Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemKomentari na rad foruma PKS Www13GalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
WEB SHOP PKS


Auti Clanova Foruma


Similar topics
Peugeot Club BIH



 

 Komentari na rad foruma PKS

Ići dole 
+3
Veterinar
friend
početnik bg
7 posters
AutorPoruka
početnik bg




Broj poruka : 6
Godina : 68
Lokacija : voždovac
Vozilo : 206 1,4 HDI
Datum upisa : 26.02.2016

Komentari na rad foruma PKS Empty
PočaljiNaslov: Komentari na rad foruma PKS   Komentari na rad foruma PKS I_icon_minitime14th Mart 2016, 11:01

Od skora sam se registrovao na ovom forumu pa posle skoro dve nedelje intenzivnog čitanja evo da iznesem par komentara o istom.
Naime u sekciji "Održavanje i servis" je sve nabacano s brda s dola, o svim modelima tako da sam ja koga ( u ovom trenutku najviše interesuje 206 1,4 HDI, kvarovi , održavanje i sl. ) morao da isčitam svih 38 strana. Zar to ne može nekako da se podeli po modelima pa da se tamo iznose problemi i rešenja.Lično se ne razumem u programiranje ali znam da na drugim forumima bude sve pregledno.
Druga stvar , ako već ovo prvo ne može, ( mislim da moderatori ili ko je već nadležan ) treba da preformulišu neadekvatni naslov teme koju neko otvara. Jer neko napiše " hitno potrebna pomoć" i sad onaj ko se kasnije priključi forumu ( kao ja ili neko sledeći ) mora da otvori temu i da onda konstatuje da li ga to interesuje ili ne.Da je jedna nije strašno ali kad ima hiljadu onda to oduzima puno vremena . Po meni svako ko otvara novu temu treba prvo da napiše model auta pa u nastavku šta ga muči. Ovo što iznosim je krajnje dobronamerno i ja sam ovde dosta novih saznanja stekao . Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
friend




Broj poruka : 4
Godina : 39
Lokacija : beograd
Vozilo : 206
Datum upisa : 08.03.2016

Komentari na rad foruma PKS Empty
PočaljiNaslov: Re: Komentari na rad foruma PKS   Komentari na rad foruma PKS I_icon_minitime8th April 2016, 15:47

Mislim da je ovaj predlog konkretan, zaista bi trebalo malo preurediti sadrzaj foruma, ali pre svega promeniti tehnologiju na kojoj radi forum, i postojecu bazu uvezati na novo.

Ajde ljudi da se organizujemo, da li neko moze da kontaktira admina (dandzamana)? Obicno forumi imaju bar 2 admina iz razlgoga odsutnosti jednog.
Nazad na vrh Ići dole
Veterinar

Veterinar


Broj poruka : 655
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Vozilo : Logan 1.5 dci
Datum upisa : 02.06.2011

Komentari na rad foruma PKS Empty
PočaljiNaslov: Re: Komentari na rad foruma PKS   Komentari na rad foruma PKS I_icon_minitime8th April 2016, 22:29

Slažem se. Forum ima nekoliko admina. Kao nedovoljno stručan moderator podelio sam svoje mišljenje sa uredništvom i čekam odgovor. Mišljenje odgovara prethodnim postovima u ovoj temi. Koliko je neophodno da se naprave izmene i nešto uradi vidi se već iz činjenice da na to ukazuju kolege, članovi foruma, sa 3-4 posta na forumu. Dakle, odmah upada u oči da je neophodna reorganizacija. Komentari na rad foruma PKS 673185
Nazad na vrh Ići dole
Jurke

Jurke


Broj poruka : 24
Godina : 39
Lokacija : Novi Sad
Vozilo : 206 SW Quiksilver 2.0 HDi
Datum upisa : 03.07.2013

Komentari na rad foruma PKS Empty
PočaljiNaslov: Re: Komentari na rad foruma PKS   Komentari na rad foruma PKS I_icon_minitime29th April 2016, 11:57

Evo i ja da se upišem, možda da razmislite da tema "Automobili članova" ne bude podeljena po serijama nego da bude sve zajedno.
Jer čini mi se da bi tako bio življi forum. Ovako, se nekako izgubi volja da se prelistava svaka od skoro 10ak soba.

Ima premnogo Pežoa u Srbiji, a forum nije baš nešto aktivan. Ja ne zameram, samo konstatujem, jer mislim da bi nam svima bilo bolje i korisnije kad bi bilo više diskusija, pisanija i sl.

Komentari na rad foruma PKS 673185
Nazad na vrh Ići dole
kula307
Vredan Decko
kula307


Broj poruka : 1320
Godina : 52
Lokacija : Busovača, BiH
Vozilo : Peugeot 307 SW 2,0 HDI
Datum upisa : 23.06.2012

Komentari na rad foruma PKS Empty
PočaljiNaslov: Re: Komentari na rad foruma PKS   Komentari na rad foruma PKS I_icon_minitime29th April 2016, 19:16

Forum je na free platformi i nece se moci povezati podaci sa ove platforme sa novom.
Sto se tice galerije mnogo je preglednije kada je po serijama, vec da je zdrobljeno sve u jednu.
Preglednost foruma ovisi i od same platforme koliko dozvoljava ili ne.

Ja sam pokrenuo forum u BiH i na pocetku smo bili na freeforums platformi i ni na koji nacin nisam uspio doci do baze podataka od gospode sa freeforum-sa tako da smo morali prekucavati sve postove sa free platforme na novu. Sreca je bila da je forum bio relativno mlad i nije bilo bas puno postova negdje oko 15000 rasporedjenih u par stotina tema , negdje oko 850 i bilo je registriranih clanova oko 350. Sve i jedan podatak smo morali prebaciti rucno kao i sve podatke registriranih clanova , citav posao je trajao oko 2 mjeseca a radilo je nas 5 .
Tako da se tesko sta moze napraviti sa ovom platformom sem naci neka preglednija tema foruma
U svakom slucaju je golem posao u pitanju kada se uzmu u obzir statistika
Nazad na vrh Ići dole
papucar




Broj poruka : 69
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Vozilo : 308 1.6 hdi
Datum upisa : 06.01.2015

Komentari na rad foruma PKS Empty
PočaljiNaslov: Re: Komentari na rad foruma PKS   Komentari na rad foruma PKS I_icon_minitime5th Maj 2016, 12:48

Ako smem da se javim
Nema ni ovde nekonacan broj postova, jos ako se uzme u obzir da su slike postavljane na free image hosting i da odavno ni ne postoje, kopiranje tih postova ne bi bilo toliki problem. U najmanju ruku, mogli bismo da precesljamo teme i prekopiramo samo vazne postove iz odredjenih podforuma.
- Ovo je prvo, dosta komplikovano resenje.

Drugo, video sam da postoji skripta da ne kazem bot(crawler), koja bi presla ceo forum i napravila .sql fajl, koji se kasnije moze importovati u novu databazu.
- Ni ovo resenje nije idealno. skripta moze da pokupi postove, ali pretpostavljam da bi neke stvari morale da se manualno odrade i da bi bilo nekih komplikacija, ali verujem da bi se sve moglo resiti. U svakom slucaju, vredi pokusati

Trece, krenuti skroz iz pocetka. Mislim da bi i to bilo bolje od tavorenja na ovom free forumu

U svakom slucaju, i ja nudim svoje slobodno vreme. Ne trazim i necu nikakve funkcije ili neke pickematerine. Kao sto je vec neko rekao, toliko pezoa se kotrlja nasim putevima, mislim da su zasluzili bolji forum. Ako pogledamo kakve forume imaju ostali francuski automobili, posebno Citroen, svakako imamo na cemu da radimo.
Ne znam da li sam spomenuo u nekoj temi, imam hosting i domen za licnu upotrebu, koji bi mogao da posluzi za testing fazu, posebno za tacku dva ovog posta.

Ako neko hoce da negde sednemo i prodiskutujemo o ovome ili negde online. Kako god hocete ako uopste hocete
Nazad na vrh Ići dole
Jurke

Jurke


Broj poruka : 24
Godina : 39
Lokacija : Novi Sad
Vozilo : 206 SW Quiksilver 2.0 HDi
Datum upisa : 03.07.2013

Komentari na rad foruma PKS Empty
PočaljiNaslov: Re: Komentari na rad foruma PKS   Komentari na rad foruma PKS I_icon_minitime5th Maj 2016, 13:08

Apsolutno!!!

Ja rekoh gore, ima toliko Pežoa po Srbiji, BiH, CG da bi forum trebao da se "užari" bukvalno od pisanija Wink

Možda baciti akcenat da se sačuvaju (kopiraju) teme koje su korisne svima, znači servis, modifikacije, lepljive teme itd., ono što je pisano a od opšteg je značaja za sve. A mnoge teme neka idu niz vodu, pa onda sa nekom novom pričom i kosturom foruma krenuti ispočetka.
A pre toga obavestiti nekoliko puta članove da kreće sa rad novi forum.

Alfu sam imao ranije i recimo kad su Alfisti prelazili sa CBC na svoj forum sve je krenulo ispočetka, a sad je to jedan aktivan i odličan forum, nekih ~8 godina kasnije Wink
Nazad na vrh Ići dole
papucar




Broj poruka : 69
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Vozilo : 308 1.6 hdi
Datum upisa : 06.01.2015

Komentari na rad foruma PKS Empty
PočaljiNaslov: Re: Komentari na rad foruma PKS   Komentari na rad foruma PKS I_icon_minitime6th Maj 2016, 11:01

da li neko ustvari kontaktirao vlasnika foruma? Smile
Nazad na vrh Ići dole
306Gti6

306Gti6


Broj poruka : 5470
Godina : 46
Lokacija : Valjevo
Vozilo : Nema vise Gti 6 :(, Vw lubenicar otisao, Skoda Octy My2014
Datum upisa : 11.02.2009

Komentari na rad foruma PKS Empty
PočaljiNaslov: Re: Komentari na rad foruma PKS   Komentari na rad foruma PKS I_icon_minitime7th Maj 2016, 18:37

NightHunter ::
2016. prvi moj post a mozda i poslednji...
sedim na krevetu, vrtim u ruci praznu soljicu kafe,
cekam reklame u seriji Cizmasi da trknem do kuhinje
da pristavim sledecu kaficu... zadremah i soljica pade
iz ruku...:

Komentari na rad foruma PKS Klupska%20soljica_zpslnyffdhj

los pocetak godine... da li je ovo nagovestaj mog kraja
sa ovim forumom Question Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Komentari na rad foruma PKS Empty
PočaljiNaslov: Re: Komentari na rad foruma PKS   Komentari na rad foruma PKS I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Komentari na rad foruma PKS
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Predlozi za bolje funkcionisanje foruma
» upozorenje korisnicima foruma
» OBAVEZNO PROCITATI : PRAVILNIK FORUMA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: OBAVESTENJA ADMINISTRACIJE PEUGEOT KLUBA SRBIJE :: AKTIVNOSTI PKS-a-
Skoči na: