Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemSkidanje alnasera Www13GalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
WEB SHOP PKS


Auti Clanova Foruma


Similar topics
Peugeot Club BIH



 

 Skidanje alnasera

Ići dole 
+6
igorzmajignjic
coa123
Rasa 1
ske
Petrucci
Veljko70
10 posters
AutorPoruka
Veljko70

Veljko70


Broj poruka : 90
Godina : 32
Lokacija : Beograd
Vozilo : Peugeot 205 GTI
Datum upisa : 21.01.2011

Skidanje alnasera Empty
PočaljiNaslov: Skidanje alnasera   Skidanje alnasera I_icon_minitime21st Juli 2011, 20:55

Jedno pitanjce

kad se skida alnaser da li se skida usisna grana ? i ako imate neki savet oko skidanja (pazi ovo,nemoj ovako,tako to Smile

mislio sam da ga skinem cetkice i da stavim nove,malo mi slabije pali ??
Nazad na vrh Ići dole
Petrucci
Ozbiljan Zajebant



Broj poruka : 7811
Godina : 58
Lokacija : Bečkerek
Vozilo : Peugeot 406 2.0 16v
Datum upisa : 27.01.2009

Skidanje alnasera Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje alnasera   Skidanje alnasera I_icon_minitime21st Juli 2011, 21:24

Veljko, zamolio bih te da ubuduće teme vezano sa raznim popravkama otvaraš u 'Održavanje i servisi'. Uz svu umetničku slobodu, skidanje alnasera se teško može podvesti pod tuning.
Nazad na vrh Ići dole
Veljko70

Veljko70


Broj poruka : 90
Godina : 32
Lokacija : Beograd
Vozilo : Peugeot 205 GTI
Datum upisa : 21.01.2011

Skidanje alnasera Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje alnasera   Skidanje alnasera I_icon_minitime21st Juli 2011, 21:26

haha i to sto kazes Smile znam za uboduce Very Happy

ako mozes nekako,prebaci tamo temu
Nazad na vrh Ići dole
Petrucci
Ozbiljan Zajebant



Broj poruka : 7811
Godina : 58
Lokacija : Bečkerek
Vozilo : Peugeot 406 2.0 16v
Datum upisa : 27.01.2009

Skidanje alnasera Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje alnasera   Skidanje alnasera I_icon_minitime21st Juli 2011, 21:30

Biće to rešeno, nema frke :happy:
Nazad na vrh Ići dole
Veljko70

Veljko70


Broj poruka : 90
Godina : 32
Lokacija : Beograd
Vozilo : Peugeot 205 GTI
Datum upisa : 21.01.2011

Skidanje alnasera Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje alnasera   Skidanje alnasera I_icon_minitime22nd Juli 2011, 00:21

niko nista ? :/
Nazad na vrh Ići dole
ske

ske


Broj poruka : 4391
Godina : 2023
Lokacija : bgd
Vozilo : 206 1.6 16v xs
Datum upisa : 19.08.2009

Skidanje alnasera Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje alnasera   Skidanje alnasera I_icon_minitime22nd Juli 2011, 08:33

pa brate ljudi ovde idu u servis da zamene sijalicu a ti bi sam da menjas alnaser Shocked


nije to bas tako jednostavno da bi se objasnilo preko foruma.

Uopsten savet ti je : samo polako i pazljivo ....

e da, ako ipak resis sam da to radis ne bi bilo lose da ceo postupak slikas i ovde postavis slike kao uputstvo nekom clanu u buducnosti :happy:
Nazad na vrh Ići dole
Rasa 1
monah
Rasa 1


Broj poruka : 3636
Godina : 44
Lokacija : Beograd.Dobanovci
Vozilo : 205MIi16,306GTI6,205GTI6i 306XSI
Datum upisa : 02.06.2009

Skidanje alnasera Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje alnasera   Skidanje alnasera I_icon_minitime22nd Juli 2011, 09:24

nemora da se skida.ja skinem leptir pa tu izvucem alnaser ali neznam dal ces umeti ,ako nisi nikad skidao nemoj ni da se upustas ili skini u.granu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
coa123

coa123


Broj poruka : 3975
Godina : 43
Lokacija : beograd
Vozilo : 206xs 1.6
Datum upisa : 30.09.2009

Skidanje alnasera Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje alnasera   Skidanje alnasera I_icon_minitime22nd Juli 2011, 10:17

Veljko70 ::
niko nista ? :/
tebra zovi ti ovog naseg radasina da ti resi to
Nazad na vrh Ići dole
Veljko70

Veljko70


Broj poruka : 90
Godina : 32
Lokacija : Beograd
Vozilo : Peugeot 205 GTI
Datum upisa : 21.01.2011

Skidanje alnasera Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje alnasera   Skidanje alnasera I_icon_minitime22nd Juli 2011, 10:50

i ja bi najvise voleo kad bih otisao kod majstora,al slab sam sa kesom,pa resavam ono sto mogu sa caletom jbg...
razmislicu dal cu da skidam,hehe Very Happy ako budem skidao bice slika verovatno Smile

hvala na pomoci Smile rasa x2
Nazad na vrh Ići dole
igorzmajignjic

igorzmajignjic


Broj poruka : 222
Godina : 43
Lokacija : bih,republika srpska
Vozilo : peugeot 405
Datum upisa : 16.10.2010

Skidanje alnasera Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje alnasera   Skidanje alnasera I_icon_minitime22nd Juli 2011, 11:20

nemoras sda skidas usisnu granu,odpoj minus klemu,ili dobro zastiti kablove od alnesera kada ih skines,sa mjenjacke strane imas tri sarafa njih odvrni,u nekih ima na alnaseru i postolje koje se zavrne za blok(ja sam svoje skinuo i nisam ga ni vracao,kada sve to odvrnes alneser uspravke izvlacis nagore pored u-grane,valjda si skontao sta sam reko hihihihhi
Nazad na vrh Ići dole
Veljko70

Veljko70


Broj poruka : 90
Godina : 32
Lokacija : Beograd
Vozilo : Peugeot 205 GTI
Datum upisa : 21.01.2011

Skidanje alnasera Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje alnasera   Skidanje alnasera I_icon_minitime22nd Juli 2011, 12:14

kapirammm kapiramm... probacu,pa ako nebude islo jbg.. hvala Smile

nego da pitam opet ovde,posto u drugoj temi niko ne odg

posto mi je izbacivao vodu stalno pre ( dihtung glave ) nekapiram kako vec 15 dana sve normalno radi,nit izbacuje vodu nit nista ?? nije mi jasno
Nazad na vrh Ići dole
Dragan87




Broj poruka : 7
Godina : 36
Lokacija : Zajecar
Vozilo : Peugeot 309 sx
Datum upisa : 28.09.2011

Skidanje alnasera Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje alnasera   Skidanje alnasera I_icon_minitime25th Decembar 2011, 12:17

Epa ovako imam ja jedan mali savet za skidanje alnasera i popravku slazem se u potpunosti sa IGOREM nemorash da skidash nista oko grane itd -

_________SKIDANJE ALNASERA __________
1. skini kleme sa akomulatora
2. na automatu od alnasera imash jedan m8 sraf (kljuc 13) osrafi i skini zice sa njega i pored toga imash jednu buksnu za pobudu i nju izvuci
3. imash tri srafa na dekli alnasera koja se usrafljuju na deklu menjaca isto su m8 ili cak imbusi zavisi, odsrafi sva tri srafa i polako izvuci alnaser videcesh u kom polozaju oce da izadje u tom polozaju ga i vracash .

_________POPRAVKA ALNASERA __________
1.imash dva srafa na dupetu alnasera koja sklapaju takoreci ceo alnaser m6 i dva mala zvezdasta srafa koja drze poklopac mali gde se nalazi jedan osigurac
2.izvucesh taj poklopac i odmah su ti tu dve ili cetri cetkice u zavisnosti od modela alnasera dve + dve - plus su ti zakacene na stator alnasera ZALEMLJENE a minus na nosacu cetkica ZALEMLJENE . sad vidish koja ti je crkla nju menjash a obicno kad crknu menjash sve i m iran si .
3.proveri obavezno dali ti je automat ispravan . kad pipnesh na onu malu buksnu na njemu on treba da izbaci bendiks sa zubcima napolje (PRE NEGO STO RASTURISH ALNASER TO PROBAJ)
4.ako ti je stator sa namotajima vidi dali je neki ostecen ili izgoreo .
5. kad zamenish cetkice pazljivo sklapaj da nebi neko + dokacila na masu jer onda nece lepo da radi i varnicice mnogo
U sustini to je to nije nesto komplikovano ali za onog ko se ne razume i ko prvi put skida verovatno jeste inace ja sam auto elektricar po struci i profesiji a i radim to tako da kome pomogne ovo malo uputstvo drago mi je ... SRECNO !!!!
Nazad na vrh Ići dole
Fringlica

Fringlica


Broj poruka : 522
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Vozilo : 307 2.0 hdi
Datum upisa : 22.03.2010

Skidanje alnasera Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje alnasera   Skidanje alnasera I_icon_minitime25th Decembar 2011, 13:13

Skidanje alnasera 23485
Odlicno uputstvo
Nazad na vrh Ići dole
http://www.balkangamingarena.com/index.php
milosh4

milosh4


Broj poruka : 601
Godina : 46
Lokacija : Babušnica
Vozilo : 306 307 605
Datum upisa : 26.10.2010

Skidanje alnasera Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje alnasera   Skidanje alnasera I_icon_minitime27th Decembar 2011, 21:32


Samo jedna napomena, ne previše bitna.
Pravilno je ANLASER.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan87




Broj poruka : 7
Godina : 36
Lokacija : Zajecar
Vozilo : Peugeot 309 sx
Datum upisa : 28.09.2011

Skidanje alnasera Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje alnasera   Skidanje alnasera I_icon_minitime28th Decembar 2011, 17:37

Epa sta da ti kazem nemash pojma PO PS-u se pravilno naziva ELEKTRO POKRETAC kad si vec spomenuo to .....
Nazad na vrh Ići dole
subotičanin

subotičanin


Broj poruka : 299
Godina : 47
Lokacija : subotica
Vozilo : peugeot 405 ,306
Datum upisa : 05.09.2010

Skidanje alnasera Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje alnasera   Skidanje alnasera I_icon_minitime28th Decembar 2011, 17:48

nemčki:lassen-pustiti + član :an.od =anlassen-otpustiti
Nazad na vrh Ići dole
milosh4

milosh4


Broj poruka : 601
Godina : 46
Lokacija : Babušnica
Vozilo : 306 307 605
Datum upisa : 26.10.2010

Skidanje alnasera Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje alnasera   Skidanje alnasera I_icon_minitime28th Decembar 2011, 21:06


Može da se koristi izraz "elektro pokretač", ali to je malo dosadno, zar ne? Kad si rekao "kombinovana klešta sa izolacijom" ili "odvijač", jednostavno to su "motorcangle" i "štafciger". Nemačke reči u tehnici su kod nas prihvaćene i odomaćene. Pa tako i anlaser koji je nadam se Veljko već uspešno skinuo.



[img]Skidanje alnasera Anlaser[/img]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Skidanje alnasera Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje alnasera   Skidanje alnasera I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Skidanje alnasera
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Vozacevo sediste-206-skidanje-zamena
» Skidanje katalizatora i sportski lonac

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Tuning-
Skoči na: