Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPeugeoti na minusu? Www13GalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
WEB SHOP PKS


Auti Clanova Foruma


Peugeot Club BIH



 

 Peugeoti na minusu?

Ići dole 
+7
306Gti6
yagami_raito
405 LE
Nikolayye
xenoks
Sloba
Fringlica
11 posters
AutorPoruka
Fringlica

Fringlica


Broj poruka : 522
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Vozilo : 307 2.0 hdi
Datum upisa : 22.03.2010

Peugeoti na minusu? Empty
PočaljiNaslov: Peugeoti na minusu?   Peugeoti na minusu? I_icon_minitime10th Februar 2012, 13:44

Ajmo da vidimo kako vam se ljubimci ponasaju na ovom minusu. Da li ih vozite ili stoje i cekaju bolje dane?

Moja 307-ca nije paljena 4 dana, sutra ujutru ima zakazanu voznju pa da vidimo dal ce da upali. Akumulator je Vartin 74a izasao iz garancije u novembru 2011 Peugeoti na minusu? 878530 , goriva je ostalo oko pola rezervoara (valjda nije smrzlo). Zadnji put kad sam ga upalio malko se pomucio na drugi kontakt, jedno 2-3 sekunde verglanja.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.balkangamingarena.com/index.php
Sloba

Sloba


Broj poruka : 9450
Godina : 35
Lokacija : Krusevac
Vozilo : 206,2x406 2.0 HDi
Datum upisa : 17.10.2009

Peugeoti na minusu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Peugeoti na minusu?   Peugeoti na minusu? I_icon_minitime10th Februar 2012, 14:22

206 2.0 HDi nije paljen 15-20 dana i skoro kazem mojima da ga upale malo i nije hteo, da li se zaledio ED ili oslabeo akumulator ( koji je u garanciji :huhuhu: ) nemam pojma i od tad nije diran (ceka mene da dodjem nece kod drugog da upali Peugeoti na minusu? 844261 ) a 205 1.8 dizel pali kao mina na loz ulje i vozi se Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
xenoks
Ozbiljan Zajebant
xenoks


Broj poruka : 10300
Godina : 51
Lokacija : Krusevac
Vozilo : 406 1.9 td SW
Datum upisa : 18.01.2009

Peugeoti na minusu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Peugeoti na minusu?   Peugeoti na minusu? I_icon_minitime10th Februar 2012, 14:30

Ja, kao za maler, ne izlazim iz auta od kad je pocelo ovo nevreme. Vozim na D2 i bez problema pali i na -24. Mozda uz 2-4 sec verglanja. Auto nikad garazu nije video. Znaci stoji na ulici, nema cak ni zavetrinu. U rezervoaru nema nikad vise od 15-20l.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eksi.co.rs
Nikolayye

Nikolayye


Broj poruka : 243
Godina : 33
Lokacija : Krusevac
Vozilo : Peugeot 405 1.9d
Datum upisa : 10.06.2011

Peugeoti na minusu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Peugeoti na minusu?   Peugeoti na minusu? I_icon_minitime10th Februar 2012, 18:13

Moja 405-ica, dobro pali, upalio sam je i na -24 zagrevam grejace po dva puta...jer jos imam u rezervoaru euro loz ulje, zadnji put sam sipao 10l euro dizela...super pali, mnogo bolje nego na ulje... akumulator 72ah Black Horse...Vozim ga svaki dan...inace da ne vozim i sigurno ne bih mogao da upalim tako lako... i kao sto kaze xenoks garazu nije ni moj video, na cistini je svaki dan Very Happy

@Sloba Nekad je loz ulje kvalitetnije od euro dizela, licno sam video Very Happy

Svaki peugeot sto se zavrsava sa 5 .. pali kao mina Very Happy :P
Nazad na vrh Ići dole
405 LE

405 LE


Broj poruka : 112
Godina : 42
Lokacija : Leskovac
Vozilo : Peugeot 405
Datum upisa : 06.02.2012

Peugeoti na minusu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Peugeoti na minusu?   Peugeoti na minusu? I_icon_minitime10th Februar 2012, 19:28

Imam 405 1.6 93 od 12 Januara ove godine i svaki dan je paljen i kad nisam imao potrebe da ga vozim radio je 5-10 min. Zanimljivo je da je akumulator u njemu star 5 god. Imam nov akumulator , ali ga ne menjam jer ovaj za divno cudo radi " jos uvek ".
Na temperaturi od 5 do -25 upalio je uvek bez problema na benzin , ali jednom sam imao problema , magla 0 C i nece.
Nadam se da ovim necu izmalerisati i u ponedeljak zakasniti na posao.
U svakom slucaju hladnoca prazni sve baterije puno brze , pa i akumulator .
Probajte da palite auto svaki dan ili jos bolje predjite 2 km dnevno da osvezite akumulator.
Nazad na vrh Ići dole
yagami_raito

yagami_raito


Broj poruka : 227
Godina : 34
Lokacija : valjevo
Vozilo : peugeot 306 profil
Datum upisa : 04.09.2011

Peugeoti na minusu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Peugeoti na minusu?   Peugeoti na minusu? I_icon_minitime10th Februar 2012, 20:56

405 LE ::

Probajte da palite auto svaki dan ili jos bolje predjite 2 km dnevno da osvezite akumulator.

pa malo je 2km. pogotovu zbog toga sto su svetla upaljena stalno, pa odvlaci to struju. prema tome, predjite 2 km na dan sa ugasenim svetlima X)
Nazad na vrh Ići dole
405 LE

405 LE


Broj poruka : 112
Godina : 42
Lokacija : Leskovac
Vozilo : Peugeot 405
Datum upisa : 06.02.2012

Peugeoti na minusu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Peugeoti na minusu?   Peugeoti na minusu? I_icon_minitime10th Februar 2012, 21:19

Slazem se da je malo ali bolje je u svakom slucaju da auto radi 5 - 10 min. i u mestu , nego li ostaviti ga na ovoj temperaturi 4-5 dana i ne paliti ga uopste .

Nazad na vrh Ići dole
306Gti6

306Gti6


Broj poruka : 5470
Godina : 46
Lokacija : Valjevo
Vozilo : Nema vise Gti 6 :(, Vw lubenicar otisao, Skoda Octy My2014
Datum upisa : 11.02.2009

Peugeoti na minusu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Peugeoti na minusu?   Peugeoti na minusu? I_icon_minitime11th Februar 2012, 14:03

Vozi se svaki dan i pali svako jutro. Stoji na otvorenom, a akumulatoru je pune 4 godine. Primecuje se da ga sporije zavrti i da se u motoru sve jedva okrece od hladnoce, ali pali i dalje. Svaki dan predjem od 20 do 50km, iz nekoliko kratkih voznji.
Nazad na vrh Ići dole
Fringlica

Fringlica


Broj poruka : 522
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Vozilo : 307 2.0 hdi
Datum upisa : 22.03.2010

Peugeoti na minusu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Peugeoti na minusu?   Peugeoti na minusu? I_icon_minitime11th Februar 2012, 16:48

Malopre se vratio u kuci. Auto upalio :jea: posle 5 dana smrzavanja na ulici, malko duze je verglao a lampica aukumulatora se odmah ugasila. Varta nije izdala ovaj put.Mnogi se hvale Tudorom , jel ima neko iskustva sa njim?
Nego razocarale me gume Sava eskimo S3, jes da su iz 2008 al sara im je odlicna. Samo sam ih zimi vozio , ovo im je 3 sezona (kupljene nove). Slabo kopa kad se krece iz mesta i dosta proklizava pri kocenju, skoro pri svakom kocenju (gde ima snega na kolovozu) palio se abs. :mukica:
Nazad na vrh Ići dole
http://www.balkangamingarena.com/index.php
Aleksej

Aleksej


Broj poruka : 1687
Godina : 45
Lokacija : Sad Novi
Vozilo : Peugeot 106 Sport
Datum upisa : 28.07.2010

Peugeoti na minusu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Peugeoti na minusu?   Peugeoti na minusu? I_icon_minitime12th Februar 2012, 15:27

Ja sam super palio ovih dana. Ali ja sam kupio novi Vartin aku u septembru... Wink Da nisam, nema sanse, onaj stari na oko 0 vise nije davao znake zivota.

Mali savet, ako ne znate. Kada palite, stisnite kvacilo da ne bi morao anlaser da vrti i motor i menjac sa svim tim zgusnutim uljem u njemu. Ja cak i stisnem gas do pola...

Inace, ja prvo upalim auto, pa ga onda cistim od snega dok se greje. Ali kako je hladno, da ne bih sedao odmah u hladan auto, upalim ga stojecki, pored auta, dakle bez stiskanja gasa i kvacila. I cak i tada super mi je palio, stvarno sa zadovoljan. Znaci bukvalno za sekundu. Jedino kada je bilo malo hladnije oko -10 onda je verglao jedno 3 sekunde, malo sam se uplasio, ali bez potrebe.

E kada je doslo ono vreme sa ispod -20 do -27 koliko je bilo (ako se ne varam) nisam vise hteo da rizikujem, pa sam palio auto sedecki u njemu i sa stisnutim kvacilo. I sta mi se desilo!? Shocked Upalim auto, posle jedno 3 sekunde verglanja, i kontam to je OK, pustim gas, pustim kvacilo i auto se u momentu ugasi!!! Shocked Toliko se zgusnulo ulje u menjacu da auto nije mogao da radi na leru! Shocked Nego tek posle jedno minut sam pustio kvacilo...



A inace, kako vozite po ovakvim uslovima? Ja sam stavio sve 4 zimske gume, ali polovne i nisu neka marka i nisam ocekivao od njih cudo, ali cudo se dogodilo! Smile U poredjenju sa letnjim gumama, na kojima sam vozio proslu zimu, ovo je nesto neverovatno! Smile Razlika je ogromna. Znaci ne mogu da vam opisem kroz koliki sam dubok sneg prosao bez mnogo muke i bez i najmanje opasnosti da cu se zaglaviti... Vise me brine da ne ostetim prednji branik, ili ne zakacim auspuh ili tako nesto...
A s druge strane gledam druge ljude kako slajfuju na duplo plicem snegu... Eh, to je ona prica, "ne trebaju mi zimske gume, nije obavezno po zakonu"... Wink

Nema zbora, zimska guma je mama! Cool


Ali imam jedan veliki problem, ne znam da li sam jedini... Jako mi se smrzavaju stakla u autu iznutra dakle, narocito kada bas pada sneg, valjda je tada vlazniji vazduh! Znaci ne vidim nista, bukvalno, led struzem iznutra strugacem za led, dok vozim. Zamalo nisam udario u saobracjani znak koliko nisam video jednom... Sad
Nazad na vrh Ići dole
xenoks
Ozbiljan Zajebant
xenoks


Broj poruka : 10300
Godina : 51
Lokacija : Krusevac
Vozilo : 406 1.9 td SW
Datum upisa : 18.01.2009

Peugeoti na minusu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Peugeoti na minusu?   Peugeoti na minusu? I_icon_minitime12th Februar 2012, 16:26

Pokusaj sa sprejom za odledjivanje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eksi.co.rs
Aleksej

Aleksej


Broj poruka : 1687
Godina : 45
Lokacija : Sad Novi
Vozilo : Peugeot 106 Sport
Datum upisa : 28.07.2010

Peugeoti na minusu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Peugeoti na minusu?   Peugeoti na minusu? I_icon_minitime12th Februar 2012, 18:23

Pre ili kad se zaledi? Smile

Ranije sam imao tu foru da sredim stakla da se ne zamagljuju ali ovo je LED!!! Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Mica

Mica


Broj poruka : 283
Godina : 58
Lokacija : Leskovac
Vozilo : Reno
Datum upisa : 06.03.2011

Peugeoti na minusu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Peugeoti na minusu?   Peugeoti na minusu? I_icon_minitime12th Februar 2012, 18:31

Proveri da ti sneg ne zatvori dovod vazduha za ventilator grejanja i proveri taster za regulaciju vazduha ukabini(mora da vuce vazduh spolja a ne da mesa onaj iz kabine).
Nazad na vrh Ići dole
306Gti6

306Gti6


Broj poruka : 5470
Godina : 46
Lokacija : Valjevo
Vozilo : Nema vise Gti 6 :(, Vw lubenicar otisao, Skoda Octy My2014
Datum upisa : 11.02.2009

Peugeoti na minusu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Peugeoti na minusu?   Peugeoti na minusu? I_icon_minitime12th Februar 2012, 18:45

Klima pomaze pri odmagljivanju, ako je imas. Ne znam sta radi u slucaju leda. Verovatno ti je auto pun vlage, jer svaki put udjes sa cipelama punim snega taj sneg mora i da se istopi i da ostane u kolima.
Nazad na vrh Ići dole
Aleksej

Aleksej


Broj poruka : 1687
Godina : 45
Lokacija : Sad Novi
Vozilo : Peugeot 106 Sport
Datum upisa : 28.07.2010

Peugeoti na minusu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Peugeoti na minusu?   Peugeoti na minusu? I_icon_minitime12th Februar 2012, 19:21

Mica ::
Proveri da ti sneg ne zatvori dovod vazduha za ventilator grejanja i proveri taster za regulaciju vazduha ukabini(mora da vuce vazduh spolja a ne da mesa onaj iz kabine).

Znam i to je problem, prvih recimo 10-15 minuta jako slabi struji vazduh, gde god da ga usmerim. A ja kada cistim metlom auto, kada negde idem, ocistim i tako izmedju haube i soferke gde prolazi vazduh, nekad cak i dignem haubu da sto bolje ocistim, ali negde se nesto ipak zamrzne, ocigledno, pa slabo cirkulise....

306GTI6 ::
Klima pomaze pri odmagljivanju, ako je imas. Ne znam sta radi u slucaju leda. Verovatno ti je auto pun vlage, jer svaki put udjes sa cipelama punim snega taj sneg mora i da se istopi i da ostane u kolima.

I to je tacno. Jeste pun, i stalno cistim taj sneg, a opet i drugi ulaze sa cipelama punim snega, ali toliko zamrzavanje nigde nisam video. Shocked Nemam klimu naravno, ipak je to 106 Smile
Nazad na vrh Ići dole
xenoks
Ozbiljan Zajebant
xenoks


Broj poruka : 10300
Godina : 51
Lokacija : Krusevac
Vozilo : 406 1.9 td SW
Datum upisa : 18.01.2009

Peugeoti na minusu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Peugeoti na minusu?   Peugeoti na minusu? I_icon_minitime12th Februar 2012, 21:06

Aleksej ::
Pre ili kad se zaledi? Smile

Ranije sam imao tu foru da sredim stakla da se ne zamagljuju ali ovo je LED!!! Shocked
Pa sta se zaledi, ne pada kisa uunutra, nego to sto je zamagljeno. Peugeoti na minusu? 945906
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eksi.co.rs
Aleksej

Aleksej


Broj poruka : 1687
Godina : 45
Lokacija : Sad Novi
Vozilo : Peugeot 106 Sport
Datum upisa : 28.07.2010

Peugeoti na minusu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Peugeoti na minusu?   Peugeoti na minusu? I_icon_minitime12th Februar 2012, 21:42

Pu, pu, daleko bilo, ne prokisnjava! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
JohnDorian

JohnDorian


Broj poruka : 160
Godina : 42
Lokacija : Zemun
Vozilo : Peugeot 206 1.9D
Datum upisa : 09.11.2010

Peugeoti na minusu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Peugeoti na minusu?   Peugeoti na minusu? I_icon_minitime28th Februar 2012, 14:13

Mene je auto malo zezao, ali na kraju uvek upalio.
Dešavalo se da moram da palim grejače po 10 puta dok ne upali. Sreća pa imam skoro nov akumulator. Ali dobro, to je bilo na -15. Kako se približilo nuli, pali iz prve.

Kad sam već kod toga, imam jedno pitanje: kad dugo verglam (recimo 10ak sekundi), onda odjednom "proklizne" tj. prestane da vergla i čuje se neki čudan zvuk. Da li to znači da mi kaiš (ili šta već ima) anlasera proklizava, ili je to neka fabrička zaštita od predugog verglanja?
Nazad na vrh Ići dole
xenoks
Ozbiljan Zajebant
xenoks


Broj poruka : 10300
Godina : 51
Lokacija : Krusevac
Vozilo : 406 1.9 td SW
Datum upisa : 18.01.2009

Peugeoti na minusu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Peugeoti na minusu?   Peugeoti na minusu? I_icon_minitime28th Februar 2012, 14:26

ALnaser ide direktno na zamajac. Nemoj tako dugo da verglas. A i grejanje od 10 puta ne pomaze, samo crpis akumulator.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eksi.co.rs
JohnDorian

JohnDorian


Broj poruka : 160
Godina : 42
Lokacija : Zemun
Vozilo : Peugeot 206 1.9D
Datum upisa : 09.11.2010

Peugeoti na minusu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Peugeoti na minusu?   Peugeoti na minusu? I_icon_minitime29th Februar 2012, 14:39

Pa ako ne mogu dugo da verglam, i ne vredi da 10x palim grejače, kako onda da upalim auto na minusu? Smile

Grejači su provereni i rade.

Nazad na vrh Ići dole
306Gti6

306Gti6


Broj poruka : 5470
Godina : 46
Lokacija : Valjevo
Vozilo : Nema vise Gti 6 :(, Vw lubenicar otisao, Skoda Octy My2014
Datum upisa : 11.02.2009

Peugeoti na minusu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Peugeoti na minusu?   Peugeoti na minusu? I_icon_minitime29th Februar 2012, 18:56

Dzej Di, jesi li siguran da su ti grejaci odgovarajuci? Fabrika sigurno nije predvidela da grejes auto 10 puta samo zato sto je napolju -10. Pa sta li rade onda Svedjani, Finci, Rusi...?

Na ovom jakom minusu, cale je svog Passata grejao dva puta i posle 1-2 sekunde verglanja auto je vec radio. Akumulatoru je 2. sezona, a grejace se ne seca kada je poslednji put menjao.

Nazad na vrh Ići dole
Sloba

Sloba


Broj poruka : 9450
Godina : 35
Lokacija : Krusevac
Vozilo : 206,2x406 2.0 HDi
Datum upisa : 17.10.2009

Peugeoti na minusu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Peugeoti na minusu?   Peugeoti na minusu? I_icon_minitime29th Februar 2012, 19:34

Peugeoti na minusu? 23485 Moji su 205 palili bez problema na onom najvecem minusu, 2 puta se greje i pali iz prve; akumulator je nov, grejaci menjani pre ~2 god...
Nazad na vrh Ići dole
Djurica

Djurica


Broj poruka : 457
Godina : 38
Lokacija : Ripanj
Vozilo : 309 gl
Datum upisa : 09.09.2011

Peugeoti na minusu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Peugeoti na minusu?   Peugeoti na minusu? I_icon_minitime29th Februar 2012, 19:49

Meni nesto ne radi na benzin,pa sam palio na plin celu zimu...iskreno ja sam zaprepascen kako je auto uvek palio iz prve i na najvecem minusu...cesto sam kolegama pomagao da upale...da ne ureknem,sa te strane sam bas zadovoljan ovim autom Smile
Nazad na vrh Ići dole
xenoks
Ozbiljan Zajebant
xenoks


Broj poruka : 10300
Godina : 51
Lokacija : Krusevac
Vozilo : 406 1.9 td SW
Datum upisa : 18.01.2009

Peugeoti na minusu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Peugeoti na minusu?   Peugeoti na minusu? I_icon_minitime29th Februar 2012, 23:30

Zavisi dosta i u kakvoj je stanju motor. Ja sam u decembru radio generalnu. Sa starim grejacima i akumulatorom i sa d2 u rezervoaru, na -24 je palio bez verglanja odmah posle gasenja lampice za grejace. A garazu nikada nije video, na ulici stoji. Prosle zime sam i ja po 2 puta grejao, ali mi je majstor rekao da samo tako iscrpem akumulator pa posle nema snagu za verglanje, sto je i logicno ako je malo losiji akumulator.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eksi.co.rs
JohnDorian

JohnDorian


Broj poruka : 160
Godina : 42
Lokacija : Zemun
Vozilo : Peugeot 206 1.9D
Datum upisa : 09.11.2010

Peugeoti na minusu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Peugeoti na minusu?   Peugeoti na minusu? I_icon_minitime2nd Mart 2012, 09:18

Proše sezone nisam imao taj problem, a isto sam palio na -10. Tako da valjda nisu problem grejači.
Majstor mi kaže da ima neki bimetal koji možda smrzne pa ne pušta gorivo u boš pumpu. E sad, da li je to istina ne znam. Rekao da mi je da jednom ostavim preko noći auto kod njega, ali to na kraju nisam stigao a otoplilo je.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Peugeoti na minusu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Peugeoti na minusu?   Peugeoti na minusu? I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Peugeoti na minusu?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: PEUGEOT SERIJE KROZ VREME - ZANIMLJIVOSTI I TEHNIČKA PITANJA :: SERIJE 1-9-
Skoči na: