Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Prijemmoja kucni ljubimac luna - Page 2 Www13GalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
WEB SHOP PKS


Auti Clanova Foruma


Similar topics
Peugeot Club BIH



 

 moja kucni ljubimac luna

Ići dole 
+7
dandzaman
Petrucci
Shashava
Mileman
NightHunter
xenoks
nedeljkovic 206GTi
11 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
NightHunter
No Name
NightHunter


Broj poruka : 6006
Godina : 67
Lokacija : Coola, Vojvodina
Vozilo : Peugeot 406 2.0HDi i bicigli...
Datum upisa : 14.01.2009

moja kucni ljubimac luna - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: moja kucni ljubimac luna   moja kucni ljubimac luna - Page 2 I_icon_minitime4th Juli 2011, 20:03

e takvog lika treba corkirati !!!
Nazad na vrh Ići dole
http://amstaf.activebb.net
Petrucci
Ozbiljan Zajebant



Broj poruka : 7811
Godina : 58
Lokacija : Bečkerek
Vozilo : Peugeot 406 2.0 16v
Datum upisa : 27.01.2009

moja kucni ljubimac luna - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: moja kucni ljubimac luna   moja kucni ljubimac luna - Page 2 I_icon_minitime4th Juli 2011, 20:17

Borbe pasa su, na žalost, svuda u svetu odličan biznis, a količine novca uvećava rizik od hapšenja i ozbiljne kazne. Pre prilično godina sam u jednom selu na Šar Planini gledao borbe Šarplaninaca, to je tamo tradicija a ne 'biznis'. Vrlo surovo. Nego, gtedoh reći nešto a pro po korpe. Video sam nešto sveta i držao pse, doduše lovačke. Mi sve nešto hoćemo u taj razvijeni svet, a samo zamislite kako bi se proveli da kroz neki grad u, recimo, Nemačkoj ili Francuskoj, provedete Rota, AST-a, Pita ili NO bez korpe...od kazne bi se češali toliko dugo da bi korpu sanjali a velika je verovatnoća i da bi vam psa oduzeli (u SAD i uhapsili). Nebrojeno puta sam video nad*kane balavce ili neke likove koji Pit Bula šetaju i bez povodca, a o korpi i da ne pričamo. Uz fazon 'neće on'. Bio sam prisutan kada je na Kalemegdanu Rot od jedno 70 kg nasrnuo na dete koje je išlo iza njega, a ovaj to protumačio kao pretnju. Sreća pa je gazda bio mlad i jak pa ga je zadržao na nekih 10 cm od detetovog lica. Video sam kada je Nemački Ovčar napao dete koje je pored njega protrčalo sa loptom i sl. U takvim situacijama samo pomislim 'Bože hvala ti što nisam taj roditelj'. Ali iskreno. Pu-pu-pu, novine bi sedam dana pisale o tome. Garantovano. Jer nije kriv pas nego vlasnik. Mislite o tome i ako već svojim ljubimcima ne stavljate korpe onda budite svesni štete koju mogu da naprave.
Nazad na vrh Ići dole
ske

ske


Broj poruka : 4391
Godina : 2023
Lokacija : bgd
Vozilo : 206 1.6 16v xs
Datum upisa : 19.08.2009

moja kucni ljubimac luna - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: moja kucni ljubimac luna   moja kucni ljubimac luna - Page 2 I_icon_minitime4th Juli 2011, 21:08

ja imam NO i stvarno mi je frka od toga ali se bas trudim da je (zenka je) drzim van svake borbe, sukoba i ma kakvog konflikta sa drugim psima.Za skoro godinu dana koliko je imam ni jednom nije imala nista ni nalik borbi.Kad je setam obavezno je na povocu, ide uz nogu i ne sme da reaguje na druge pse, macke ili bilo sta i ona to lepo slusa.Problem mi je kada je u dvoristu ispred zgrade, mada tu i nema bas prolaznika i pustena je da sedi sa nama ali mi je frka kada neko prolazi pored nas.Jednostavno ne verujem kerovima a glupo mi je da nosi korpu svaki put kada je van boksa.
Veliki sam protivnik borbi pasa a i ono kad naidje neka nesrecna lutalica i kao zalaje i ja treba da pustim svoj psa da je izujeda, to mi je uzas , kao samoodbrana, satro...
Nazad na vrh Ići dole
Shashava

Shashava


Broj poruka : 1349
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Vozilo : 307 sw
Datum upisa : 01.06.2011

moja kucni ljubimac luna - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: moja kucni ljubimac luna   moja kucni ljubimac luna - Page 2 I_icon_minitime6th Juli 2011, 15:13

Petrucci ::
Jer nije kriv pas nego vlasnik.

Upravo je vlasnik uvek kriv ... (i zato koje je pas rase nema nikakve veze).
Mada nekad i neopazeno napravimo greske.

Moji psi idu bez povodca i bez korpe.

Ali ne bih nikad uzela staforda, niti rota, jednostavno nisu za mene.
Za njih treba neko dominantan.
Muku mucim i sa pticarom :-)
Nazad na vrh Ići dole
Petrucci
Ozbiljan Zajebant



Broj poruka : 7811
Godina : 58
Lokacija : Bečkerek
Vozilo : Peugeot 406 2.0 16v
Datum upisa : 27.01.2009

moja kucni ljubimac luna - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: moja kucni ljubimac luna   moja kucni ljubimac luna - Page 2 I_icon_minitime6th Juli 2011, 15:42

Lovački kerovi su prilično razuzdani, ja sam jednom šetao Epanjela bez povodca i nikada posle toga.
Nazad na vrh Ići dole
Sloba

Sloba


Broj poruka : 9450
Godina : 35
Lokacija : Krusevac
Vozilo : 206,2x406 2.0 HDi
Datum upisa : 17.10.2009

moja kucni ljubimac luna - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: moja kucni ljubimac luna   moja kucni ljubimac luna - Page 2 I_icon_minitime6th Juli 2011, 16:00

..i ja sam setao terijerce bez povodca sve dok nije pocelo da juri ovce nekoj babi po polju moja kucni ljubimac luna - Page 2 631557

p.s. baba navukla traumu a ja cam umro od smeha moja kucni ljubimac luna - Page 2 901781
Nazad na vrh Ići dole
compact
A REAL'ROCK'N'ROLLA
compact


Broj poruka : 8329
Godina : 46
Lokacija : Beograd , a gde bih ?
Vozilo : 206 RC
Datum upisa : 19.10.2009

moja kucni ljubimac luna - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: moja kucni ljubimac luna   moja kucni ljubimac luna - Page 2 I_icon_minitime6th Juli 2011, 16:54

Slobo sine , gde nadje ovce scratch
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dizna.net
Sloba

Sloba


Broj poruka : 9450
Godina : 35
Lokacija : Krusevac
Vozilo : 206,2x406 2.0 HDi
Datum upisa : 17.10.2009

moja kucni ljubimac luna - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: moja kucni ljubimac luna   moja kucni ljubimac luna - Page 2 I_icon_minitime6th Juli 2011, 17:09

Pse setam iskljucivo pored Rasine i po polju ( njivama ) da bih mogao da ih pustim sa lanca da se izjure a pritom ne pocine nesto gore pomenuto Wink
Nazad na vrh Ići dole
Shashava

Shashava


Broj poruka : 1349
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Vozilo : 307 sw
Datum upisa : 01.06.2011

moja kucni ljubimac luna - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: moja kucni ljubimac luna   moja kucni ljubimac luna - Page 2 I_icon_minitime6th Juli 2011, 17:57

Petrucci ::
Lovački kerovi su prilično razuzdani, ja sam jednom šetao Epanjela bez povodca i nikada posle toga.

moj pas je kulitivisan :-))
samo sto cesto rezi na druge kucice.
Nazad na vrh Ići dole
nedeljkovic 206GTi

nedeljkovic 206GTi


Broj poruka : 259
Godina : 43
Lokacija : sr.mitrovica sasinci
Vozilo : peugeot 206 GTi
Datum upisa : 14.02.2011

moja kucni ljubimac luna - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: moja kucni ljubimac luna   moja kucni ljubimac luna - Page 2 I_icon_minitime13th Maj 2012, 15:36

[img]moja kucni ljubimac luna - Page 2 32189724479931269061464 [/img] [img]moja kucni ljubimac luna - Page 2 32922924479864067381464 [/img] [img]moja kucni ljubimac luna - Page 2 39638724479716863701464 [/img]
malo slika od lune.inace je bolesna Sad
Nazad na vrh Ići dole
Shashava

Shashava


Broj poruka : 1349
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Vozilo : 307 sw
Datum upisa : 01.06.2011

moja kucni ljubimac luna - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: moja kucni ljubimac luna   moja kucni ljubimac luna - Page 2 I_icon_minitime13th Maj 2012, 15:46

Koliko se dnevno setate kad ona ima takve misice...?
Nazad na vrh Ići dole
nedeljkovic 206GTi

nedeljkovic 206GTi


Broj poruka : 259
Godina : 43
Lokacija : sr.mitrovica sasinci
Vozilo : peugeot 206 GTi
Datum upisa : 14.02.2011

moja kucni ljubimac luna - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: moja kucni ljubimac luna   moja kucni ljubimac luna - Page 2 I_icon_minitime13th Maj 2012, 16:12

vodim je u teretanu,kad idem ja ide i ona Twisted Evil hehehe,salim se Wink
pa setam je normalno nista preterano,ali posto imam jako veliko dvoriste i iza veliki travnjak,dosta trci i dosta je aktivna.
Nazad na vrh Ići dole
NightHunter
No Name
NightHunter


Broj poruka : 6006
Godina : 67
Lokacija : Coola, Vojvodina
Vozilo : Peugeot 406 2.0HDi i bicigli...
Datum upisa : 14.01.2009

moja kucni ljubimac luna - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: moja kucni ljubimac luna   moja kucni ljubimac luna - Page 2 I_icon_minitime13th Maj 2012, 16:34

ovo su psi atlete, pa kaze covek da je redovno vodi u teretanu...
kada se protera dovedi je ti do mog Jacka, ima da budu extra stenci !!
imaces ih i zuto belih i crno belih, a daj boze i neko plavo belo stene !!

Nazad na vrh Ići dole
http://amstaf.activebb.net
nedeljkovic 206GTi

nedeljkovic 206GTi


Broj poruka : 259
Godina : 43
Lokacija : sr.mitrovica sasinci
Vozilo : peugeot 206 GTi
Datum upisa : 14.02.2011

moja kucni ljubimac luna - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: moja kucni ljubimac luna   moja kucni ljubimac luna - Page 2 I_icon_minitime13th Maj 2012, 17:25

moze NightHunter ako prezivi zbog zaraze.pravicemo biznis Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
NightHunter
No Name
NightHunter


Broj poruka : 6006
Godina : 67
Lokacija : Coola, Vojvodina
Vozilo : Peugeot 406 2.0HDi i bicigli...
Datum upisa : 14.01.2009

moja kucni ljubimac luna - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: moja kucni ljubimac luna   moja kucni ljubimac luna - Page 2 I_icon_minitime13th Maj 2012, 19:47

veruj mi da stenci nisu biznis
ja imam obicaj da kazem
ko sa stencima bude na pozitivnoj nuli
taj je uspeo !!!
pricacemo o tome na okupljanju,
samo me podseti

imas PP, lep pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
http://amstaf.activebb.net
Veterinar

Veterinar


Broj poruka : 655
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Vozilo : Logan 1.5 dci
Datum upisa : 02.06.2011

moja kucni ljubimac luna - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: moja kucni ljubimac luna   moja kucni ljubimac luna - Page 2 I_icon_minitime13th Maj 2012, 20:25

Koja zaraza? Koji su simptomi? Nazalost, ne znam da li ću biti na netu do sutra uveče, ali me zanima.
Nazad na vrh Ići dole
nedeljkovic 206GTi

nedeljkovic 206GTi


Broj poruka : 259
Godina : 43
Lokacija : sr.mitrovica sasinci
Vozilo : peugeot 206 GTi
Datum upisa : 14.02.2011

moja kucni ljubimac luna - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: moja kucni ljubimac luna   moja kucni ljubimac luna - Page 2 I_icon_minitime13th Maj 2012, 20:33

malaksalost,bezvoljna je,sva pokunjena.danas je malo jela onako lepo,cak sam joj i jaje dao,posto to obazava.veterinar kaze da je pokupila krpelja.
Nazad na vrh Ići dole
NightHunter
No Name
NightHunter


Broj poruka : 6006
Godina : 67
Lokacija : Coola, Vojvodina
Vozilo : Peugeot 406 2.0HDi i bicigli...
Datum upisa : 14.01.2009

moja kucni ljubimac luna - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: moja kucni ljubimac luna   moja kucni ljubimac luna - Page 2 I_icon_minitime13th Maj 2012, 21:09

po simptomima koje opisujes krpelj je u pitanju 100%, mislim da je veterinar
primenio odgovarajucu terapiju jer smo imali nedavno slican slucaj kada je Jack
zaradio krpelja kojeg smo nasli tek nakon prvog odlaska kod veterinara pa smo
ponovili odlazak da veterinar izvadi krpelja koji se jako duboko zakucao pod kozu...
- sto se tice jaja, psu treba da dajes iskljucivo zumance !!
a takodje ne zaboravi da su psi mesozderi. sacu u Dzekov topik pustiti link kako
se stenci otimaju oko komada mesa ! xe xe xe...
Nazad na vrh Ići dole
http://amstaf.activebb.net
Veterinar

Veterinar


Broj poruka : 655
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Vozilo : Logan 1.5 dci
Datum upisa : 02.06.2011

moja kucni ljubimac luna - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: moja kucni ljubimac luna   moja kucni ljubimac luna - Page 2 I_icon_minitime13th Maj 2012, 21:36

Oki, liči na babeziozu (piroplazmozu). Ako je dobila terapiju, ako nema žutice i pošto je počela da jede, verujem da će biti druženja sa Jackom. Wink


Poslednji izmenio Veterinar dana 13th Maj 2012, 21:49, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
NightHunter
No Name
NightHunter


Broj poruka : 6006
Godina : 67
Lokacija : Coola, Vojvodina
Vozilo : Peugeot 406 2.0HDi i bicigli...
Datum upisa : 14.01.2009

moja kucni ljubimac luna - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: moja kucni ljubimac luna   moja kucni ljubimac luna - Page 2 I_icon_minitime13th Maj 2012, 21:38

pre neki dan Jack dva dana nije ustajao na noge niti je jeo
i na kraju smo nasli krpelja koji je uspesno odstranjen
te je nakon terapije zivnuo !!
Nazad na vrh Ići dole
http://amstaf.activebb.net
Shashava

Shashava


Broj poruka : 1349
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Vozilo : 307 sw
Datum upisa : 01.06.2011

moja kucni ljubimac luna - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: moja kucni ljubimac luna   moja kucni ljubimac luna - Page 2 I_icon_minitime14th Maj 2012, 15:31

Ja bih samo da napomenem da te terapije o kojima vi tako lako pricate nisu ni malo bezazlene!
Ne znam kako se zove "protiv otrov" ali znam da je stetan po jetru...
treba povesti vise paznje da se pas na vreme zastiti ...
Nazad na vrh Ići dole
Veterinar

Veterinar


Broj poruka : 655
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Vozilo : Logan 1.5 dci
Datum upisa : 02.06.2011

moja kucni ljubimac luna - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: moja kucni ljubimac luna   moja kucni ljubimac luna - Page 2 I_icon_minitime14th Maj 2012, 21:23

Imizol. Mada ga veterinari zovu protivotrovom, nije tako i navodnici su s pravom stavljeni. Pisaću možda još o tome, kad uhvatim vremena.
Nazad na vrh Ići dole
Shashava

Shashava


Broj poruka : 1349
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Vozilo : 307 sw
Datum upisa : 01.06.2011

moja kucni ljubimac luna - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: moja kucni ljubimac luna   moja kucni ljubimac luna - Page 2 I_icon_minitime15th Maj 2012, 18:41

e da, imizol, ma znam, znaaaam.
Neki ga koriste leti da "vakcinisu" pse, a to nikako nije preporucljivo jer je stetno.
Cekamo Veterinara da kaze vise detalja.
Nazad na vrh Ići dole
Veterinar

Veterinar


Broj poruka : 655
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Vozilo : Logan 1.5 dci
Datum upisa : 02.06.2011

moja kucni ljubimac luna - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: moja kucni ljubimac luna   moja kucni ljubimac luna - Page 2 I_icon_minitime18th Maj 2012, 00:23

Dobar za lecenje. Dobar za sumnjive situacije, jer se preventivno koristi. Mada ga neki iz mog blizeg okruzenja preporucuju, nisam sklon tome, jer ne stiti od lajmske bolesti nego samo od piroplazmoze (babezioze). Dakle, ništa ne sprečava krpelja da se prikači i pravi druge probleme. Ako se koriste druga (odbijajuća i ubijajuća) sredstva zaštite, onda možda nema poente koristiti ga. Razlozi protiv su cena, kratko preventivno dejstvo (po uputstvu oko mesec dana), često žestoka lokalna reakcija, izuzetna bolnost pri aplikaciji... Ne piše u uputstvu i neželjenim efektima ništa o bubrezima i jetri, ali svoj stav sam izneo. Koristim ga svakodnevno, ali svog psa sam štitio na drugi način.
Dodatak. U ambulantu dolazi nekoliko pasa kojima Imizol dajem jednom godišnje. Najčešće ga dajem u martu ili aprilu. Ljudi to praktikuju oduvek i moram priznati da se kod tih pasa piroplazmoza nikad nije pojavila, iako daju injekciju samo jednom godišnje i ne koriste drugu zaštitu. Sreća ili ne... napisaću za par godina.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





moja kucni ljubimac luna - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: moja kucni ljubimac luna   moja kucni ljubimac luna - Page 2 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
moja kucni ljubimac luna
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» moj kucni zoo
» (106) Moj novi ljubimac 106 XN 1.1
» Moj novi ljubimac MIKE IRON PAW

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: FREE TIME :: ZIVOTINJSKO CARSTVO-
Skoči na: