Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemKombE 5008 Www13GalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
WEB SHOP PKS


Auti Clanova Foruma


Similar topics
    Peugeot Club BIH



     

     KombE 5008

    Ići dole 
    AutorPoruka
    nlajka




    Broj poruka : 8
    Godina : 51
    Lokacija : Beograd
    Vozilo : 5008, 2.0 HDI, 163 KS, Automatik
    Datum upisa : 20.06.2015

    KombE 5008 Empty
    PočaljiNaslov: KombE 5008   KombE 5008 I_icon_minitime16th Juli 2017, 21:20

    Tek danas sam video da mi je 306gti6 pre skoro dve godine porucio da otvorim temu za 5008. Sa malim zakasnjenjem :-) , evo je.

    2011. godiste, Dizel, 2.0, 120 KW, automatski menjac.

    Zapazanja posle dve godine upotrebe. Za ovo vreme presao je 33000 km, odlican je na otvorenom putu, a kada je potrebno da se pretekne ili povuce malo jace ubrzava bez problema. Potrosnja je odlicna ako ides sporije, do 2000 obrtaja, ali to je kod njega svega nekih 105 kmh. Tada pokazuje i ispod 4 l na 100 km. Potrosnja raste odprilike 1 l na 100 km sa svakih 10 - 15 kmh ubrzanja. Nisam previse vozio po regionalnim putevima. Malo je uzdignut pa i nije najprijatnije brze kroz krivine prolaziti, sto je za ocekivati. Inace, pre mesec dana sam bio po vrletima primorske Italije, Salerno-Amalfi-Pompeja. Odlicno ide, ubrzanje i sve kako treba, a automatski menjac je ogromna prednost i olaksanje u odnosu na rucni u ovakvim sitacijama. Bas kao i u gradskim guzvama.

    Od negativnih stvari, imam problem sa kliomom, prosle godine je ociscena i vec posle nekoliko meseci je opet pocela katastrofalno da smrdi. Otvorio sam temu sa tim pitanjem u drugom delu foruma.
    2. problem sam primetio skoro. Kada ugasim motor, nekoliko sekundi kasnije cuje se zvuk koji je kao da neka pumpa pokusava da upumpa vazdu negde ali ne moze pa "tandrce". Trazio sam po internetu ali ne nadjoh sta je, pominje se EGR filter da pravi problem. Moracu da pogledam.

    Fali mi sto nema i treci red sedista, nisam ni znao da imaju i takav model dok ga nisam kupio. Ako neko ima ideju da kupuje ovakav tip, onda je to verovatno porodica sa manjom decom, a onda uvek treba i mesta za babe, dede i ko zna koga. Porodica smo od 4oro, pa uvek fali mesto za nekog od deda, jer, Boze moj, babe uvek imaju prednost. Deca su odusevljena panorama krovom (zovu ga "fancy auto") i to je jedna od stvari koja me je povukla da ga uzmem upravo za njih.

    Generalno, automobil je OK, moj prvi francuz i odrzavam ga redovno. Ne svidja mi se komplikovanost plastike ispod komandne table. Na koji nacin su uradili prostor za filtere klime i generalno zbog cega je to tako komplikovano.

    Moguce je da sam nesto zaboravio, ali to je to.

    Pozdrav.
    Nazad na vrh Ići dole
     
    KombE 5008
    Nazad na vrh 
    Strana 1 od 1
     Similar topics
    -
    »  Peugeot 5008 - novitet

    Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
     :: AUTOMOBILI ČLANOVA :: AUTOMOBILI CLANOVA FORUMA :: Serija 5-
    Skoči na: