Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemVagen lubenicar - Page 6 Www13GalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
WEB SHOP PKS


Auti Clanova Foruma


Peugeot Club BIH



 

 Vagen lubenicar

Ići dole 
+10
xenoks
mi 16
Tanatos
dusanwww
LuckyPK
pinocio
kula307
Rasa 1
Sloba
306Gti6
14 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorPoruka
306Gti6

306Gti6


Broj poruka : 5470
Godina : 46
Lokacija : Valjevo
Vozilo : Nema vise Gti 6 :(, Vw lubenicar otisao, Skoda Octy My2014
Datum upisa : 11.02.2009

Vagen lubenicar - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vagen lubenicar   Vagen lubenicar - Page 6 I_icon_minitime14th Juli 2015, 22:41

Sve po PS-u, stigao fiskalni, garancija, placeno virmanski, na firmu uzete gume tako da su mi u stvari i jeftinije za PDV u odnosu na cifru koju sam napisao.
Nazad na vrh Ići dole
Aleksej

Aleksej


Broj poruka : 1687
Godina : 45
Lokacija : Sad Novi
Vozilo : Peugeot 106 Sport
Datum upisa : 28.07.2010

Vagen lubenicar - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vagen lubenicar   Vagen lubenicar - Page 6 I_icon_minitime18th Juli 2015, 02:17

306Gti6 ::

Mada, ko zna, sada kada je 306 otisao mozda i dobije malo paznje od mene. Il' ga zamenim za nesto mladje... za njega me apsolutno nikakve emocije ne vezu.

Pa nisi nam to rekao... Sad
Nazad na vrh Ići dole
306Gti6

306Gti6


Broj poruka : 5470
Godina : 46
Lokacija : Valjevo
Vozilo : Nema vise Gti 6 :(, Vw lubenicar otisao, Skoda Octy My2014
Datum upisa : 11.02.2009

Vagen lubenicar - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vagen lubenicar   Vagen lubenicar - Page 6 I_icon_minitime15th Avgust 2015, 11:08

Za Gti6? Napisao sam u Pezoovoj temi.

Inace, opran je pre 3 nedelje, cak sam i slikao, kao dokaz. Ali ja sam imao neki peh pa nisam bio na forumu, ni postavljao slike, nista...

Prosle nedelje, dok sam ja lezao, a zena ga vozila, prijavila mi je da nesto struze pozadi. Ispostavilo se da je doterao zadnje plocice sa leve strane u nulu i krenuo da struze po disku.

Uzeo plocice, oterao kod majstora i ispostavilo se da je zaribao klip u celjusti sa leve strane. Unutrasnja plocica do metala, spoljasnja na 3mm, a plocice sa desne strane su ok. Sad je klip razradjen, plocice zamenjene i zamenjeno i par nekih delova napred na trapu. Sve to me izaslo 5500 + 2400 za Textar plocice.

Jos nisam stigao da resim stvar oko povremenog trokiranja. Na dijagnostici prijavio povremenu gresku sa strujom na dizni br. 2.

I onda nek mi neko kaze da Vageni ne kvare... Ccc

Pre 2 dana isao za Bgd i u povratku, u Lajkovcu, me stigne "moj" Gti6. Krenem da teram malo brze Pasata, noga u patosu, a on jedva do 140-150 na pravcu da dodje. Smile

Pratio me malo pri obilazenjima, onako kako sam to i ja radio sa njim do skoro. U jednom trenutku mi je samo svirnuo, oduvao me k'o slinu i nestao...

Sretnemo se kasnije u gradu, pricamo o tome i kaze da ih je bilo 4-oro u kolima, pod klimom i na plinu. Arrow
Nazad na vrh Ići dole
306Gti6

306Gti6


Broj poruka : 5470
Godina : 46
Lokacija : Valjevo
Vozilo : Nema vise Gti 6 :(, Vw lubenicar otisao, Skoda Octy My2014
Datum upisa : 11.02.2009

Vagen lubenicar - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vagen lubenicar   Vagen lubenicar - Page 6 I_icon_minitime2nd Septembar 2015, 14:42

I jeste bila greska sa strujom, tj. kontaktom na dizni br. 2. Za sada nema trokiranja, al videcemo... Nesto mi ovi Vageni ne ulivaju poverenje... Castio majstora sa jednom crvenom.

Uradjen danas i mali servis (ulje i 3 filtera, bez filtera goriva), to me 5.000 izaslo.

Porucene jos 2 Tigar, to cu sutra zameniti. Cena im otisla gore za 200 din po kom. A onda odosmo na odmor... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sloba

Sloba


Broj poruka : 9450
Godina : 35
Lokacija : Krusevac
Vozilo : 206,2x406 2.0 HDi
Datum upisa : 17.10.2009

Vagen lubenicar - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vagen lubenicar   Vagen lubenicar - Page 6 I_icon_minitime2nd Septembar 2015, 20:57

306Gti6 ::
Nesto mi ovi Vageni ne ulivaju poverenje...
Zar je to moguce? Admin I
Nazad na vrh Ići dole
306Gti6

306Gti6


Broj poruka : 5470
Godina : 46
Lokacija : Valjevo
Vozilo : Nema vise Gti 6 :(, Vw lubenicar otisao, Skoda Octy My2014
Datum upisa : 11.02.2009

Vagen lubenicar - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vagen lubenicar   Vagen lubenicar - Page 6 I_icon_minitime3rd Septembar 2015, 16:00

Pa ne znam Slobo... Vidis da mu je to vec drugi put da se kvari ove godine. Arrow

Inace, gume nisu poskupele nego su i ventili uracunati ovaj put. Koji, inace, nisu zamenjeni jer mi nema nigde kljuca za sigurnosne srafove. Majstor koji je menjao zadnje plocice je izgleda zaboravio da ga vrati, a sad ne moze da ga nadje.

Odvrnuti su srafovi uz pomoc alata i stavljeni obicni srafovi. Ako se nekome svidjaju moje felne sada je vreme da ih mazne. Il makar neka saceka da se vratim sa mora. Smile
Nazad na vrh Ići dole
logohype

logohype


Broj poruka : 75
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Vozilo : Peugeot 306
Datum upisa : 01.09.2012

Vagen lubenicar - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vagen lubenicar   Vagen lubenicar - Page 6 I_icon_minitime17th Septembar 2015, 20:28

A ja mislio da se njemacko auto ne kvari
Nazad na vrh Ići dole
306Gti6

306Gti6


Broj poruka : 5470
Godina : 46
Lokacija : Valjevo
Vozilo : Nema vise Gti 6 :(, Vw lubenicar otisao, Skoda Octy My2014
Datum upisa : 11.02.2009

Vagen lubenicar - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vagen lubenicar   Vagen lubenicar - Page 6 I_icon_minitime21st Septembar 2015, 14:28

Izgleda da sam naisao na los primerak... Laughing


Bili na moru opet, vratili se... Prilicno dosadno bilo u putu. Samo cvak, cvak, cvak, cvak radi zelDi. Inace, u Mkd je litar dizela tik ispod 100 din, racunajuci u nasoj valuti. A kod nas 140 din. Vagen lubenicar - Page 6 793242
Nazad na vrh Ići dole
306Gti6

306Gti6


Broj poruka : 5470
Godina : 46
Lokacija : Valjevo
Vozilo : Nema vise Gti 6 :(, Vw lubenicar otisao, Skoda Octy My2014
Datum upisa : 11.02.2009

Vagen lubenicar - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vagen lubenicar   Vagen lubenicar - Page 6 I_icon_minitime27th Oktobar 2015, 10:04

Cvak, cvak, cvak i dalje...

Uradjen veliki servis. Zamenjen zupcasti, pk, odgovarajuci spaneri, roleri (al' su skupi), vodena pumpa... Ceh tik ispod 30.000.
Nazad na vrh Ići dole
Sloba

Sloba


Broj poruka : 9450
Godina : 35
Lokacija : Krusevac
Vozilo : 206,2x406 2.0 HDi
Datum upisa : 17.10.2009

Vagen lubenicar - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vagen lubenicar   Vagen lubenicar - Page 6 I_icon_minitime27th Oktobar 2015, 20:06

To nije tacno; vw je jeftin za odrzavanje  Vagen lubenicar - Page 6 108401

p.s. planiram i ja da do kraja godine odradim veliki servis pa cemo videti cifru za 2.0 HDi Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
306Gti6

306Gti6


Broj poruka : 5470
Godina : 46
Lokacija : Valjevo
Vozilo : Nema vise Gti 6 :(, Vw lubenicar otisao, Skoda Octy My2014
Datum upisa : 11.02.2009

Vagen lubenicar - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vagen lubenicar   Vagen lubenicar - Page 6 I_icon_minitime28th Oktobar 2015, 15:16

Rekao sam da su skupi u odnosu na ono sto im je posao, samo da ide kais preko njih. Spaner ima i ulogu "amortizera", ali roler samo tu koju sam naveo. Problem je sto su tako uradjeni da ne mozes samo lezaj da zamenis ili tockic, vec moras sa nosacem da ga kupis.
Nazad na vrh Ići dole
Sloba

Sloba


Broj poruka : 9450
Godina : 35
Lokacija : Krusevac
Vozilo : 206,2x406 2.0 HDi
Datum upisa : 17.10.2009

Vagen lubenicar - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vagen lubenicar   Vagen lubenicar - Page 6 I_icon_minitime28th Oktobar 2015, 19:28

Ma znam, zezam se, kod svih modela spaner pk kaisa je dosta skuplji u odnosu na ostale spanere/rolere.
Nazad na vrh Ići dole
306Gti6

306Gti6


Broj poruka : 5470
Godina : 46
Lokacija : Valjevo
Vozilo : Nema vise Gti 6 :(, Vw lubenicar otisao, Skoda Octy My2014
Datum upisa : 11.02.2009

Vagen lubenicar - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vagen lubenicar   Vagen lubenicar - Page 6 I_icon_minitime7th Decembar 2015, 12:05

Pre 10-ak dana registrovan Vagen. Nesto preko 26.500 sa dodatnim osiguranjem putnika, ali bez osiguranja stakala.

Zamenjene i letnje 17-ice sa zimskim celicnim 15-icama. K'o ladja sad preko neravnina, samo ide gore dole. Dobicu morsku bolest od njega...

Krenula i potrosnja gore sa zimskim temperaturama. Ubise me ove kratke relacije po gradu sa ovolikim autom. Opet me krenula razmisljanja o zameni auta.
Nazad na vrh Ići dole
306Gti6

306Gti6


Broj poruka : 5470
Godina : 46
Lokacija : Valjevo
Vozilo : Nema vise Gti 6 :(, Vw lubenicar otisao, Skoda Octy My2014
Datum upisa : 11.02.2009

Vagen lubenicar - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vagen lubenicar   Vagen lubenicar - Page 6 I_icon_minitime10th Maj 2016, 08:47

Cvak, cvak, cvak i dalje...

Zamenjene zimske sa letnjim tek ovaj vikend, ne stizem od obaveza. A i lenj sam, da budemo nacisto... Smile

Utvrdjeno i da su plastike branika na Vw mnogo tvrdje nego na Koral IN-u. Na Jugu se sav ulubio i pukao branik na jednom mestu, iskrivio i šinu iza, dok je na Lubenicaru samo napukao onaj okrugli znak.

Uradjen i mali servis (ulje, filteri vazduha, ulja i goriva) za ne znam koliko para. Dobicu racun za koji dan.

Pored onog cvak, cvak, pojavili se i bong, beng i skvik zvuci. Ali nema ljubavi izmedju mene i Lubenicara, tako da cu to videti sta je na trapu tek kad budem imao zaludan dan.

Prosecna potrosnja nakon 17 meseci malo iznad 7l.

Vagen lubenicar - Page 6 Potrosnja_zpsziruwd1d
Nazad na vrh Ići dole
306Gti6

306Gti6


Broj poruka : 5470
Godina : 46
Lokacija : Valjevo
Vozilo : Nema vise Gti 6 :(, Vw lubenicar otisao, Skoda Octy My2014
Datum upisa : 11.02.2009

Vagen lubenicar - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vagen lubenicar   Vagen lubenicar - Page 6 I_icon_minitime2nd Mart 2018, 17:18

Cvak, cvak, cvak i dalje...

Sa motorom se nista ne desava. Malo negde balavi, ali nedovoljno da bi me zaintrigiralo da potrazim gde.
Trap je vec dosadniji, par puta je nesto lupalo sa leve strane i svaki put je resavana jedna po jedna sitnica. Mozda i zato sto se nisam otvorio pa rekao odmah da se menjaju cela ramena vec samo elementi.

Od nestandardnih kvarova je bilo pucanje prednjih opruga. Jedna pa druga. Zamenjene sa polovnim, a uz to zamenio i prednje amortizere koji su propisali.

Probleme sam imao i sa kocnicama. Opet su radjene zadnje celjusti (to im je mana koja je postojala i na B4 modelu) koje su ponovo pocele da blokiraju. Posto me je i to smaralo i mrzelo da sredjujem uspeo sam da zapalim i celjusti i plocice i diskove... sve se popalilo. Klipcic u celjustima je ostao bez gumice koja ga stiti, plocice su doterale do nule, a diskovi se izgrebali, pokrivili i sta sve jos ne. Sad su celjusti reparirane, a diskovi i plocice zamenjeni. Sve to sa onim oprugama i amortizerima me je izaslo oko 250e. Ne znam tacno jer je nabavljano sa vise strana. Dve opruge su bile 40-50, amortizeri 50e komad, a ostalo djuture.

Zbog ovog zezanja sa trapom su i gume otisle tako da na prolece moram uzeti 4 nove 225-45/17. Zimske 15-ice Wintere imaju saru, ali nema zivota u njima. Velika razlika u ponasanju posle 3 godine zivota.

E sad i jedna lepa vest u vezi Pajka (Passat-a). Cipovan je proslo leto i sreca da je tako bilo inace bi bio u oglasima do sada vec nekoliko puta. Nemam pojma ni sta ni koliko konja, kilovata, njutnmetara ili cega vec drugog (nezvanicno sa 101 na 125ks), ali ovo sad vec moze da se vozi. Pre je bio izuzetno trom, tezak i sam sebi, a tek kad ima tereta... Sada je vec opustenija voznja, startniji je dosta na semaforima, nije onako tezak za voznju, lakse odrzava brzinu na otvorenom i sada se vec usudjujem i da obilazim na putu. Pre nisam voleo da se time bavim, sve preko 80 mu je bilo napor za ubrzati. Sada i na 120 lepo prima gas.
Nazad na vrh Ići dole
306Gti6

306Gti6


Broj poruka : 5470
Godina : 46
Lokacija : Valjevo
Vozilo : Nema vise Gti 6 :(, Vw lubenicar otisao, Skoda Octy My2014
Datum upisa : 11.02.2009

Vagen lubenicar - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vagen lubenicar   Vagen lubenicar - Page 6 I_icon_minitime16th April 2018, 17:23

Doslo prolece, a sa njim i zamena guma. Hteo da uzmem Savu ovaj put, UHP2 model koji dosta hvale za te pare (5800 je bio kad sam gledao). Ali, cena je otisla na 6700 kad sam posle 2 nedelje resio i da kupim, tako da je na mesto Save dosla Tigar UHP guma, na nekoj doooobroj akciji, pa su placene tik preko 4700 din.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Vagen lubenicar - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vagen lubenicar   Vagen lubenicar - Page 6 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Vagen lubenicar
Nazad na vrh 
Strana 6 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: AUTOMOBILI ČLANOVA :: AUTOMOBILI CLANOVA FORUMA :: Ostali-
Skoči na: