Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemGasni amortizeri Www13GalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
WEB SHOP PKS


Auti Clanova Foruma


Peugeot Club BIH



 

 Gasni amortizeri

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Dexeee

Dexeee


Broj poruka : 498
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Vozilo : Peugeot 206 1.4 HDI
Datum upisa : 25.06.2012

Gasni amortizeri Empty
PočaljiNaslov: Gasni amortizeri   Gasni amortizeri I_icon_minitime24th April 2014, 23:01

Uzeo sam amortizere, opruge i solje sa 206 gti modela i hocu da ih stavim umesto mojih. Opruge su vec na amortizerima i solje takodje. Ali je problem sto nikada nisam skidao taj sklop. Tako da bi mi svaka pomoc dobrodosla, ako imate neki savet ili nesto slicno, a ja cu probati da napravim DIY ako uspem to sutra da odradim Smile

Hvala unapred !


Mislim da sam nasao jedan klip na YT, samo ako neko moze da mi potvrdi da li je isto ovako i kod mene ?



Koliko vidim on samo nema stabilizatore, jel tako ?
Nazad na vrh Ići dole
Duda89




Broj poruka : 197
Godina : 34
Lokacija : Stara Pazova
Vozilo : Peugot 206 GTi
Datum upisa : 31.05.2012

Gasni amortizeri Empty
PočaljiNaslov: Re: Gasni amortizeri   Gasni amortizeri I_icon_minitime25th April 2014, 01:06

Vidi ne znam koliko se razlikuju glavcine od xs i gti modela, posto se kod mene amortizer ubacuje u glavcinu, ne srafi se za glavcinu, ali uglavnom postupak ti je isti kao i ovde, samo ce ti biti mnogooooo lakse ako skines prvo balans stanglu, i obe viljuske dole, posto je velika zajebancija stegnuti opruge sa ovim stegicama, posto imas vrlo malo mesta, a jos veca zajebancija je sve to vratiti nazad. Tako da moj ti je savet, nategni opruge dok su jos na autu, skini balans polugu, pa skini viljuske, skini amortizer komplet dole, i onda obrnutim redosledom nazad Smile Samo kada vracas nategnut amortizer nazad, namesti stege tako da ti ne smetaju u kosu auta, i ne otpustaj stege, dok ne vratis viljuske nazad na glavcine, i stegnes sve srafove.. Nadam se da sam ti pomogao..
Nazad na vrh Ići dole
Dexeee

Dexeee


Broj poruka : 498
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Vozilo : Peugeot 206 1.4 HDI
Datum upisa : 25.06.2012

Gasni amortizeri Empty
PočaljiNaslov: Re: Gasni amortizeri   Gasni amortizeri I_icon_minitime25th April 2014, 02:02

Ali necu ja skidati opruge sa amortizera, necu skidati ni solje. Kupio sam amortizere sa oprugama vez na njima i soljama. Treba samo da izbacim stare amortizere sa oprugama i soljama sve zajedno i ubacim ove druge. Barem sam ja tako nekako zamislio Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
ywanho_bg

ywanho_bg


Broj poruka : 65
Godina : 40
Lokacija : Avala
Vozilo : Peugeot 307 caravan 1.6 16V
Datum upisa : 22.04.2014

Gasni amortizeri Empty
PočaljiNaslov: Re: Gasni amortizeri   Gasni amortizeri I_icon_minitime25th April 2014, 08:18

Koliko se ja razumem u mehaniku(a od iste znam da zamenim tocak jedino) amortizer da bi se stavio mora prvo opruga da se nategne jer ovako ne moze da se montira.
Nazad na vrh Ići dole
Dexeee

Dexeee


Broj poruka : 498
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Vozilo : Peugeot 206 1.4 HDI
Datum upisa : 25.06.2012

Gasni amortizeri Empty
PočaljiNaslov: Re: Gasni amortizeri   Gasni amortizeri I_icon_minitime25th April 2014, 09:50

Onda cu za svaki slucaj da nabavim dve stege Smile
Nazad na vrh Ići dole
ywanho_bg

ywanho_bg


Broj poruka : 65
Godina : 40
Lokacija : Avala
Vozilo : Peugeot 307 caravan 1.6 16V
Datum upisa : 22.04.2014

Gasni amortizeri Empty
PočaljiNaslov: Re: Gasni amortizeri   Gasni amortizeri I_icon_minitime25th April 2014, 09:52

I probaj da ne nabavis kineske (citaj: nikako ne nabavljaj kineske). Kad nategnuta opruga skoci nemas vremena da bezis, a ako te promasi super.
Nazad na vrh Ići dole
Dexeee

Dexeee


Broj poruka : 498
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Vozilo : Peugeot 206 1.4 HDI
Datum upisa : 25.06.2012

Gasni amortizeri Empty
PočaljiNaslov: Re: Gasni amortizeri   Gasni amortizeri I_icon_minitime25th April 2014, 09:58

Razmisljao sam o tome Very Happy Jel imaju te stege za opruge neki naziv, ili samo da ih trazim kao stege ?
Nazad na vrh Ići dole
ywanho_bg

ywanho_bg


Broj poruka : 65
Godina : 40
Lokacija : Avala
Vozilo : Peugeot 307 caravan 1.6 16V
Datum upisa : 22.04.2014

Gasni amortizeri Empty
PočaljiNaslov: Re: Gasni amortizeri   Gasni amortizeri I_icon_minitime25th April 2014, 10:24

Neko ih zove mackice, neko sapice, neko jednostavno stege.
Nazad na vrh Ići dole
Duda89




Broj poruka : 197
Godina : 34
Lokacija : Stara Pazova
Vozilo : Peugot 206 GTi
Datum upisa : 31.05.2012

Gasni amortizeri Empty
PočaljiNaslov: Re: Gasni amortizeri   Gasni amortizeri I_icon_minitime25th April 2014, 14:20

Kao sto kaze ywnaho_bg, ne mozes niti skinuti niti vratiti amortizere dok je opruga nategnuta Smile Samo ti prati onaj moj savet, posto sam radio isto sto i ti, samo sam ja menjao solje koje su bile dotrajale, ali princip je isti, ja sam se namucio dok sam vratio amortizer nazad na mesto, bas zbog toga sto nisam skinuo viljuske, posto da bi vratio viljusku u glavcinu, moras da pogodis tacan ugao, duga prica uglavnom, bice ti mnogo lakse ako skines viljuske skroz dole, pa ih tek onda montiras na kraju, veruj mi Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dexeee

Dexeee


Broj poruka : 498
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Vozilo : Peugeot 206 1.4 HDI
Datum upisa : 25.06.2012

Gasni amortizeri Empty
PočaljiNaslov: Re: Gasni amortizeri   Gasni amortizeri I_icon_minitime26th April 2014, 23:24

E ljudi, uspeo sam da promenim sve Smile Medjutim nisam mogao da nadjem stege pa sam se odlucio da probam bez njih. Malo sam gledao kako je sve to povezano i zasrafljeno i odradio na sledeci nacin:

Prvo sam odsrafio sraf koji drzi viljusku vesanja i izbio sam viljusku iz glavcine.

Zatim sam skinuo stabilizator sa amortizera.

Odsrafio sam sponu.

Zatim sam odsrafio sraf koji zateze amortizer za glavcinu.

Bacio se na cekicanje i spustio ceo disk i poluosovinu na dole.

Tako da je tada amortizer samo visio na ona 3 srafa odozgo, odsrafio i njih i izvadio ga Smile

Hvala vam na pomoci ! Smile

Nisam slikao, ali cu naci neke slike na internetu pa cu napraviti DIY.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Gasni amortizeri Empty
PočaljiNaslov: Re: Gasni amortizeri   Gasni amortizeri I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Gasni amortizeri
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Tuning-
Skoči na: