Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Prijem(106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;) - Page 3 Www13GalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
WEB SHOP PKS


Auti Clanova Foruma


Similar topics
Peugeot Club BIH



 

 (106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;)

Ići dole 
+15
štefaxsi
drago
alien
gojkovic_ks
coa123
crni_jr
LAV
Rema
Petrucci
Sloba
vanja
Malivuk
ske
jet force
Aleksej
19 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
kiki_pg

kiki_pg


Broj poruka : 69
Godina : 32
Lokacija : Podgorica
Vozilo : Peugeot 106 GTI
Datum upisa : 26.09.2012

(106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: (106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;)   (106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;) - Page 3 I_icon_minitime12th Oktobar 2012, 11:38

ne znam brate mene se ne svidja ovaj filter sto si stavio na usisnu,nadji neku gumu sa selnama 45 stepeni i makni otale filter jer ti vreo vazduh vuce iz motora,i sigurno gore ide...a i ovo crijevo iz liberlaufa makni i samo produzi crijevo i neka ide dolje ispod motora...ovo za max brzinu nemoj da te opterecuje kad ga ne bucas redovno...i mene na puga je fabriocki 205 km/h,presao 180k, pa kuca sve sto mu pise Smile ali ja ga redovno tako izmaltretiram pa se navikao...
Nazad na vrh Ići dole
Sloba

Sloba


Broj poruka : 9450
Godina : 35
Lokacija : Krusevac
Vozilo : 206,2x406 2.0 HDi
Datum upisa : 17.10.2009

(106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: (106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;)   (106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;) - Page 3 I_icon_minitime12th Oktobar 2012, 12:20

306GTI6 ::

Da ne pitam za dokaz max brzine kad si verovatno drzao volan i rukama i zubima da ga zadrzis u istoj traci na auto putu. Laughing
Ivica je dokaz PETRUQI
Nazad na vrh Ići dole
xenoks
Ozbiljan Zajebant
xenoks


Broj poruka : 10300
Godina : 52
Lokacija : Krusevac
Vozilo : 406 1.9 td SW
Datum upisa : 18.01.2009

(106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: (106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;)   (106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;) - Page 3 I_icon_minitime12th Oktobar 2012, 12:45

Ivica je takodje drzao i volan i vrata i kasetofon da bi sve ostalo u jednom delu. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eksi.co.rs
306Gti6

306Gti6


Broj poruka : 5470
Godina : 46
Lokacija : Valjevo
Vozilo : Nema vise Gti 6 :(, Vw lubenicar otisao, Skoda Octy My2014
Datum upisa : 11.02.2009

(106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: (106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;)   (106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;) - Page 3 I_icon_minitime12th Oktobar 2012, 13:06

French quality... Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sloba

Sloba


Broj poruka : 9450
Godina : 35
Lokacija : Krusevac
Vozilo : 206,2x406 2.0 HDi
Datum upisa : 17.10.2009

(106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: (106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;)   (106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;) - Page 3 I_icon_minitime12th Oktobar 2012, 13:10

Ivica se drzao za volan i vrata od straha kad je lav zarezao lol!
Nazad na vrh Ići dole
Aleksej

Aleksej


Broj poruka : 1687
Godina : 45
Lokacija : Sad Novi
Vozilo : Peugeot 106 Sport
Datum upisa : 28.07.2010

(106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: (106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;)   (106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;) - Page 3 I_icon_minitime12th Oktobar 2012, 13:24

Sloba ::
E pa treba da te bije covek.. da si reko ovde da kupujes felne za zimu dao bih ti one 14'' alu sto sam ja kupio za te pare sa sve onim (letnjim) gumama. Mad i da, moj auto je presao preko 200k km a i dalje tera max brzinu Very Happy

Eee jbg, to je bilo prosle zime... Nema veze. Smile

306GTI6 ::
A gde su slike sedista?

Da ne pitam za dokaz max brzine kad si verovatno drzao volan i rukama i zubima da ga zadrzis u istoj traci na auto putu. Laughing

Ma sedista ko sedista... Smile Bice slika jednog dana. Za sada je bitno da sam napisao (dobar) utisak. A nije bilo bas tako tesko voziti pri max brzini, ustvari uopste nije bilo nezgodno ili tako nesto, sve mi bilo zao kada sam morao da pustim gas Sad ali nije bilo smisla toliko jurcati... Smile

kiki_pg ::
ne znam brate mene se ne svidja ovaj filter sto si stavio na usisnu,nadji neku gumu sa selnama 45 stepeni i makni otale filter jer ti vreo vazduh vuce iz motora,i sigurno gore ide...a i ovo crijevo iz liberlaufa makni i samo produzi crijevo i neka ide dolje ispod motora...ovo za max brzinu nemoj da te opterecuje kad ga ne bucas redovno...i mene na puga je fabriocki 205 km/h,presao 180k, pa kuca sve sto mu pise Smile ali ja ga redovno tako izmaltretiram pa se navikao...

A izvukao bih ja filter negde malo vise napred ali tamo mi je izduvna grana, jos toplije... Sad Nego ne bih se ja zezao sa tim, taj filter je bio takav kad sam ga kupio. Definitivno treba da resim to nekako, samo jos smisljam kako cu.
Nazad na vrh Ići dole
kiki_pg

kiki_pg


Broj poruka : 69
Godina : 32
Lokacija : Podgorica
Vozilo : Peugeot 106 GTI
Datum upisa : 26.09.2012

(106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: (106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;)   (106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;) - Page 3 I_icon_minitime12th Oktobar 2012, 23:26

a nema ti onaj poklopac na izduvnu okolo ?
posto ja imam poklopac ja sam doveo filter do unaprijed skroz,i vuce hladan vazduh,i bas bije vazduh na to mjesto (rupa izmedju hladnjaka i lima gore)...
posto nemas poklopac ima i za to resenje koje cu i ja da uradim jer je masu bolje...BMC filter od vazduha,ili u narodu karbonski koji je u kutiji... fino nakacis na onaj nastavak od fabrickog filtera dje vuce vazduh tacno iznad hladnjaka,i imas svjezi vazduh koji prolazi kroz vrhunski filter koji je sad cini mi se najsavrseniji na trzistu ali mu je cijena jaka,preko 200 eura...takodje na testu motora 1600cc je dao preko 5 konja sto i nije kao za obicne filtere kao sto se prica , jer je mnogo jaci dotok vazduha kroz njega...i kolko se meni cini iz liberlaufa ide vruc vazduh,a ti to nakacio na usisnu...nzm nzm to na moje auto tako nikad nebi islo Smile
Nazad na vrh Ići dole
Aleksej

Aleksej


Broj poruka : 1687
Godina : 45
Lokacija : Sad Novi
Vozilo : Peugeot 106 Sport
Datum upisa : 28.07.2010

(106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: (106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;)   (106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;) - Page 3 I_icon_minitime13th Oktobar 2012, 00:28

Nemam taj pokolopac... Bilo bi dobro da imam neki lim ili tako nesto da usmerava vazduh od napred, ali moram u tom slucaju da zaobidjem i haldnjak, sto je jos teze od izduvne grane, jer on samo po sebi je namesten da hvata vazduh spolja...

E da vidis nisam razmisljao to za iberlauf, i odatle je topliji vazduh... Provuci cu ga kroz neki interkuler... Smile Salim se, nego kada napravis to sa filterom, obavezno fotkaj da vidimo kako izgleda...

A kad sam ja lenj, pa me mrzi da se malo pozavabim sa tim nekim sitnicama oko auta.
Nazad na vrh Ići dole
kiki_pg

kiki_pg


Broj poruka : 69
Godina : 32
Lokacija : Podgorica
Vozilo : Peugeot 106 GTI
Datum upisa : 26.09.2012

(106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: (106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;)   (106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;) - Page 3 I_icon_minitime13th Oktobar 2012, 14:55

a lagano nisam ni ja nista bolji,ali kad mi je dosadno i kad se malo para dovatim,znam da zaprljam ruke Smile
a ovo oko BMC , ima polovnjak za oko 150 eura nego cu ga tek sl mjesec ili onaj tamo jer moram sad kola da registrujem i jos neke sitnice prije filtera...slikat cu filter, i predstavit cu auto,nego nemam kad za dobrim slikama...
Nazad na vrh Ići dole
Aleksej

Aleksej


Broj poruka : 1687
Godina : 45
Lokacija : Sad Novi
Vozilo : Peugeot 106 Sport
Datum upisa : 28.07.2010

(106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: (106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;)   (106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;) - Page 3 I_icon_minitime12th Januar 2013, 23:09

Aleksej ::
Evo i ja da se pohvalim... Embarassed

Pretprosli vikend... Odem do grada i parkiram se izmedju nekog stubica i nekog auta. Uzduz. I kad sam krenuo kuci, naravno zaboravim na stubic, a nisam ga ni video i krenem u nazad.... I ode zadnji branik... Sad Prilicno je pukao, i kada ga je plasticar sredio, jednostavno je morao da se farba. Mislim nije mi bilo neophodno da to radim odmah, ali rekao sam sebi kad sam takav konj da mi se to desi, idem odmah da to sredim. Evil or Very Mad

(106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;) - Page 3 Image0754

Ali nije tu bio kraj. Kada sam dosao kuci, nikako da nadjem parking, izmedju ostalog sto ljudi cesto parkiraju kao da su jedini na svetu, pa mogu slobodno da stanu na jedno ipo mesto. Taman tako da ne moze da se uparkira niko. I dok sam trazio tako praking, iznerviran, stisnem ga "malo" brze i kada sam prolazio kroz jednu ulicicu koja malo zavija, morao sam da kocim i malo sam se prekocio i auto (posto nemam ABS) produzi pravo, ukoso u odnosu na ulicu i malo ocesem neku banderu ili znak, ne znam tacno jer stoje jedno pored drugog... Sad

(106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;) - Page 3 Image0752r

Moram ipak da pohvalim branik, em sto me je ispravio, a kao sto se vidi po slici iako je bio prilicno savijen, tako je elastican da se ispravio skoro bez posledica... Sto se ne moze reci za blatobran Sad Jedino sto je malo oguljena ona crna plastika.

Ima sam tu i dosta srece, recimo far je samo dotaknut. Da sam malo vise ispao sa puta, koji cm vise razbio bih i far itd. Sad

I tako, zadnji branik je odradjen odicno, zakrpljen i ofarban, ne vidi se ni najmanji trag. A prednji blatobran je ispavljen i ispoliran, ail malo je ostao kvrgav... To sam isao na varijantu da se ne farba, zbog ustede, ali s obzirom kako izgleda (nije strasno, ali ja vidim i bode mi oci) u neko dogledno vreme cu morati da ga ofarbam. Tada ce sa ispeglati naravno i bolje, sada je ispeglano samo toliko da farba ostane na njemu da lici na nesto. A rub na blatobranui je isto bio prilicno ocesan, i to moram da pohvalim kvalitet plastike i farbe, samo je ispoliran i bukvalno se ne vidi trag! Smile

Slika od danas ispred servisa.

(106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;) - Page 3 429022_10200449073815826_2104051864_n

Vezano za ovo, moram opet da se "pohvalim"...

KAda mi se ovo desilo, kada sam cuknuo tu banderu ili znak, sta vec, blatobran sam samo ispravio, bez farbanja, moglo je, ali nije trajno resenje... Medjutim, posle toga sam cuo jedan jako tih zvuk, jedva da se cuo, trebalo mi je jedno vreme da ga uopste definisem... I tako sam vozio jedno vreme, i bas na ovom nasem poslednjem okupljanju, posle toga taj zvuk mi se pojacao. (Iako je bio tih 100% sam siguran da je poceo da se cuje posle toga sto mi se tada desilo, prikazano na slici)

Odem kod mehanicara i imam sta i da cuje, zvuk dolazi iz menjaca... Nista, pre par dana oteram kod tog mog mehanicara, i po zvuku, koji nije bio nesto previse glasan, pretpostavili smo da se sjeb... neki lezaj ili nesto sitno... A sta se stvarno desilo?! (definitivno povezano sa tim cukanjem) Nekako, kako sam udario, udarac se preneo sa tocka na poluosovinu, sa nje na konicki zupcanik u diferencijalu, a sa njega na drugi konicni zupcanik u difu, takozvani trkac, onaj sto se okrece samo u krivini, ako me razumete. I od toga je otpao deo sa jednog zuba i upao izmedju zupcanika glavog prenosa (dakle ipak nema veze sa menjacem) i tu je napravio dar mar... Sad

Tako da sam u sustini morao da promenim ceo diferencijal.....

Mnogo skupo zadovoljstvo kada se jos sabere sa limarijom koju su pre ili kasnije morati da odradim (farbanje blatobrana)... Sad

ETo sta je rezultat previse popijenih piva i kratkih zivaca. Sad Averujte mi da sam jos jeftino prosao, kako je moglo da bude... Sad
Nazad na vrh Ići dole
Aleksej

Aleksej


Broj poruka : 1687
Godina : 45
Lokacija : Sad Novi
Vozilo : Peugeot 106 Sport
Datum upisa : 28.07.2010

(106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: (106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;)   (106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;) - Page 3 I_icon_minitime23rd Maj 2013, 22:06

Evo mene da raportiram, posto se dugo nisam javljao...

Doslo je vreme za redovan servis. Uz to hteo sam da mi se zamene nosaci motora, amortizeri haube, da se popravi brava suvozackih vrata, kao i pranje prednjih i zadnjih stakala... I jos po koja sitnica....

Losa vest je da mi se menjac opet pomalo "cuje" kao i prosli put pre kvara...

Ali, taj dan kada sam isao na servis, upali mi se lampica od temperature motora. Prvi put za skoro 3 godine koliko ga vozim. Ja odmah ugasio auto. Sacekao malo da se ohladi i otisao do majstora. Vise nije palila lampica... Sreca u nesreci da je da sam bas isao u servis, pa bar nisam gubio puno vremena....

Epilog - srecom (prosto da ne poverujem) glava nije pukla! Smile Samo je produvao dihtung glave... Nije ni cudo, ipak je presao skoro 200.000 tako da ajde sta je tu je... Trosak, na stranu, dobro je dok je problem takava da ga samo pare mogu resiti.... Smile

Tako da mi je uradjena masinska obrada glave, zamenjani svi dihtunzi. Uradjen je servis, neke stvari na trapu i ostale sitnice. Trosak je ipak bio mnogo velik, pa sam za sledeci puta ostavio zamenu nosaca motora, amortizera haube, ciscenje startera, i ako jos nesto bude da ga utegnem skroz! Smile E da i konacno sam stavio svecice BRISK koje sam dobio zahvaljujuci Night-u, hvala jos jednom. Pa cemo sada videti kako ce da ide auto. Smile

A sa menjacem cu jos videti sta cu.... Ne bojim se toliko kvara nego da se ne desi na nezgodnom mestu, ili u nezgodno vreme, negde daleko na putu.

Slika od pre nekog vremena, cisto da ulepsam temu.... Smile

(106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;) - Page 3 Image0827
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





(106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: (106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;)   (106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;) - Page 3 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
(106) Evo konacno i mog lavica - Sport naravno ;)
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Peugeot 106 Sport
» (106) Moja prva lavica 106-ica
» (407) Peugeot 407 2.0 HDI Sport

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: AUTOMOBILI ČLANOVA :: AUTOMOBILI CLANOVA FORUMA :: Serija 1-
Skoči na: