Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemTNG - Diskusija :D Www13GalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
WEB SHOP PKS


Auti Clanova Foruma


Peugeot Club BIH



 

 TNG - Diskusija :D

Ići dole 
+8
Z3r4
ivanlavsd
bugarin
vlnikolic
little
Shadow.90
xenoks
dandzaman
12 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
dandzaman
A REAL'ROCK'N'ROLLA
dandzaman


Broj poruka : 5685
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Vozilo : Peugeot 605
Datum upisa : 14.01.2009

TNG - Diskusija :D Empty
PočaljiNaslov: TNG - Diskusija :D   TNG - Diskusija :D I_icon_minitime16th Februar 2009, 12:06

citiracu mog dobrog drugara sa jednog drugog foruma Very Happy
------------------------------------------------------------------
Plinasi su posebna vrsta ljudi. Koriste za pokretanje SUS motora gorivo koje domacice koriste pri kuvanju, i pritom su srecni shto to rade, chak ih niko ni ne tera na to. Chlanovi navedene sekte su ubedjeni da je voznja na plin pored ekonomske isplativosti i stvar prestiza, te TNG sistem stavljaju na ozbiljne sportske automobile poput logana 1.6 16v, pritom duboko verujuci da mu time poboljshavaju perfomanse. Za ekstremnije automobile postoje i verzije sa rasprshivachima od 300 pa i vishe ks! Nazalost, u ozbiljnijim automobilskim takmichenjima josh nisu shvatili sve prednosti ovih uredjaja, pa se F1, WRC, WTCC i vozila u ostalim ozbiljnijim i manje ozbiljnim takmichenjima i dalje krecu na techna goriva. Pored ekonomske isplativosti i prestiza, plinashi su takodje ubedjeni da sluze zivotnoj sredini, iako se iz njihovih vozila oseca neizdrziv smrad, stoga misle da zasluzuju da budu oslobodjeni poreza i ostalih dazbina. Medju chlanovima ove sekte je opshteprihvaceno verovanje u to da plin ni najmanje ne shteti motorima.
Poznati su sluchajevi gde su chlanovi sekte izvrshavali samoubistvo metodom detonacija i eksplozija boce, ali do danashnjeg dana nije utvrdjeno dali je jedini razlog za to razlika od 40-ak dinara po litru goriva, ili ima dubljih korena.
Najekstremniji primeri TNG uredjaje ugradjuju i u skutere.


Poslednji izmenio dandzaman dana 16th Februar 2009, 14:36, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.peugeotklubsrbija.com
xenoks
Ozbiljan Zajebant
xenoks


Broj poruka : 10300
Godina : 52
Lokacija : Krusevac
Vozilo : 406 1.9 td SW
Datum upisa : 18.01.2009

TNG - Diskusija :D Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG - Diskusija :D   TNG - Diskusija :D I_icon_minitime16th Februar 2009, 12:11

Samo da dodam, da se ta ekoloska vrsta goriva moze jos iskoristiti u upaljacima, kako skupocenim, tako i onim od 5 din.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eksi.co.rs
dandzaman
A REAL'ROCK'N'ROLLA
dandzaman


Broj poruka : 5685
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Vozilo : Peugeot 605
Datum upisa : 14.01.2009

TNG - Diskusija :D Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG - Diskusija :D   TNG - Diskusija :D I_icon_minitime16th Februar 2009, 12:21

sad sam cuo da jos i poceli da prave aute za trke na plin....
zajebana sekta hahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
http://www.peugeotklubsrbija.com
Shadow.90

Shadow.90


Broj poruka : 504
Godina : 34
Lokacija : Prnjavor
Vozilo : Peugeot 307 2.0 HDI
Datum upisa : 19.01.2009

TNG - Diskusija :D Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG - Diskusija :D   TNG - Diskusija :D I_icon_minitime16th Februar 2009, 12:22

Po meni je to cista glupost.Kako sam ja cuo time gubis 20% snage motora a potrosnja ide gore u odnosu na benzin 20%.Onda plin je dosta suv pa samim tim ostecuje motor.Jel to tacno?
Znam momka koji je u Opel Corsu od 1000 ili 1100 kubika, neznam tacno i ugradio plin.
Za takav slucaj komentari su suvisni.Vjerujem da nije jedini.
Nazad na vrh Ići dole
little
srculence sjatko
little


Broj poruka : 584
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.02.2009

TNG - Diskusija :D Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG - Diskusija :D   TNG - Diskusija :D I_icon_minitime16th Februar 2009, 12:39

Shadow.90.. Gubitak snage nije uvek slučaj. To zavisi od sistema koji se ugrađuje. Ako je vakuumski onda ćeš izgubiti na snazi, a i potrošnja plina će biti veća. Srećom, on se primenjuje na vozilima sa karubratorom.

Ovi noviji TNG uređaji imaju računare koji se povezuju sa računarom samog automobila, praktično kradu podatke i prilagođavaju ubrizgavanje gasa na isti način kao što bi to činio da je benzin u pitanju. Zato je snaga skoro pa netaknuta kao i ubrzanje..

Ispravite me ako grešim...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.cbc.rs
dandzaman
A REAL'ROCK'N'ROLLA
dandzaman


Broj poruka : 5685
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Vozilo : Peugeot 605
Datum upisa : 14.01.2009

TNG - Diskusija :D Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG - Diskusija :D   TNG - Diskusija :D I_icon_minitime16th Februar 2009, 12:41

snaga netaknuta???
tesko u bilo kom slucaju...
benzin pa cak i dizel u novijim generacijama sa nitrom imaju efekta u racing-u ali plin je ipak za kuvanje kafe...Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.peugeotklubsrbija.com
little
srculence sjatko
little


Broj poruka : 584
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.02.2009

TNG - Diskusija :D Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG - Diskusija :D   TNG - Diskusija :D I_icon_minitime16th Februar 2009, 12:44

Smanjenje snage od 20 odsto SIGURNO nije slučaj..
Pet odsto zvuči razumno, i prihvatljivo kada govorimo o motorima preko 2,5l kubika...


Plin nije za trke, slažem se..
Nazad na vrh Ići dole
http://www.cbc.rs
dandzaman
A REAL'ROCK'N'ROLLA
dandzaman


Broj poruka : 5685
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Vozilo : Peugeot 605
Datum upisa : 14.01.2009

TNG - Diskusija :D Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG - Diskusija :D   TNG - Diskusija :D I_icon_minitime16th Februar 2009, 13:19

kod fabircke instalacije a to znam jer mi drugarica vozi neku daciu sa fabrickim plinom,sve je ustelovano bas kako treba cak su i isparenja umanjena i slabije se oseca plin nego na aftermarket uredjaju naknadno ugradjenom u auto..

smanjenje potrosnje je nemoguce jer je potrebno vise plina da bi se auto vozio sa istim navikama kako se vozio na gorivu.

to je ujedno i najveca boljka jer da bi se stedljivo vozilo na plinu moraju se promeniti stare navike...

usteda na gorivu jeste ali razni drugi troskovi ako podje po zlu nadoknadjuju te ustede..

dizelas koji trosi 5-7l je i dalje puno bolje resenje sto se ustede tice...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.peugeotklubsrbija.com
vlnikolic

vlnikolic


Broj poruka : 288
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Vozilo : Peugeot 206 1.6 16v
Datum upisa : 10.02.2009

TNG - Diskusija :D Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG - Diskusija :D   TNG - Diskusija :D I_icon_minitime16th Februar 2009, 13:33

Eto ako cemo da se vredjamo ajde ali mislim da to za to nema potrebe JA VOZIM NA PLIN Embarassed Very Happy , a posebno se ne osecam kao pripadnik nikakve sekte Twisted Evil . Po meni stvar odabira goriva je izbor vozaca, odnosno njegova ekonomska racunica. Ako pricamo na takav nacin, sta je sa vozacima dizel masina, ako se secati postoji ona lepa gradacija:
Na plin se KUVA
Na naftu se ORE
a na benzin se VOZI
Ja jos uvek imam izbor voznje na benzinu nisam ga se odrekao.
A sto se kvaliteta voznje tice svako moze da dodje da proveri kako to funkcionise na mojoj 206-ici, mislim da mu nece naci nekih zamerki. TNG - Diskusija :D 922510
Nazad na vrh Ići dole
bugarin

bugarin


Broj poruka : 267
Godina : 47
Lokacija : Pozarevac
Vozilo : 406 2.0 HDI 110 RST
Datum upisa : 19.01.2009

TNG - Diskusija :D Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG - Diskusija :D   TNG - Diskusija :D I_icon_minitime16th Februar 2009, 13:43

Kao sto rece dandza najvecu ulogu oko snage igra sistem koji je ugradjen i podesen tako da sa te strane najvise verujem fabricki ugradjenim uredjajima.
Kad smo kod toga sta za sta sluzi dizel i benzin se koriste od samog pocetka a gde je tu plin,ispada da je on jedini u grupi za kuvanje kafe i treba ga prebaciti u cafe sekciju da ne kvari automobile.
Nazad na vrh Ići dole
dandzaman
A REAL'ROCK'N'ROLLA
dandzaman


Broj poruka : 5685
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Vozilo : Peugeot 605
Datum upisa : 14.01.2009

TNG - Diskusija :D Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG - Diskusija :D   TNG - Diskusija :D I_icon_minitime16th Februar 2009, 13:49

ahahhaah
ma zezamo se..
i ja sam vozio na plin jbg i cak imam i dobre utiske ali samo na parvozila nazalost...
Sad
Nazad na vrh Ići dole
http://www.peugeotklubsrbija.com
vlnikolic

vlnikolic


Broj poruka : 288
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Vozilo : Peugeot 206 1.6 16v
Datum upisa : 10.02.2009

TNG - Diskusija :D Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG - Diskusija :D   TNG - Diskusija :D I_icon_minitime16th Februar 2009, 13:55

Uh sad mi je vec lakse, jer sam mislio da je stvar otisla na pogresnu stranu. Mislim da ljudi imaju predrasude prema TNG-u a posebno oni koji nikad nisu ni prosli pored takvog automobila a kamo li probali, ali nema veze, nepoznavanje stvari uvek pravi takve reakcije. Moja iskustva sa plinom su odlicna jeste 206 1.6 16v zujalica ali koliko sam uspeo da primetim kod mene nema nekih posebnih razlika cak stavise ne moze ni da se oseti, kod slabijih automobila prisustvo gasa se oseti ali boze moj. Dobro podesen sekvent sistem odradjuje posao do perfekcije.
Inace ovo poredjenje je kod mene izazvalo pravi iskreni smeh kad sam prvi put cuo i ni jednom se nisam osetio prozvanim, ali mi je ipak najjace poredjenje za naftu.
Poz
Nazad na vrh Ići dole
dandzaman
A REAL'ROCK'N'ROLLA
dandzaman


Broj poruka : 5685
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Vozilo : Peugeot 605
Datum upisa : 14.01.2009

TNG - Diskusija :D Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG - Diskusija :D   TNG - Diskusija :D I_icon_minitime16th Februar 2009, 14:01

pazi,
znam jedan punto 1.9 jtd sa nitrom koji je .....hmm....
znam jedan corado sa plinom koji je takodje dobar...
1 na 1 plin i benzin ili plin neeee ali opet nisu losi.....
nije prozivanje samo je jedan simpatican tekst koji mi je izazavao osmeh na licu;)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.peugeotklubsrbija.com
vlnikolic

vlnikolic


Broj poruka : 288
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Vozilo : Peugeot 206 1.6 16v
Datum upisa : 10.02.2009

TNG - Diskusija :D Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG - Diskusija :D   TNG - Diskusija :D I_icon_minitime16th Februar 2009, 14:05

Hehe procitao sam davno taj tekst ja mislim na canonu. Ona konstatacija za sportske automobile tipa dacija mi je super zazvucala hehe
Nazad na vrh Ići dole
bugarin

bugarin


Broj poruka : 267
Godina : 47
Lokacija : Pozarevac
Vozilo : 406 2.0 HDI 110 RST
Datum upisa : 19.01.2009

TNG - Diskusija :D Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG - Diskusija :D   TNG - Diskusija :D I_icon_minitime16th Februar 2009, 14:06

Slazem se za zezanje ali i za plin.
Ja vozim dizela od 1997 godine i bice mi uvek na mestu broj 1.Volim povremeno da provozam nekog benzinca ali to je obicno BMW jer je to po meni jedan od najzescih benzinaca i to pod uslovom da je sestak ali ne bih voleo da ga imam u garazi(nenormalne cene odrzavanja).Sto se tice slabijih benzinaca mogu novim dizelima samo da gledaju u bulju i da stave nalepnicu I JA CU OVAKO DA IDEM KAD OJACAM.
Dodjosmo opet do plina,ako ga stavis na BMW to vise nije pravi BMW a ako ga stavis na nesto slabije radujes se na pumpu za 100 dinara sto ti ostanu ali places kad izadjes na auto put i vidis kako ljudi voze a ti kocis saobracaj.
Nazad na vrh Ići dole
vlnikolic

vlnikolic


Broj poruka : 288
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Vozilo : Peugeot 206 1.6 16v
Datum upisa : 10.02.2009

TNG - Diskusija :D Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG - Diskusija :D   TNG - Diskusija :D I_icon_minitime16th Februar 2009, 14:13

Normalno tehnologija je uradila svoje tako dasad imamo izbor svega i svacega, ali ne zaboravi da je merceses dizelas od 2000kubika imao 60-70ks a sad masina od 1100kubika ima oko 100 konjica. I opet se vracam na to sta je odabir goriva, odnosno cemu sluzi auto. Ako je stvar prestiza onda se kupuje ludilo i ne stede se pare, a ako je stvar normalne voznje i ekonomicnosti onda su kriterujumi drugaciji. Ja sam uspeo da napravim kompromis izmedju te dve stvari na racun ekonomicnosti ali i sportski duh je koliko toliko ocuvan (ako na ovoj masini moze da se govori o sportskom duhu), primera radi na auto putu bez problema ide 180 na oko 5500obrtaja i ima prostora jos za pumpanje. To je meni sasvim ok, mozda i previse.
Nazad na vrh Ići dole
dandzaman
A REAL'ROCK'N'ROLLA
dandzaman


Broj poruka : 5685
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Vozilo : Peugeot 605
Datum upisa : 14.01.2009

TNG - Diskusija :D Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG - Diskusija :D   TNG - Diskusija :D I_icon_minitime16th Februar 2009, 14:19

kako da se ne govori o sportskoj masini kao so je tvoja....?
1.6 16v jako lepo idei skroz solidno ubrzava....nije neznam sta ali jako lepa masinica za od semafora do semafora....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.peugeotklubsrbija.com
bugarin

bugarin


Broj poruka : 267
Godina : 47
Lokacija : Pozarevac
Vozilo : 406 2.0 HDI 110 RST
Datum upisa : 19.01.2009

TNG - Diskusija :D Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG - Diskusija :D   TNG - Diskusija :D I_icon_minitime16th Februar 2009, 14:24

vlnikolic ZEZAM SE,placam pice da smiris zivce.
Nazad na vrh Ići dole
vlnikolic

vlnikolic


Broj poruka : 288
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Vozilo : Peugeot 206 1.6 16v
Datum upisa : 10.02.2009

TNG - Diskusija :D Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG - Diskusija :D   TNG - Diskusija :D I_icon_minitime16th Februar 2009, 14:30

Ma samo opusteno druze, ja u principu volim debatu ali nikako nisam covek koji se ljuti hehe. i dalje se na naftu ore i na plin kuva, evo u kuhinji se krcka dimljena kolenica (na plinu), pa ce biti danas za ruckom mljac mljac. :0140:
Nazad na vrh Ići dole
ivanlavsd
SD-NS
ivanlavsd


Broj poruka : 414
Godina : 37
Lokacija : Smederevo
Vozilo : 605 SRi
Datum upisa : 18.01.2009

TNG - Diskusija :D Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG - Diskusija :D   TNG - Diskusija :D I_icon_minitime16th Februar 2009, 17:00

evo i ja da prenesem svoja iskustva sa plinom. u lavu imam obican uredjaj. na plinu sam ga vozio oko 180-190km/h tako da na max brzini nije nesto izgubio, razlike ima u tome sto je na benzinu znatno zivahniji i malo bolje ubrzava. potrosnja mu je malo povecana u odnosu na benzin trosi oko 12l plina. za obicnu gradsku voznju je po meni sasvim dobra i ekonomicna voznja na plinu, a za nesto zusatriju voznju tu je benzin...
Nazad na vrh Ići dole
Z3r4

Z3r4


Broj poruka : 1121
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Vozilo : Pug 3008
Datum upisa : 13.02.2009

TNG - Diskusija :D Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG - Diskusija :D   TNG - Diskusija :D I_icon_minitime16th Februar 2009, 17:23

Evo i ja da se ukljucim. Stajem na stranu plinadzija Very Happy. Necu mnogo da tupim evo slike.

TNG - Diskusija :D Photo0052sk2.th

Na plinu autoput BG-NS. Sekvenc plin.

E sad moje misljenje na temu.

1. Auto na plin moze da ide jednako dobro kao i na benzin ali se ta da gubi ekonomska racunica. Tj potrosnja vishe nije manja pa jednostavno nema poente. Bar tako kaze google.
2. Plin smrdi - slazem se. Ali brate kad mi na semaforu ispred stane baja sa nekim naftashem starije generacije i da gas. Ako ne ugasim ventilaciju i auto slucajno povuce vazduh spolja. Gotovo. Ocu da se ugushim. Noviji dizelasi nemaju taj problem ali ni u mom autu se ne oseca plin.
3. Da steti motoru to sam citao neshto u fazonu da je plin suv i da zbog toga nema dovoljnog podmazivanja u motoru, pa samim tim dolazi do habanja, ... itd josh nekih nus efekata. Ali sam takodje citao da postoji uredjaj koji se ugradjuje kako bi ovaj problem bio resen.

I kao zakljucak. Postoji dugme klik Plin / klik Bnzin. Pa kad mi na semaforu stane neko ima leka apoteka. Za mene plin je spas. 40k kilometara za godinu dana. Da sam vozio na benzin dosad bi prodao 306 i kupio 106 jer bi me benzin jednostavno mnooogo kostao.

toliko od mene

s' postovanjem JA Cool
Nazad na vrh Ići dole
dandzaman
A REAL'ROCK'N'ROLLA
dandzaman


Broj poruka : 5685
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Vozilo : Peugeot 605
Datum upisa : 14.01.2009

TNG - Diskusija :D Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG - Diskusija :D   TNG - Diskusija :D I_icon_minitime16th Februar 2009, 17:38

sve stoji osim onog 1 og Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://www.peugeotklubsrbija.com
mance
Man Ce Pug
mance


Broj poruka : 2177
Godina : 41
Lokacija : Zveeeeezdaraaaaa
Vozilo : 306 xs
Datum upisa : 17.01.2009

TNG - Diskusija :D Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG - Diskusija :D   TNG - Diskusija :D I_icon_minitime16th Februar 2009, 17:56

Ja zadnjih 40 000 vozim na plin i mogu da napravim indenticnu sliku kao Z3r4, auto ima indenticnu max brzinu i na plin i na benzin mozda je ubrzanje za nijansu slabije ali to i nisam bas siguran. Potrosnja jeste veca na plin ali to kompenzuje razlika u ceni. Najveca mana plina je sto sve oko struje (kablovi, svecice...) mora da bude u savrsenom stanju inace plin zeza. Sve u svemu veoma bi voleo da nemam plin ali jbg nisam bas nesto trenutno u mogucnosti Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.taberna.iz.rs/
matrix_023

matrix_023


Broj poruka : 108
Godina : 40
Lokacija : Zrenjanin
Vozilo : Renault 19 16V phase II
Datum upisa : 01.02.2009

TNG - Diskusija :D Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG - Diskusija :D   TNG - Diskusija :D I_icon_minitime17th Februar 2009, 15:30

U neki stariji i slabiji auto sa karbom da (npr yugo) a za ostale masine veliki no no
Nazad na vrh Ići dole
ThundeR

ThundeR


Broj poruka : 268
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Vozilo : 205
Datum upisa : 30.01.2009

TNG - Diskusija :D Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG - Diskusija :D   TNG - Diskusija :D I_icon_minitime4th April 2009, 22:00

Moracu malo da ozivim ovu klasicnu raspravu jer zadnjih par godina vozim na plin pa imam sta da dodam.
Evo prvo racunica:

U proseku vozim 50k godisnje a od toga je vecina otvoren put i autoput pa trosim 10l po 100 km u proseku a benzin vise posto mi se vremenom od neaktivnosti rastimao sistem pa cu racunati koliko je trosio kada sam ga uzeo tj. 9l.

Plin kosta 36din/litar pa me 100km kosta 360 din.
360X500 = 180 000 din

Benzin ne znam tacno koliko kosta ali kada dodaju jos ovih 4 din akcize bice malo manje od evra - racunacu 90din/l a vi me ispravite ako nije:
Dakle 100km kosta 810din
810X500 = 405 000

Godisnja usteda je 225 000 din u ovom slucaju. Slucajevi variraju ali i u najcrnjim kombinacijama usteda je velika bez obzira sta google kaze.

Plin steti samo odredjene tipove motora tj. delove glave motora. Najcesce su to motori starije konstrukcije - oni koji su koristili olovni benzin. Svi koji koriste bezolovni nemaju potrebe za podmazivanjem bregaste i ventila zbog aplikacije modernijih materijala.
Odredjeni broj modernih motora sa direktnim ubrizgavanjem(kao FSI na primer) treba dodatak za podmazivanje pri plinskom uredjaju.

Velikoj vecini motora plin produzava vek zato sto ne kontaminira ulje a takodje je i ekoloski cist jer je hemijski jednostavan cak i posle sagorevanja.

Sa sekvent sistemom nema razlike u performansama ako je mapiranje dobro odradjeno a venturi mora dobro da se podesi i motor mora da bude u odlicnom stanju kako bi dobro povlacio membranu jer osnovni problem kod ovih vakuumskih sistema je obezbediti dovoljno plina pa obicno malo gube na snazi kada udju u vece obrtaje ali zato je max.momenta dostupan na nizim obrtajima pa kompenzuje tako. Ovo se prevazilazi povecanjem precnika usisa i dodavanjem plina na slavini(povecava se zapremina smese) posle cega se podesi osetljivost membrane na isparivacu.
Takodje moze da se redukuje usis kako bi se pojacao venturi efekat - ovo ako motor ima povecan zazor/slabiju kompresiju.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





TNG - Diskusija :D Empty
PočaljiNaslov: Re: TNG - Diskusija :D   TNG - Diskusija :D I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
TNG - Diskusija :D
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Tuning-
Skoči na: