Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemOjačanja za koševe Www13GalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
WEB SHOP PKS


Auti Clanova Foruma


Peugeot Club BIH



 

 Ojačanja za koševe

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
ThundeR

ThundeR


Broj poruka : 268
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Vozilo : 205
Datum upisa : 30.01.2009

Ojačanja za koševe Empty
PočaljiNaslov: Ojačanja za koševe   Ojačanja za koševe I_icon_minitime17th Avgust 2010, 00:30

Da li znate gde mogu da nabavim šipku sa krajevima koji se šrafe iznad amortizera u prednjem košu 205ice?
Takodje voleo bih da zavarim šipku izmedju zadnjih koševa, da li znate gde bih mogao da nadjem odgovarajuću?

Imam "cvrkutave" zvukove iz karoserije prilikom nekih manevara(okretanje, kretanje, rikverc) na neravnom, strmom terenu pa bih da povećam torzionu krutost karoserije.

Da li mislite da bi ovo pomoglo?
Nazad na vrh Ići dole
dandzaman
A REAL'ROCK'N'ROLLA
dandzaman


Broj poruka : 5685
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Vozilo : Peugeot 605
Datum upisa : 14.01.2009

Ojačanja za koševe Empty
PočaljiNaslov: Re: Ojačanja za koševe   Ojačanja za koševe I_icon_minitime17th Avgust 2010, 00:43

nadji besavne cevi i udri....Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.peugeotklubsrbija.com
ThundeR

ThundeR


Broj poruka : 268
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Vozilo : 205
Datum upisa : 30.01.2009

Ojačanja za koševe Empty
PočaljiNaslov: Re: Ojačanja za koševe   Ojačanja za koševe I_icon_minitime17th Avgust 2010, 01:16

Kakve cevi, pojasni malo?
Ne bih da varim i cev na prednjem košu-šta za srafljenje na navoje od amortizera?
Nazad na vrh Ići dole
Cile

Cile


Broj poruka : 214
Godina : 39
Lokacija : Smederevo
Vozilo : 205 Mi16
Datum upisa : 19.06.2010

Ojačanja za koševe Empty
PočaljiNaslov: Re: Ojačanja za koševe   Ojačanja za koševe I_icon_minitime17th Avgust 2010, 02:24

Covek je mislio na rollbar... Cool
Nazad na vrh Ići dole
dandzaman
A REAL'ROCK'N'ROLLA
dandzaman


Broj poruka : 5685
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Vozilo : Peugeot 605
Datum upisa : 14.01.2009

Ojačanja za koševe Empty
PočaljiNaslov: Re: Ojačanja za koševe   Ojačanja za koševe I_icon_minitime17th Avgust 2010, 08:43

ne znam koliko ces povecati krutost karoserije samo sa strut barom...tj sa sipkom koja povezuje prednje i zadnje koseve..hoces sigurno malo ali ne znam koliko si mislio da dobijes..

najobicnija kutijasta cev precnika recimo 20x20mm ili slicno ce ti zavrsiti posao ako samo vezujes koseve ..lako je ,treba samo da napravis prstenove koji ce nalegnuti na vec postojece srafove na kosevima....

neam sad vremena da potrazim sliku preko neta ali cu kasnije a i ti mozes potraziti preko neta struit bars cisto da vidis kako izgledaju...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.peugeotklubsrbija.com
bokinbg

bokinbg


Broj poruka : 370
Godina : 34
Lokacija : Novi Beograd [blokovi]
Vozilo : 206 - Nije GTi al se zbune ljudi.
Datum upisa : 15.04.2010

Ojačanja za koševe Empty
PočaljiNaslov: Re: Ojačanja za koševe   Ojačanja za koševe I_icon_minitime17th Avgust 2010, 09:21

Za prednju kosku moze strugar da mu odradi samo krugove sa odgovarajucim rupama, i onda na njih da se zavari cevka (dok su na kosevima). A nazad da se samo zavari cevka izmedju koseva.
Sad koliko ce to imati znacaja je druga prica... Wink
Nazad na vrh Ići dole
dandzaman
A REAL'ROCK'N'ROLLA
dandzaman


Broj poruka : 5685
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Vozilo : Peugeot 605
Datum upisa : 14.01.2009

Ojačanja za koševe Empty
PočaljiNaslov: Re: Ojačanja za koševe   Ojačanja za koševe I_icon_minitime17th Avgust 2010, 09:25

sto je najgore vidjao sam jugice koji su imali takvo resenje da pucaju na pola...jednostavno konstrukcija sasije je takva da mora po sredini imati ojacanje da bi trpelo uvijanje vise nego sto inace trpi...

e sad pezo nije jugo....ali opet...


rol bar je jedino resenje ...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.peugeotklubsrbija.com
bokinbg

bokinbg


Broj poruka : 370
Godina : 34
Lokacija : Novi Beograd [blokovi]
Vozilo : 206 - Nije GTi al se zbune ljudi.
Datum upisa : 15.04.2010

Ojačanja za koševe Empty
PočaljiNaslov: Re: Ojačanja za koševe   Ojačanja za koševe I_icon_minitime17th Avgust 2010, 09:29

Ne znam, ja sam na Yugu imao samo napred kosku i sanke, uvek pun gas, nista se nije desilo. (po pitanju karoserije Very Happy ).
Rol bar je naravno mama ali lepo po PS-u da se uradi, jer lose odradjen rol-bar prilikom ne daj boze sudara i prevrtanja, ako pukne moze da te ubije ki zeca.
Uvek se najezim kad vidim one styling rol-barove, koji kurcu ne sluze, nego samo kao za ukras.
Ako oces dobar rol-bar, das nekome postene pare, da sve bude po PS-u i miran si. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
ThundeR

ThundeR


Broj poruka : 268
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Vozilo : 205
Datum upisa : 30.01.2009

Ojačanja za koševe Empty
PočaljiNaslov: Re: Ojačanja za koševe   Ojačanja za koševe I_icon_minitime17th Avgust 2010, 22:07

Ne bih rol bar jer to je velika akcija a i mislim da nemam potrebe za tim.

Hvala na tip-ovima, pretrazio sam na net-u strut bar i malo se informisao, mislim da trebam da ga montiram.

Auto je limarijski u odlicnom stanju sem na mestu gde je udaren kod ranijeg vlasnika(udarac sa strane u prednji levi tocak) pa je poceo da korodira a to mesto je bas nezgodno, to je onaj stub u kome je amotizer. Vec sam vario taj gornji deo ali je opet korodirao a sada vidim i sa strane da je krenulo. To je mesto oslabljeno a bitno je tako da planiram da skinem amortizer, to dobro da izvarim i stavim strut bar.
Zadnji kos sam licno "sredio" pre par zima na Rakovici po nekom ledu na velikoj nizbrdici koja jako zavija na letnjim gumama, otkacio se auto i posle par okreta udario u betonsku ogradu zadnjim levim delom. Tu nije truo ali je popravka sigurno zahtevala dosta "vracanja" lima sto takodje oslabljuje(mislim da odatle dolazi najvise "cvrkuta") pa sam resio da i tu treba ojacanje tj. povezivanje koseva.

Mislim da je dovoljno krut da se ne uvija po sredini(dizalica na prednjoj strani dize i zadnji tocak) zbog toga cak citam na Wikipedia-i da upravo ti barovi smanjuju sile koje deluju po duzini sasije s obzirom da kompenzuju nejednake sile na zasebnim stranama auta tj. ravnomerno rasporedjuju delovanje puta na karoseriju.
Nazad na vrh Ići dole
compact
A REAL'ROCK'N'ROLLA
compact


Broj poruka : 8329
Godina : 46
Lokacija : Beograd , a gde bih ?
Vozilo : 206 RC
Datum upisa : 19.10.2009

Ojačanja za koševe Empty
PočaljiNaslov: Re: Ojačanja za koševe   Ojačanja za koševe I_icon_minitime17th Avgust 2010, 22:15

strut bar ili na Srpskom koska je dobra stvar , ali , uvek postoji ono ali...to ti je mac sa dve ostrice , da li si razmisljao ako te neko , ne daj Boze , udari u levo krilo , sta se desava sa desnim ? Sve CUPA u tri lepe...Razmisli pre nego sto stavis



COMPACT
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dizna.net
ThundeR

ThundeR


Broj poruka : 268
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Vozilo : 205
Datum upisa : 30.01.2009

Ojačanja za koševe Empty
PočaljiNaslov: Re: Ojačanja za koševe   Ojačanja za koševe I_icon_minitime17th Avgust 2010, 23:28

Razumem o cemu pricas ali o udaranju ne razmisljam.

Sta mislite da li da stavim bar i pozadi?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ojačanja za koševe Empty
PočaljiNaslov: Re: Ojačanja za koševe   Ojačanja za koševe I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ojačanja za koševe
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Tuning-
Skoči na: