Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemGarett T25 Www13GalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
WEB SHOP PKS


Auti Clanova Foruma


Peugeot Club BIH



 

 Garett T25

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
306Gti6

306Gti6


Broj poruka : 5470
Godina : 46
Lokacija : Valjevo
Vozilo : Nema vise Gti 6 :(, Vw lubenicar otisao, Skoda Octy My2014
Datum upisa : 11.02.2009

Garett T25 Empty
PočaljiNaslov: Garett T25   Garett T25 I_icon_minitime23rd Oktobar 2009, 14:03

Posto ne znam gde cu sa ovim pitanjem, da probam ovde.

Zna li neko kako se krece cena polovne Garett T25 turbine? Znam da je pitanje malo sirokog pojma ali...

Vidim da je na T16 isla ta turbina, a posto vec neko duze vreme razmisljam o takvom nekom poduhvatu koji bi me doveo do nekih 220-230ks, mislim da je to odgovarajuca turbina za mene.

Neko misljenje kompetentnijih bi mi mnogo znacilo.
Nazad na vrh Ići dole
Sale Mi16

Sale Mi16


Broj poruka : 272
Godina : 47
Lokacija : Batajnica,Zemun
Vozilo : Peugeot 405 Mi16
Datum upisa : 20.05.2009

Garett T25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Garett T25   Garett T25 I_icon_minitime23rd Oktobar 2009, 16:23

Racunaj jos jednu za mene, mozda dobijemo neki popust- na veliko. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
dandzaman
A REAL'ROCK'N'ROLLA
dandzaman


Broj poruka : 5685
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Vozilo : Peugeot 605
Datum upisa : 14.01.2009

Garett T25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Garett T25   Garett T25 I_icon_minitime23rd Oktobar 2009, 16:43

zavisi sa kog vozila se skine,
treba da potrazite na netu koja vozila nose tu turbinu pa da je trazite ali pre ttoga dal iko od vas zna kako ce da rasi ECU za taj poduhvat? Very Happy

inace cena turbine bi trebalo da bude od 100-500eur zavisi u kakvom je stanju turbina ,plus flansna koja ce verovatno trebati da se radi plus grana,blow-off,i westgate ukoliko ga turbina nema itd itd...
konverzija sama ne bi trebalo da ej komplikovana previse sa mehanicke strane ...

osposobiti turbinu da radi kako treba sa stelovanjem pritiska (zbog postepenog povecavanja ) i deljine dihtunga glave radi povecanja kompresije bla bla bla.....

na duge staze dosta para treba da se ulozi...

najveci problem je resiti ECU,zato i moje pitanje:
dal je neko razmisljao kako resiti ECU? Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.peugeotklubsrbija.com
306Gti6

306Gti6


Broj poruka : 5470
Godina : 46
Lokacija : Valjevo
Vozilo : Nema vise Gti 6 :(, Vw lubenicar otisao, Skoda Octy My2014
Datum upisa : 11.02.2009

Garett T25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Garett T25   Garett T25 I_icon_minitime23rd Oktobar 2009, 17:53

A sta je to ECU?
Salu na stranu, imam ovde u Valjevu jednog momka koji se bavi mehanikom i elektrikom u svom servisu i ugradio je na svom 320i turbinu sa Forda Probe, interkuler i ostale babaroge potrebne za taj poduhvat, sredio struju i eto ga, voza se vec nekih 6 meseci.
Vec iz ovoga sto pricam vidi se da se u mehaniku i elektriku razumem k'o Marica u kriv q. To je ono sto me najvise i plasi u ovoj mojoj ideji. Jer, morao bih da se oslonim na drugoga da resava sve probleme. Ja mogu da pripomognem samo tako sto cu da jurim po netu sve moguce savete, slike, uputstva i tudja iskustva.
Vise sam bio zainteresovan za rad sa punjacem nego turbinom, jer bih voleo da sutra imam "mekan" priliv snage, a ne "rupu" pa zvizzzzzz. Polako se ladim od te ideje jer vidim da mnogo vise ljudi ima iskustva sa turbinama, a i lakse ih je nabaviti.
A za ovaj garrett sam pitao jer sam video da je na T16 isao taj model, a vidim i po oznaci motora (XU10J4TE) da je blizak mom motoru (XU10J4RS) i da im je hod/promer isti (86 x 86mm).
Inace, turbina je sa Nisanna sx200, a cena je cca 230e. E sad da li dolazi sa wastegateom ili ne, to ne znam. Nisam ni znao da li to ide u kompletu ili ne.
Cisto prikupljam polako info, a moram se baciti u izucavanje materije.
Da ne otvaram novi topik, moze li neko instant objasnjenje blow-off i wastegate, dok to ne nadjem detaljnije na netu.
Nazad na vrh Ići dole
306Gti6

306Gti6


Broj poruka : 5470
Godina : 46
Lokacija : Valjevo
Vozilo : Nema vise Gti 6 :(, Vw lubenicar otisao, Skoda Octy My2014
Datum upisa : 11.02.2009

Garett T25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Garett T25   Garett T25 I_icon_minitime23rd Oktobar 2009, 18:10

Wastegate - stoji u izduvnoj grani i ne dozvoljava prevelik pritisak u istoj, tj ogranicava pritisak na lopatice turbine, brzinu obrtanja, ujedno ogranicava i pritisak koji turbina moze da isporuci.
Blow off - druga zastitna mera, ali ovaj put u "usisnom" delu, koja ne dozvoljava povratni pritisak na lopatice kompresorkog dela turbine. Npr, pri punom boostu, ako pustim gas, zatvaraju se i klapne u usisu ali turbina i dalje nastavlja da se vrti i da "puni". Posto taj sabijeni vazduh nema gde, on pravi pritisak na lopatice kompresorskog dela i prakticno pokusava na silu da zaustavi okretanje turbine. Blow off pusta visak tog pritiska i samim tim dopusta da turbina nastavi da se vrti i da ne zezne samu sebe.

Jesam li blizu?
Nazad na vrh Ići dole
dandzaman
A REAL'ROCK'N'ROLLA
dandzaman


Broj poruka : 5685
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Vozilo : Peugeot 605
Datum upisa : 14.01.2009

Garett T25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Garett T25   Garett T25 I_icon_minitime23rd Oktobar 2009, 19:14

tu si negde :P

sa mojim xu10j2te koji ima 8v umesto 16v kao sto ima t16 moze da se dobije 250 sa drugom turbinom i interkulerom (dakle ne prevelika zajebancija i to sa fabrickim delovima unutar motora...) ali i aftermarket ECU-om koji je obavezan za tu igracku,dakle chip ne moze da uradi taj posao na pravi nacin...

dakle ,poenta ove price je da ako zelis da pravi T16 realno je ocekivati preko 250ks i to ne sa prevelikim boost-om....

medjutim ,onda postavljas sebi pitanje ,da li poduhvat u koji ulazes toliko vremena i novca ,ne zasluzuje da mu se meximalno posvetis u tom smislu dobijanja snage?

za tako nesto ,definitivno ti je potreban ECU koji moze da podesava vrednosti koje ocitava...kod nas je najpoznatiji VEMS ali ima i dosta drugih ...(pogledaj temu clana Misho605...on za svoj projekat koristi HALTECH koji spada u vrh uredjaja ali i dalje po povoljnoj ceni od cirka 1500eur.....)..

kod nas postoje majstori koji ce ti reci da mogu da ti naprave ECU od vec postojecih modela automobila(dakle da ga preprave i za to uzimaju od 500eur pa navise... ) medjutim opet ono...kad se vec cimas toliko i ulazes zasto ne uzeti ono sta treba za malo vise para...

ako se ipak odlucis za drugi ECU javi mi se jer imam coveka u Srbiji koji ugradjuje VEMS koji je prihvatljiv za tu pricu plus ili on mapira ili zna najboljeg u nasem okruzenju ko moze da mapira ceo sistem...
ajmo dalje sa pricom o ECU ali celoj egzibiciji....siguran sam da jos neko moze nesto da kaze.... Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://www.peugeotklubsrbija.com
306Gti6

306Gti6


Broj poruka : 5470
Godina : 46
Lokacija : Valjevo
Vozilo : Nema vise Gti 6 :(, Vw lubenicar otisao, Skoda Octy My2014
Datum upisa : 11.02.2009

Garett T25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Garett T25   Garett T25 I_icon_minitime23rd Oktobar 2009, 19:51

Da ipak ne odemo ovaj put daleko u pricu...

Posto mi finansije ne dozvoljavaju da ceo posao odradim u jednom potezu, mislio sam da krenem da polako kupujem stvari koje mi trebaju.
Kao jedan od vaznijih delova sistema prva se pojavila turbina, napisao sam i po kojoj ceni. Mislio sam da prvo proverim i sa vama da li je to model koji ce sasvim korektno odradjivati ono za sta je ja planiram. A planiram da motor ostavim u fabrickom stanju (znaci bez kovanih klipova i ostalih unutrasnjih i spoljasnjih modifikacija) i da snaga ne prelazi nekih 230ks. I to bas iz razloga da ne bih morao da za 2000km radim generalnu. Znaci, plan je da se dobije nesto jaci motor ali prvenstveno da se dobije negde u podrucju od 2 do 4.5k obrtaja jer to je ono gde je ovaj motor "slab". Zato i ideja da se ide sa T25, a ne sa vecim tipa T28.
To mi je neka ideja, linearan prirast snage, bez vecih modifikacija motora.
A kasnije ce uslediti moja pitanja tipa koji model wastegatea, pa koji blow, koja preporuka za interkuler...
Turbina je sa modela Nissan 200SX RS13, ako to nekome nesto znaci, zbog AR vrednosti, jer ja te vrednosti ne znam.
Nazad na vrh Ići dole
Sale Mi16

Sale Mi16


Broj poruka : 272
Godina : 47
Lokacija : Batajnica,Zemun
Vozilo : Peugeot 405 Mi16
Datum upisa : 20.05.2009

Garett T25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Garett T25   Garett T25 I_icon_minitime23rd Oktobar 2009, 20:07

[quote="306GTI6"]A sta je to ECU?

A za ovaj garrett sam pitao jer sam video da je na T16 isao taj model, a vidim i po oznaci motora (XU10J4TE) da je blizak mom motoru (XU10J4RS) i da im je hod/promer isti (86 x 86mm).




I moj motor ima oznaku XU10J4, i isti je kao T16 (na oko) samo sto nema skoro nikakve veze sa njim. Ajde ko ima autodatu iliti neki slican program neka pogleda u koji se jos model ugradjivao ECU kao u T16,tj. koji proizvodjac je jos koristio slican ECU, znam da je Bosh sistem. Eh taj turbo, kad bi imao 4-5 000 jevreja viska ne bih se ovako patio. A mislim da klipovi su problem kao i ECU - skupi.
Nazad na vrh Ići dole
dandzaman
A REAL'ROCK'N'ROLLA
dandzaman


Broj poruka : 5685
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Vozilo : Peugeot 605
Datum upisa : 14.01.2009

Garett T25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Garett T25   Garett T25 I_icon_minitime23rd Oktobar 2009, 20:12

sama konverzija je skupa....sve je skupo..
ECU se radio sam za taj motor i nije izmenjiv i jako se tesko nalazi polovan skoro nikako...

svojevremeno sam razmisljao da se recimo taj ECU pozjami od recimo c20LET iz opela ili neki iz Lancie delte ili tako necega....to mi je logicnije delovalo ..medjutim i kod njega ima dosta prepravki...iako nisam elektronicar mogu samo da pretpostavim koje je cimanje...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.peugeotklubsrbija.com
306Gti6

306Gti6


Broj poruka : 5470
Godina : 46
Lokacija : Valjevo
Vozilo : Nema vise Gti 6 :(, Vw lubenicar otisao, Skoda Octy My2014
Datum upisa : 11.02.2009

Garett T25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Garett T25   Garett T25 I_icon_minitime23rd Oktobar 2009, 20:25

@sale Mi16
ne bih isao tako daleko. Bas sam i napisao gore da nisam voljan da ulazim dublje u motor i da vrsim neke vece modifikacije. Vise sam za varijantu low boost-a gde ce motor dobiti snage tamo gde mu fali (na niskim obrtajima) a i dalje ostati pouzdan jer nece biti prevelikog pritiska koji ostatak motora (bez prepravki) nece moci da izdrzi.
Lynx engineering pravi sa rotrex punjacem i veoma malim modifikacijama (samo ECU i druge dizne, mislim) veoma pouzdan motor koji razvija negde oko 250 ks. Ali to i naplacuju - oko 4000 funti.
Ja se nadam da mogu da napravim nesto za 2000e.
Nazad na vrh Ići dole
mance
Man Ce Pug
mance


Broj poruka : 2177
Godina : 41
Lokacija : Zveeeeezdaraaaaa
Vozilo : 306 xs
Datum upisa : 17.01.2009

Garett T25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Garett T25   Garett T25 I_icon_minitime24th Oktobar 2009, 00:40

interkuler je isti kao na 2.5 td motoru (PSA), a ECU moze da se prelemi samo ne znam kako bi ispalo. Mada zasto uopste menjati ECU ako nece da se ide na neke velike pritiske? Jel on ima MAP ili MAF??
Nazad na vrh Ići dole
http://www.taberna.iz.rs/
306Gti6

306Gti6


Broj poruka : 5470
Godina : 46
Lokacija : Valjevo
Vozilo : Nema vise Gti 6 :(, Vw lubenicar otisao, Skoda Octy My2014
Datum upisa : 11.02.2009

Garett T25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Garett T25   Garett T25 I_icon_minitime24th Oktobar 2009, 14:00

Air metering - MAP
Nazad na vrh Ići dole
mance
Man Ce Pug
mance


Broj poruka : 2177
Godina : 41
Lokacija : Zveeeeezdaraaaaa
Vozilo : 306 xs
Datum upisa : 17.01.2009

Garett T25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Garett T25   Garett T25 I_icon_minitime25th Oktobar 2009, 20:38

Znaci meri pritisak u grani i po tome salje odredjenu kolicinu goriva, kad ocita veci pritisak poslace vise corbe? Jesam upravu? Jel obican map od atmosferskog motora moze da podnese pritiske od turbo motora? Koliki je uopste maksimum koji on moze da istrpi? Jer znam da od detonacije plina hoce da rikne.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.taberna.iz.rs/
dandzaman
A REAL'ROCK'N'ROLLA
dandzaman


Broj poruka : 5685
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Vozilo : Peugeot 605
Datum upisa : 14.01.2009

Garett T25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Garett T25   Garett T25 I_icon_minitime25th Oktobar 2009, 21:22

nije to bas tako Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://www.peugeotklubsrbija.com
buly
Vredan Decko



Broj poruka : 121
Godina : 36
Lokacija : Cacak
Vozilo : Peugeot 106 1.4 xs
Datum upisa : 31.07.2009

Garett T25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Garett T25   Garett T25 I_icon_minitime25th Oktobar 2009, 23:28

Sto se tice same cene turbine za to se obrati decku sa nikom "Bozec" jer on ima turbo servis i skoro je radio jednu turbinu sa nisana 200 sx. Prva stvar je da kada stavljas tubinu na motor koji je do tada nije imao naravno metalni dihtung koji ce smanjiti kompresiju motora,sledece klipovi ne moraju biti celi kovani,ali bar sa kovanim celom ,jer u suprotnom ne trpe bas najbolje neke pritiske i temperature.Druge dizne su skoro pa neizbezne zbog same propusne moci( vise vazduha= vise benzina,da bi to radilo kako treba),kad cmo kod ECU-a dandzaman je vec spomenuo da se mora remapirati postojeci,a to radi Gumetina,ako je na njega mislio. Shta god odlucio ,srecno,ja bih voleo da vidim takve projekte sto vise kod nas,alli moze se desiti vrlo lako da ces probiti svoj budzet i ne zaboravi koliko jaci moment imaju turbo motori,a to ce reci druga lamela i korpa obavezno....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Garett T25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Garett T25   Garett T25 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Garett T25
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Tuning-
Skoči na: