Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Prijem(106) Sada i profesori voze 106 Www13GalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
WEB SHOP PKS


Auti Clanova Foruma


Similar topics
Peugeot Club BIH



 

 (106) Sada i profesori voze 106

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
teodar

teodar


Broj poruka : 31
Godina : 47
Lokacija : Obrenovac
Vozilo : Peugeot 106-2003
Datum upisa : 03.06.2013

(106) Sada i profesori voze 106 Empty
PočaljiNaslov: (106) Sada i profesori voze 106   (106) Sada i profesori voze 106 I_icon_minitime4th Juni 2013, 20:52

Very Happy Ja sam nekada bio vlasnik Nissan Cheery 1986 god. mašine i to punih 12 godina i mislio sam da je on neko ko će mi pomoći da se dokopam drugog auta, kako tako, samo ako ga budem lepo održavao. Ovo verovatno zvuči suiludo jer svi znamo da automobil nema dušu, ali tako je i bilo.
Ja sam Nissana prodao za 500 eur, sa 230 000 km i nikada bog zna šta sređivanog i uspeo sa kakvom takvom platicom da kupim Peugeot F-HFX, Br. Šasije: VF31CHFXA52821920, br. motora: AFX10FP6WPSA4245474, ccm: 1124, KW: 44, kg: 890-1295, i to za 1800 eur, sa 123 000 km i uložio sam jedno 550 eur sa prevodom i saobraćajnom do sada.(106) Sada i profesori voze 106 Slike033(106) Sada i profesori voze 106 Slike033(106) Sada i profesori voze 106 Img0248ql

Međutim kada se jednom naviknete na prosta vozila verovatno kao i na složena teško da se šta može promeniti, zato je vreme učinilo svoje i vozila sa svom tehnologijom su evoluirala ali moje znanje je ostalo isto što mi sada pravi velike probleme jer više para nemam. Zato moram da priznam i ako se u tehniku malo i razumem da se čovek ceo život uči i priznajem da sam za ovo sada lajk. Znam samo da je motor u ovom Peugeotu Euro 3 što već znači ,,staro,, ali sve ostale komponente za koje sam čuo čitajući ovaj forum, jer nisam ništa bolje pronašao na internetu vrteći se ovih mesec dana, zaista ako mi neko ne pokaže teško ću bilo šta sam da uradim. (106) Sada i profesori voze 106 Slike032(106) Sada i profesori voze 106 Slike031

Ja volim da komentarišem o tome kako vozila funkcionišu, a jednostavno se srodim sa autom pa čim sednem da ga vozim detalji mi paraju uši i čulo vida kao i samog osećaja sredine gde se nalazim.
Zato sam vozilo posle kupovine oterao u radionicu kod dva brata u Obrenovcu koji se zovu ,,Milobratović,, i tri dana su mi dozvolili da sa njima sređujem Peugeot. Naravno to su bili moji slobodni dani, a popilo i mezilo se, koštalo je mnogo manje nego li nekakav ovlaščeni servis u Beogradu. Šta sam ja to sve uradio:
- Veliki  i mali servis: Ulje Total 10w40, ispiranje prethodno motora, filteri vazduha i ulja, štelovanje ventila, zamenjen dihtung poklopca motora, svećice NGK, PK kaiš, Zupčasti kajš, punpa za vodu i španer, filter za gorivo i isprane dizne, sve sam naravno mogao da prebrišem i čačnem pa i ako nije trebalo što verujem nigde ni jedan majstor ne bi uradio.
Onda sam promenio sva tri nosača motora, motorčić sa posude za pranje vetrobrana, sve sijalice, pa je posle majstor odozdo izvršio zaštitu mada sam ja morao sam malo da šmirglam i premažem antikorozivnim sredstvom. Ceo auspuh je zavaren i promenjen zadnji lonac, a onda sam naravno zamenio prednje kočione pločice i isprao hladnjak pa ga propisno napunio i ozračio. Kasnije sam reparirao desnu kuglu i kao šlag na tortu, kupio sam 50g orginalne boje i četkicom prešao nekolicinu ogrebotina čak i udaraca jer su i prednji i zadnji branik polomljeni, a retrovizor levi takođe. Da li reći da sam i sedište vozačevo morao da dotežem i patos koji je pukao zavarim. Da ne pričam o klimavim lasnama na vratima i pocepanom zadnjem brisaču, posle sve usisano, kupljene patosnice koje sam sa crvenom bojom dizajnirao kao da su one najskuplje, sprej za plastiku i sve lepo ispolirano ručno sa nekim pastama koje sam dobio iz Amerike ,,Meguiars,,
Znam ja da mi nećete verovati jer slika to ništa ne pokazuje, ali ja sam morao da ga kupim jer je priznaće te bez obzira na crvenu boju ženske senzualnosti, zaista ,,LEP,,
Ali pojavio se još jedan problem zbog čega mi treba stručno mišljenje a to je sijalica na istrument tabli koju zovu samodijagnostika motora. Ne znam da li sam pomenuo da sam skinuo katalizator i sve dok nisam ovo uradio nije bilo greške a sada se treska na leru, nešto neće da primi gas sve do 2500 obr/min kada lepo povuče, pa sam ga jednom vozio na dijagnostiku i resetovao računar, a ona ko zainat se opet upalila. Sipao am ja i nekakav Wins SUpremium aditiv za gorivo ali se bojim da će biti nešto oko onih delova što se zovu: Protokomer, ERG, ECM, Lamda sonda samo što j to ne znam ni da prepoznam u ovom motoru a neznamvni šta da radim sa njima, pa mi treba savet - šteta bre ovoliko radih da sad gledam kako svetli samo ta sijalica - POMOĆ
Nazad na vrh Ići dole
Sloba

Sloba


Broj poruka : 9450
Godina : 35
Lokacija : Krusevac
Vozilo : 206,2x406 2.0 HDi
Datum upisa : 17.10.2009

(106) Sada i profesori voze 106 Empty
PočaljiNaslov: Re: (106) Sada i profesori voze 106   (106) Sada i profesori voze 106 I_icon_minitime5th Juni 2013, 20:36

Vrati katalizator i problem ce nestati Wink Pogledaj malo ovu temu kada nadjes vremena http://www.peugeotcafe.com/t1870-nema-katalizatora-nema-problema?highlight=nema+katalizatora+nema+problema
Nazad na vrh Ići dole
306Gti6

306Gti6


Broj poruka : 5470
Godina : 46
Lokacija : Valjevo
Vozilo : Nema vise Gti 6 :(, Vw lubenicar otisao, Skoda Octy My2014
Datum upisa : 11.02.2009

(106) Sada i profesori voze 106 Empty
PočaljiNaslov: Re: (106) Sada i profesori voze 106   (106) Sada i profesori voze 106 I_icon_minitime5th Juni 2013, 20:50

Sto ti kaze Sloba... vrati katalizator.

A ako ti se to ne radi, ti izvadi sijalicu da ti ne bode oci. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
teodar

teodar


Broj poruka : 31
Godina : 47
Lokacija : Obrenovac
Vozilo : Peugeot 106-2003
Datum upisa : 03.06.2013

(106) Sada i profesori voze 106 Empty
PočaljiNaslov: Re: (106) Sada i profesori voze 106   (106) Sada i profesori voze 106 I_icon_minitime8th Juni 2013, 21:04

Pokušao sam da odgovorim na ova dva komnetara i dodam sliku ali nešto mi ovde govori da novajlije ne mogu kačiti slike ako ne prođe sedam dana, nisam baš ovo dobro razumeo, tako da samo ponovo kažem da sam nekakva rešenja sa predložene teme pokušao da uradim i tamo ću staviti svoje mišljenje, a ako uspem da ubacim slike videće se još po nešto za male pare. Inače je dobro kada osetiš da iza ovog ekrana postoje pravi ljudi koji se zaista razumeju u problem !
(106) Sada i profesori voze 106 Slike040
(106) Sada i profesori voze 106 Slike041
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





(106) Sada i profesori voze 106 Empty
PočaljiNaslov: Re: (106) Sada i profesori voze 106   (106) Sada i profesori voze 106 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
(106) Sada i profesori voze 106
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Sta se vozilo do sada... :)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: AUTOMOBILI ČLANOVA :: AUTOMOBILI CLANOVA FORUMA :: Serija 1-
Skoči na: