Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPotreban savet - Page 2 Www13GalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
WEB SHOP PKS


Auti Clanova Foruma


Similar topics
    Peugeot Club BIH



     

     Potreban savet

    Ići dole 
    +8
    compact
    vanja
    ske
    dandzaman
    Petrucci
    NightHunter
    Sloba
    Ryan
    12 posters
    Idi na stranu : Prethodni  1, 2
    AutorPoruka
    vanja
    A REAL'ROCK'N'ROLLA
    vanja


    Broj poruka : 1183
    Godina : 35
    Lokacija : Novi Sad
    Vozilo : Peugeot 406 1.8 karavan
    Datum upisa : 28.02.2010

    Potreban savet - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: Potreban savet   Potreban savet - Page 2 I_icon_minitime4th Juli 2011, 23:06

    probaj trainer ja to dajem mojima nije skupa a hvale je
    Nazad na vrh Ići dole
    ske

    ske


    Broj poruka : 4391
    Godina : 2023
    Lokacija : bgd
    Vozilo : 206 1.6 16v xs
    Datum upisa : 19.08.2009

    Potreban savet - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: Potreban savet   Potreban savet - Page 2 I_icon_minitime4th Juli 2011, 23:14

    ja mom dajem suljpa , al nece da jede scratch
    Nazad na vrh Ići dole
    Sloba

    Sloba


    Broj poruka : 9450
    Godina : 35
    Lokacija : Krusevac
    Vozilo : 206,2x406 2.0 HDi
    Datum upisa : 17.10.2009

    Potreban savet - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: Potreban savet   Potreban savet - Page 2 I_icon_minitime4th Juli 2011, 23:18

    Pa nece bez 'leba Potreban savet - Page 2 491708
    Nazad na vrh Ići dole
    ske

    ske


    Broj poruka : 4391
    Godina : 2023
    Lokacija : bgd
    Vozilo : 206 1.6 16v xs
    Datum upisa : 19.08.2009

    Potreban savet - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: Potreban savet   Potreban savet - Page 2 I_icon_minitime4th Juli 2011, 23:25

    pa sto ne kaze dzukela jedna
    Nazad na vrh Ići dole
    NightHunter
    No Name
    NightHunter


    Broj poruka : 6006
    Godina : 67
    Lokacija : Coola, Vojvodina
    Vozilo : Peugeot 406 2.0HDi i bicigli...
    Datum upisa : 14.01.2009

    Potreban savet - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: Potreban savet   Potreban savet - Page 2 I_icon_minitime5th Juli 2011, 14:30

    JOSERA, EUKANUBA, PURINA PRO PLAN...
    sve je to u klasi ROYALA, a za nijansu cak i jeftiniji,
    obavezno proveravaj datum proizvodnje i trajanja na ambalazi Exclamation
    ja moju kucku hranim JOSEROM, a macor dobija ROYAL za mace
    i uprkos tome redovno visi nad Luninom posudom i kvrcka njene granule... ludak


    slicnih problema sa repom imao sam kod Lune,
    stari odgajivaci su mi savetovali promenu ishrane
    i hvala bogu vise se to nikada nije pojavilo
    ... mozda da se jos konsultuje veterinar - animalni nutricionista Twisted Evil
    Nazad na vrh Ići dole
    http://amstaf.activebb.net
    NightHunter
    No Name
    NightHunter


    Broj poruka : 6006
    Godina : 67
    Lokacija : Coola, Vojvodina
    Vozilo : Peugeot 406 2.0HDi i bicigli...
    Datum upisa : 14.01.2009

    Potreban savet - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: Potreban savet   Potreban savet - Page 2 I_icon_minitime7th Juli 2011, 18:39

    Nazad na vrh Ići dole
    http://amstaf.activebb.net
    Zoranp2211

    Zoranp2211


    Broj poruka : 262
    Godina : 41
    Lokacija : Indjija
    Vozilo : PEUGEOT 405 Mi16
    Datum upisa : 29.08.2010

    Potreban savet - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: Potreban savet   Potreban savet - Page 2 I_icon_minitime31st Juli 2011, 22:42

    Ja sam imao sa mojim rotom takvih problema, i muku muci dok nisam otisao kod dobrog veterinara, sa svacim sam je lecio i mazo i nista zalecis taman izraste dlaka ono opet i tako stalno u krug, kod moje je ustanovljeno da je alergicna na buve ,zamisli , i od tad redovno vodim racuna o tome i nema problema osim kad ja malo zaboravim na to i dobije malo krastice samo se resim buva i gotova stvar.
    Nazad na vrh Ići dole
    Veterinar

    Veterinar


    Broj poruka : 655
    Godina : 44
    Lokacija : Beograd
    Vozilo : Logan 1.5 dci
    Datum upisa : 02.06.2011

    Potreban savet - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: Potreban savet   Potreban savet - Page 2 I_icon_minitime31st Oktobar 2011, 15:57

    Koji antibiotik je koriscen?
    Da li je kruzna promena iznad repa bila suva ili vlazna (lepljiva na dodir)?
    Ako se sve smirilo, da li se smirilo kada je pas tretiran sredstvom protiv buva, nastupom kisnih dana, promenom hrane...?
    Nemam obicaj da se raspitujem ili resavam bilo sta putem posta ili maila, pogotovo ne bez gledanja psa, ali napisi.

    Imaj u vidu da nemam prikaz godine kada je post objavljen, pa ne znam kada je problem nastupio.
    Nazad na vrh Ići dole
    Ryan




    Broj poruka : 7383
    Godina : 83
    Lokacija : .
    Vozilo : .
    Datum upisa : 17.01.2009

    Potreban savet - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: Potreban savet   Potreban savet - Page 2 I_icon_minitime1st Novembar 2011, 17:25

    Problem sa ovim Rotvajlerom je sto nikada nije bio bolestan i nikada nije isao kod veterinara. U stvari isli smo jednom da primi vakcinu protiv besnila ali hteo je da pojede veterinara i da poruši pola ambulante. On je pas čuvar koji ima svoj prostor koji brani i to je to..Vrlo je miran i dozvoljava da ga ljudi maze ali kada neko prilazi sa nekim preparatom, špricem ili bilo čim u rukama postaje agresivan. Nije naviknut na veterinare i to je ogroman problem. Dosta je krupan pas, visine u grebenu od 70 cm i ima glavu veću nego compact. Znači posete veterinaru su isključene. Ako ja želim da mu pogledam ranu beži od mene i ne dozvoljava mi da detaljno pregledam. Mene pesprekorno sluša ali jedino kevi dozvoljava da mu tretira te rane. Mazanja i obloge nema šanse osim neke prskajuće ili posipajuće varijante.

    Kupovao sam u veterinarskoj apotecui neki prašak, u beloj bočici ( ne znam kako se zove moram da sidjem kod keve i pogledam) koji mu pomaže. Pomaže mu trenutno i zacele mu rane ali se ubrzo ponovo pojave. Rane su crvene, ponekad krvare i prečnika su oko 2 cm. naravno otpadnu dlake. Obično češe donji deo ledja od zid i u stvari tako ih i stvara. rane su najčešće iznad repa na telu i ponekad na unutrašnjim stranama nogu..Hrana se sastoji od granula, dostra mesa i kako to vec ide neke supice od kuvanih kostiju ITD..

    Sumnjam da nije analna žlezda ali ceđenje ne dolazi u obzir kod ovog psa..I korpu da mu stavimo izlomio bi nam noge svojim telom...Uslovi u kojima živi su za jednog psa bviše nego izuzetni. Ima svoj box i kućicu ali u njoj ne spava. Spava kod keve na verandi, na suvom i u zimskim mesecima greje mu se prostorija, leti se klimatizuje. Ima par buva ali ga cesto tretiram nekim sredstvima koja su polu efikasna...To je otprilike to, ako treba još nekih podataka, tu sam...
    Nazad na vrh Ići dole
    xenoks
    Ozbiljan Zajebant
    xenoks


    Broj poruka : 10300
    Godina : 51
    Lokacija : Krusevac
    Vozilo : 406 1.9 td SW
    Datum upisa : 18.01.2009

    Potreban savet - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: Potreban savet   Potreban savet - Page 2 I_icon_minitime1st Novembar 2011, 17:32

    Ryan ::
    ... ima glavu veću nego compact....

    :budala: Potreban savet - Page 2 631557
    Nazad na vrh Ići dole
    http://www.eksi.co.rs
    Veterinar

    Veterinar


    Broj poruka : 655
    Godina : 44
    Lokacija : Beograd
    Vozilo : Logan 1.5 dci
    Datum upisa : 02.06.2011

    Potreban savet - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: Potreban savet   Potreban savet - Page 2 I_icon_minitime1st Novembar 2011, 21:58

    Haha, i ja sam se nasmejao. Smile

    @ Ryan
    Imao sam do sada samo jednog rota sa problematicnim paraanalnim zlezdama. Promene koje bi dovele do perforacije zlezde kod rota nisam nikad video. Sumnjam da je to, a kako kazes, bilo bi nemoguce proveriti u kojoj meri je zlezda puna i kakav je sadrzaj u njoj. Kod problema sa samom zlezdom najcesce pas vuce i zadnjicu po tlu, kao da se sanka.
    Alergija na pljuvacku buva (FAD u stranoj literaturi) je najucestaliji razlog proredjenja dlake i cesanja pasa (pre svega u regiji iznad repa). Cesu se nogama po vratu, normalno, ali regija iznad repa i ponekad prepone su dostupne zubima ili ledja trljaju o prepreke, pa se promene brzo uocavaju. Postoje brojna (kako si rekao) poluefikasna sredstva protiv buva. Neostomosan je sredstvo koje nema veliku cenu, moze da se koristi na 7 dana (preporucujem 4 x), tretira se pas i okolina, a tek nakon celokupnog tretmana bih upotrebio neku dugotrajniju zastitu.
    Mada ne zvuci logicno, promene poput ovih koje si naveo ponekad nastanu i zbog alergije na odredjene sastojke hrane (poslednje sto bi mi palo na pamet, ali se desava), zbog neblagovremenog ciscenja od crevnih parazita (retko kod odraslih), zbog alergije na polen razlicitih trava i sl... Ovo poslednje je nazalost postalo suvise cesto. Psi pocinju masovno da se cesu u predelu ledja otprilike krajem maja, pocetkom juna, a kulminacija bude tokom jula i avgusta. Najcesce se pocetkom jeseni sve smiri, nastupom kisnih dana. Ukoliko se cesanje javi iz godine u godinu i to tokom toplog perioda, moze se pretpostaviti da se o ovom tipu alergije radi. Necu reci da je glupost, jer nije, ali dobro treba razmisliti da li u tom slucaju raditi alergoloske probe. Kolege sugerisu i logike ima, ali:
    probe kostaju dosta;
    pas deluje neugledno, jer se na grudima sa strane obrije vece polje gde se alergeni ubrizgavaju;
    rezultati cesto budu porazavajuci.
    Na kraju ispadne da je pas alergican na mnogo toga. U nalazu cesto pise da je jako osetljiv na pljuvacku buva, grinje, duvanski dim, kucnu prasinu, a slabo osetljiv na ambroziju i sl. Sta da radis sa takvim nalazom? Nasmejes se, shvatis da je linjanje proslo pre brijanja grudi i da ces neko vreme imati mobilnu "mikrotalasnu" koja se i dalje cese .

    Iskreno se nadam da ce se ovo smiriti u narednih dve-tri nedelje, jer je kod vecine pasa koji su imali slican problem vec pocela sanacija. Koliko god to izgledalo smesno i uzasno, najverovatnije bih da je moj pas u pitanju batalio Flogocid i antibiotike i pokusao sa kragnom u kombinaciji sa Benzodermom. On se maze, ali moze da se nanese i tako da pas ne primeti, jer mu obicno odgovara da ga ceses grubo na tim mestima. Prvo bih namazao ruke benzodermom i proveo s njim neko vreme da se navikne na taj (uzasni) miris, a onda bih mu mazao (polio regiju, a zatim utrljao) promenjena mesta. Mada svi preporucuju nanosenje Benzoderma vatom ili gazom, mislim da takav materijal upija previse sredstva i ja ga zbog toga nanosim rukom.
    Da ne bih sugerisao upotrebu preparata koji se koriste u humanoj medicini, ako ovo sto sam pisao nije moguce izvesti prvo cemo se cuti, a mozda i videti ako me dnevne aktivnosti budu nanele u tvoj kraj. Potreban savet - Page 2 673185
    Nazad na vrh Ići dole
    Ryan




    Broj poruka : 7383
    Godina : 83
    Lokacija : .
    Vozilo : .
    Datum upisa : 17.01.2009

    Potreban savet - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: Potreban savet   Potreban savet - Page 2 I_icon_minitime1st Novembar 2011, 22:07

    Ove promene koje mu se javljaju brzo zarastaju ali posle izvesnog perioda nastaju nove. Nisu one nešto posebno uočljive i ne opada mnogo dlake već samo u regijama gde se češe. Često puta napravi sebi ranu i na glavi jer se češe zadnjim nogama. Pratiću situaciju ali vidim da je ovih dana bolje i da nema nekih vidljivih rana na sebi..U svakom slučaju hvala ti na interesovanju pa ako dodje do nekih novih problema javljam ti se...
    Nazad na vrh Ići dole
    Sponsored content





    Potreban savet - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: Potreban savet   Potreban savet - Page 2 I_icon_minitime

    Nazad na vrh Ići dole
     
    Potreban savet
    Nazad na vrh 
    Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
     Similar topics
    -
    » POTREBAN UREDNIK-MODERATOR

    Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
     :: FREE TIME :: ZIVOTINJSKO CARSTVO-
    Skoči na: