Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemToyota Corolla Verso Www13GalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
WEB SHOP PKS


Auti Clanova Foruma


Similar topics
Peugeot Club BIH



 

 Toyota Corolla Verso

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
CrniBranko
Vredan Decko
CrniBranko


Broj poruka : 800
Godina : 41
Lokacija : Bijelo Polje, Crna Gora
Vozilo : 406, 2.0 HDI
Datum upisa : 03.12.2009

Toyota Corolla Verso Empty
PočaljiNaslov: Toyota Corolla Verso   Toyota Corolla Verso I_icon_minitime18th Februar 2015, 21:27

E pa konacno sam nasao vremena da operem auto i da ga predstavim kako treba.

Naime, u pitanju je Toyota Corolla Verso, 2004. godiste (restyle model), 2.0 sa 85 kw, D-4D motor. Od opreme ima abs, esp i manuelnu klimu. Otprilike da je neki najnizi vid opreme ali sasvim dovoljno za moje potrebe. Presla je 200000 (ili bar toliko pise na satu).

Vozim je vec nekih mjesec dana ali sam nagurao oko 3000 km i mogu vam reci da sam prezadovoljan.

Sto se udobnosti tice, ne moze da se poredi sa 406-icom ali takodje je dosta udobniji od recimo pasata 5 kojeg sam imao prilike da vozim. Sto se potrosnje tice, krece se od 6 do 7 litara. Zavisi od toga kako se vozi. Jutros sam napunio do cepa, a prethodni rezervoar sam potrosio po otvorenom putu uz neku normalnu voznju i ispalo je nesto malo manje od 6 litara. Takodje zadovoljavajuce Very Happy.

Kad sam ga uzeo nijesam znao nista o servisiranju tako da sam odradio veliki servis da ne bi razmisljao. Takodje sam kupio i 2 zimske gume jer su prednje bile dosta lose.

Ne znam zasto ali dosta "sladje" prima gas od 406-ice. Do 3000 obrata je kao mina. Preko toga ubrzava ali je tu 406-ica bolja. Pretpostavljam da je tu neka razlika u obrtnim momentima. Tisi je pri vecim brzinama. Bukvalno kad idem oko 100 - 120, kao da idem 60. Zvucna izolacija je odlicna. Motor je dosta tih kad se zagrije. Kad sam ga mijenjao sa covjekom, stajali su 406 i Verso jedan pored drugog i bili su upaljeni. Vjerovali ili ne, Verso se jedva cuo iako je HDI takodje dosta tih.

Nadam se da nisam bio previse opsiran ali sta cu vam Very Happy. Sad evo par slika. Nisu nesto bas najbolje posto su slikane u sumrak ali sledeci put kad ga operem, postavicu bolje slike.

Toyota Corolla Verso 1_zpsejgjn72y
Toyota Corolla Verso 2_zps08pgbc77
Toyota Corolla Verso 3_zpsiaskdj27
Toyota Corolla Verso 4_zps1vshrrdm
Toyota Corolla Verso 5_zpsea0wbwlt
Toyota Corolla Verso 6_zps41nvxlgd
Toyota Corolla Verso 7_zpsrwxtxnsy
Toyota Corolla Verso 8_zpsmu1r5uzf
Toyota Corolla Verso 9_zpsldobgowd
Nazad na vrh Ići dole
Sloba

Sloba


Broj poruka : 9450
Godina : 35
Lokacija : Krusevac
Vozilo : 206,2x406 2.0 HDi
Datum upisa : 17.10.2009

Toyota Corolla Verso Empty
PočaljiNaslov: Re: Toyota Corolla Verso   Toyota Corolla Verso I_icon_minitime18th Februar 2015, 23:26

Verovatno je novija generacija motora u pitanju, kao recimo 1.6HDi, on na 1500 obrtaja lepi za sediste Smile Iskreno auto mi spolja ne deluje nista posebno cak sta vise mogao bih da kazem da mi je pomalo i ruznjikav dok je unutra druga prica Very Happy Po slikama deluje da samo veci gepek ima od 406ice i nista vise  scratch Kada je termin? Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Jovan KŠ

Jovan KŠ


Broj poruka : 70
Godina : 26
Lokacija : Kruševac
Vozilo : Peugeot 306 2.0 HDI Karavan
Datum upisa : 02.12.2014

Toyota Corolla Verso Empty
PočaljiNaslov: Re: Toyota Corolla Verso   Toyota Corolla Verso I_icon_minitime19th Februar 2015, 00:06

Fin konbi, mada sto kaze sloba malo i ruznjikav ali... svacega smo se nagledali po putevima tako da je ovaj ko pucka. Very Happy Zdravo da te sluzi. Toyota Corolla Verso 673185
Nazad na vrh Ići dole
Tanatos




Broj poruka : 155
Godina : 79
Lokacija : Srbija
Vozilo : Vozilo
Datum upisa : 03.12.2014

Toyota Corolla Verso Empty
PočaljiNaslov: Re: Toyota Corolla Verso   Toyota Corolla Verso I_icon_minitime19th Februar 2015, 00:42

Kada si pisao sta gledas video sam verso,mislio sam da uzimas avensis,zbog 7 sedista...posle sam video da je corolla.Fino izgleda,nek je sa srecom!

Samo zameni ratkapne Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
CrniBranko
Vredan Decko
CrniBranko


Broj poruka : 800
Godina : 41
Lokacija : Bijelo Polje, Crna Gora
Vozilo : 406, 2.0 HDI
Datum upisa : 03.12.2009

Toyota Corolla Verso Empty
PočaljiNaslov: Re: Toyota Corolla Verso   Toyota Corolla Verso I_icon_minitime19th Februar 2015, 07:42

I nema veci gepek od 406-ice ali ima 3 nezavisna sjedista pozadi sto je i bio uslov kupovine. Termin je prosao vec 6 mjeseci ;-). Sto se tice ljepote, meni i nije toliko ruzan. Cak mi je i ljepsi od pojedinih minivanova tog godista. Jedino ne moze da se poredi sa 807 i C8 ali sta da se radi. Mislim da nijesam pogrijesio, a vrijeme ce pezokazati.
Nazad na vrh Ići dole
306Gti6

306Gti6


Broj poruka : 5470
Godina : 46
Lokacija : Valjevo
Vozilo : Nema vise Gti 6 :(, Vw lubenicar otisao, Skoda Octy My2014
Datum upisa : 11.02.2009

Toyota Corolla Verso Empty
PočaljiNaslov: Re: Toyota Corolla Verso   Toyota Corolla Verso I_icon_minitime19th Februar 2015, 19:59

Sloba ::
Iskreno auto mi spolja ne deluje nista posebno cak sta vise mogao bih da kazem da mi je pomalo i ruznjikav

Bas sam isto pomislio, kako mi je spolja skroz anemican, bez ijedne linije koja bi mi privukla paznju. Mozda i tamna boja pridonosi tome.

Meni se ni unutra ne svidja nesto narocito, samo mi je ok ta srebrna tabla. Al ajde, ukusi su razliciti, a tebi je i prakticna strana ono sto je najvise diktiralo kupovinu.

Zasto su ti odvojena sedista toliko znacila?
Nazad na vrh Ići dole
CrniBranko
Vredan Decko
CrniBranko


Broj poruka : 800
Godina : 41
Lokacija : Bijelo Polje, Crna Gora
Vozilo : 406, 2.0 HDI
Datum upisa : 03.12.2009

Toyota Corolla Verso Empty
PočaljiNaslov: Re: Toyota Corolla Verso   Toyota Corolla Verso I_icon_minitime19th Februar 2015, 23:49

Dobio sam bliznakinje i moram da ubacim 2 sjedista za bebe plus da neko sa njima sjedne pozadi Very Happy. Slatke muke Very Happy.
Nazad na vrh Ići dole
306Gti6

306Gti6


Broj poruka : 5470
Godina : 46
Lokacija : Valjevo
Vozilo : Nema vise Gti 6 :(, Vw lubenicar otisao, Skoda Octy My2014
Datum upisa : 11.02.2009

Toyota Corolla Verso Empty
PočaljiNaslov: Re: Toyota Corolla Verso   Toyota Corolla Verso I_icon_minitime20th Februar 2015, 10:14

Dobro, to sam razumeo iz prethodnih postova, da si na slatkim mukama. Ali zasto ti je bilo potrebno 3 posebna sedista? Zar nisi mogao da resis i u 406-ici postavljanje dodatna 2 sedista za bebe?
Nazad na vrh Ići dole
CrniBranko
Vredan Decko
CrniBranko


Broj poruka : 800
Godina : 41
Lokacija : Bijelo Polje, Crna Gora
Vozilo : 406, 2.0 HDI
Datum upisa : 03.12.2009

Toyota Corolla Verso Empty
PočaljiNaslov: Re: Toyota Corolla Verso   Toyota Corolla Verso I_icon_minitime21st Februar 2015, 00:28

Mogao ali mora neko sa njima pozadi Very Happy.
Nazad na vrh Ići dole
306Gti6

306Gti6


Broj poruka : 5470
Godina : 46
Lokacija : Valjevo
Vozilo : Nema vise Gti 6 :(, Vw lubenicar otisao, Skoda Octy My2014
Datum upisa : 11.02.2009

Toyota Corolla Verso Empty
PočaljiNaslov: Re: Toyota Corolla Verso   Toyota Corolla Verso I_icon_minitime21st Februar 2015, 08:40

scratch

Opet te ne razumem. Zar u 406 nema mesta da se stave 2 dodatna bebi sedista i neko da sedne?
Nazad na vrh Ići dole
CrniBranko
Vredan Decko
CrniBranko


Broj poruka : 800
Godina : 41
Lokacija : Bijelo Polje, Crna Gora
Vozilo : 406, 2.0 HDI
Datum upisa : 03.12.2009

Toyota Corolla Verso Empty
PočaljiNaslov: Re: Toyota Corolla Verso   Toyota Corolla Verso I_icon_minitime21st Februar 2015, 19:50

Nema. Jedino da se nagura i da sjedi u sredini ali to je nepodnosljivo i na kratkim relacijama, a ne na duzim.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Toyota Corolla Verso Empty
PočaljiNaslov: Re: Toyota Corolla Verso   Toyota Corolla Verso I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Toyota Corolla Verso
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» formula F1
» Peugeot? Porsche? Toyota?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: AUTOMOBILI ČLANOVA :: AUTOMOBILI CLANOVA FORUMA :: Ostali-
Skoči na: