PrijemGalerijaRegistruj sePristupi
WEB SHOP PKS

Auti Clanova Foruma

Peugeot Club BIH

Delite | 

Yugeri by Djapeto

Ići dole 
AutorPoruka
Djapeto

Broj poruka : 17
Godina : 29
Vozilo : Yugo 1.6 16v
Datum upisa : 18.04.2010

PočaljiNaslov: Yugeri by Djapeto   18th April 2010, 17:39

Da pocnem lagano...bese to jedan obican sivi Yugo Koral IN 1116ccm,sa 62ks,direktnim ubrizgavanjem,prvi vlasnik moj cale,kupljen 2002.godine u AK Vozdovac i od marta 2007. postaje svakodnevno u mom vlasnistvu...u pocetku me nije zanimalo nista da ga sredjujem,vec samo,znate ono,dobio dozvolu,pa ne izlazi iz auta,kakav god da je... Very Happy a onda krecu uticaji foruma...

Necu vam kaciti slike kako je radjen od pocetka.to ko zeli moze videti kod nas na ZFC forumu,imao sam prve i nalepnice,tribale,raznu sabaniju,plave pozicije itd,ali prevazisli smo taj period... 👅

E onda posto imam ludog caleta,jos ludjeg od mene,odlucili smo da napravimo nesto za mene,a i da se vratimo malo u njegove dane,kad je on sredjivao ficu itd...da nije bilo njega i pomoci finansijske nista od toga ne bi bilo...

Sad malo o autu...

Sto se tice skoljke,sredjene su neke limarijske stvari,izvuceni su rubovi,zatim kompletno zasticen i ofarban u fiatovu metalik perla crnu boju,izbacen zadnji brisac,prskalica i bravica gepeka!

Motor je kao sto sam rekao 1.1 EFI,u skroz fabrickom stanju,KN gljiva,izbacen katalizator i dalje fi50 do zadnjeg protocnog lonca sa lepim zavrsetkom!

Menjac je imao kraci prenos,13/53,sa malo boljom lamelom!

Kocnice su bile novi tip,znaci novi tip gl.kocionog i serva,dok su celjusti bile sa Alfe 145 i diskovi ventilirajuci promera 257mm sa malo boljim plocicama,takodje i pancirna kociona creva su stavljena,nazad standardno dobosi!

Trap je napravljen za malo zustriju gradsku varijantu,kraceni tvrdo punjeni amortizeri i jace opruge by Bobisa,nazad gibanj 3 platne,floridina ramena,distanceri napred od 16mm,felne 14" 6j,sa gumama 195/45/14 Toyo T1-R i spusten u crnu zemlju! Twisted Evil

Sto se tice spoljneg izgleda,imao je xenone 6k,zatamljena stakla,vizir by ZFC Team,DTM brisac,osigurace haube itd!

Od enterijera,imao je prednja sedista od Swifta GTI,takodje ceo enterijer (sedista,tapacirunzi,nebo),presvuceni u crno-sivu kombinaciju plis-eko koza,el.podizaci stakala,RAID HP satici,obrtomer i pritisak ulja,papucice i rucica menjaca SPARCO!

Od muzike je bio Pioneer 4900IB,napred 13\",nazad elipse 6903i,pojacalo Blaupunkt GTA-460,wufer Pioneer TS-WX301!

Evo i slika kako je izgledao...

Za njega je bio plan da se uradi motor u kao za hibrida,mozda i bolje,medjutim niko nije mogao da mi resi pitanje kompa i chipa,tj da pomeri blokadu koja je na 6250rpm-a,a da stavljam karburatore nisam hteo,odustalo se od toga i uzeo sam 1.6 16v iz Delte sa namerom da ga ubacim u crni...medjutim uz savete ljudi koje jako cenim i koji znaju vise od mene odlucilo se da se auto proda,jer nije ojacan za taj motor,a da ga rasklapam za ojacanje,pa ponovo zasticujem,iznutra farbam,suludo je bilo! U tom trenutku nailazi kupac,posle skupa na Ada Huji,daje 3300e za njega i tera ga za Kragujevac u svoj rodni kraj,odakle je i potekao,a ja se sa tim parama upustam u novi projekat...sve se desavalo pre tacno godinu dana...

A ovako ide...troje u kolima i samo kratak prenos...

Sada ima dodate parking senzore,7 jota felne i pripremljene zadnje diskove isto od Alfe 145,precnika 240mm,koje za koji dan treba ugraditi...

Izvinjavam se na opsirnom postu,ali takav sam,picajzla pa uvek detaljno sve radim... Embarassed

Poslednji put izmenio Djapeto dana 19th April 2010, 02:20, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
compact
A REAL'ROCK'N'ROLLA

Broj poruka : 8329
Godina : 41
Vozilo : 206 RC
Datum upisa : 19.10.2009

PočaljiNaslov: Re: Yugeri by Djapeto   18th April 2010, 17:42

:happy:
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dizna.net
Zex

Broj poruka : 609
Godina : 33
Vozilo : Peugeot 205 Mi16
Datum upisa : 18.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Yugeri by Djapeto   18th April 2010, 17:50

Jedan od najboljih
Nazad na vrh Ići dole
http://www.akcrankshaft.com
Djapeto

PočaljiNaslov: Re: Yugeri by Djapeto   18th April 2010, 18:07

Hvala puno...

A ovo je sledeci projekat,koji radim skoro godinu dana,ako uzmem u obzir i motor,onda je i duze od godinu ipo dana,ali lagano,kad se moze,i kako finansije dozvole...

Kupljena nova skoljka u Kragujevcu,komplet izvarena,zatim ubacen kavez (roll bar),zasticena,ofarbana u metalik sivu boju,idu sva 4 diska,pozadi nema gibanj,vec na sva 4 tocka ima opruge i amortizere sa stelovanjem visine,ide onaj motor sto je trebao u crnog,motor je full odradjen,glava,bregaste,izduv itd...bice i malo nitra,cisto da se vozi svaki dan i da se ode na koji SR sa njim...

Nazad na vrh Ići dole
xenoks
Ozbiljan Zajebant

Broj poruka : 10300
Godina : 46
Vozilo : 406 1.9 td SW
Datum upisa : 18.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Yugeri by Djapeto   18th April 2010, 19:05

Bravo i svaka cast. :happy:

Nazad na vrh Ići dole
http://www.eksi.co.rs
goran VR

Broj poruka : 4
Godina : 37
Vozilo : Peugeot 405.Nissan Sunny
Datum upisa : 05.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Yugeri by Djapeto   18th April 2010, 19:59

Mogu samo da kazem da ti skidam kapu za trud i dobijeni efekat.I svaka cast sto imas petlju da vozis Yuga 200 km/h bez obzira na sva ojacanja i poboljsanja.
Nazad na vrh Ići dole
dandzaman
A REAL'ROCK'N'ROLLA

Broj poruka : 5685
Godina : 39
Vozilo : Peugeot 605
Datum upisa : 14.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Yugeri by Djapeto   18th April 2010, 21:27

jos nas vozi 200kmh shuga Very Happy

odlican stvarno ,vidjao sam ga i pre i znam tog juga dobro,stvarno pohvale za sve Wink

Broj poruka : 9443
Vozilo : 206 2.0 HDi xs
Datum upisa : 17.10.2009

PočaljiNaslov: Re: Yugeri by Djapeto   18th April 2010, 21:36

Jugo je prva liga ali kao sto kaze Goran ja ne bih smeo da ga vozim toliko Smile inace kako moze da ide ovoliko Question :suspect:

Broj poruka : 316
Godina : 28
Vozilo : Peugeot 206 RC
Datum upisa : 19.10.2009

PočaljiNaslov: Re: Yugeri by Djapeto   19th April 2010, 00:18

eeeeee ljudi,respect za ovo,ali sta je onda sa Mikijevim jugom c20let sa fazom 3 i 200 ks.nitra? decko ga tera i 3 glave ali judzin se drzi! Druze samo napred,sve najbolje! Wink :happy:
Nazad na vrh Ići dole
coa123

Broj poruka : 3975
Godina : 37
Vozilo : 206xs 1.6
Datum upisa : 30.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Yugeri by Djapeto   19th April 2010, 00:19

super super, ali jugo je jugo Smile da imas 0 na kraju tablice, bile bi kao moje :P
Nazad na vrh Ići dole
Djapeto

PočaljiNaslov: Re: Yugeri by Djapeto   19th April 2010, 02:16

@GoranVR
Inace na klipu ne teram ja auto,vec novi vlasnik...to je skoro snimano...pritom je auto cista fabrikana,nimalo olaksan,full enterijer i wufer u gepeku ogroman i trojica u autu...ima samo kraci menjac...inace Yugo na klipu nije bio nimalo ojacan,samo skije i "koska"...

@Dandza
Hvala,tebra... Smile

@Sloba
Ne znam ni ja kako je mogao ovako,auto je taj dan poludeo,na skupu u Beogradu je divljao kako je isao,a ja ga bas ne bi terao toliko jer je uzasno tvrd,ima mnogo tvrde amorte i bukvalno se premesta po putu i izbocenjima...

@Gagi
Za Mikijev Yugo je samo ogroman RESPECT...ono je pravi posao,svaka cast coveku,iako ga ne znam,cenim i njega i njegov rad...

@Coa
Tnx... Smile
Nazad na vrh Ići dole
bokinbg

Broj poruka : 370
Vozilo : 206 - Nije GTi al se zbune ljudi.
Datum upisa : 15.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Yugeri by Djapeto   19th April 2010, 09:52

Crni je bio najlepsi od svu nasu djecu!
A ovaj novi ce biti najbolji, tako da napred Pedjice!
Nazad na vrh Ići dole
Djapeto

PočaljiNaslov: Re: Yugeri by Djapeto   19th April 2010, 17:58

Hvala tebra,pa da se vozimo sto pre... Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Yugeri by Djapeto   

Nazad na vrh Ići dole