Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPeugeot u Hrvatskoj Www13GalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
WEB SHOP PKS


Auti Clanova Foruma


Similar topics
Peugeot Club BIH



 

 Peugeot u Hrvatskoj

Ići dole 
+2
Looka-zg
Admin
6 posters
AutorPoruka
Admin
No Name
Admin


Broj poruka : 51
Godina : 45
Datum upisa : 14.01.2009

Peugeot u Hrvatskoj Empty
PočaljiNaslov: Peugeot u Hrvatskoj   Peugeot u Hrvatskoj I_icon_minitime21st Novembar 2009, 09:29

Peugeot klubovi su veoma aktivni u Hrvatskoj pa ovde mozete postavljati sta je to zanimljivo kod nasih komsija
Nazad na vrh Ići dole
http://www.peugeotklubsrbija.com
Looka-zg
Avenger
Looka-zg


Broj poruka : 1049
Godina : 35
Lokacija : Hrvatska-Zagreb
Vozilo : Peugeot 605 SV24 3.0 V6
Datum upisa : 19.01.2009

Peugeot u Hrvatskoj Empty
PočaljiNaslov: Re: Peugeot u Hrvatskoj   Peugeot u Hrvatskoj I_icon_minitime1st Septembar 2010, 13:00

evo kolko sam uspio vidjet nije jos postavljena, pa cemo se malo pohvaliti, moj cjenjeni prijatelj i kolega Ivan aka Baho je napisao vikend recenziju o nasoj pustolovini sa RCZom kojeg smo dobili na par dana u klubu, hvala prijatelju sta si me se sjetio i zvao me cjenim to do kraja zivota Smile Peugeot u Hrvatskoj 673185
Nazad na vrh Ići dole
http://www.peugeotklub.hr
Looka-zg
Avenger
Looka-zg


Broj poruka : 1049
Godina : 35
Lokacija : Hrvatska-Zagreb
Vozilo : Peugeot 605 SV24 3.0 V6
Datum upisa : 19.01.2009

Peugeot u Hrvatskoj Empty
PočaljiNaslov: Re: Peugeot u Hrvatskoj   Peugeot u Hrvatskoj I_icon_minitime1st Septembar 2010, 13:00

C/P by: www.peugeotklub.hr




Peugeot RCZ 2.0 HDi 1000km test

Peugeot u Hrvatskoj P48

Peugeot u Hrvatskoj P80

Peugeot u Hrvatskoj Rcz-ps2

Peugeot u Hrvatskoj Rcz-ps

Teško je početi...što da kažem....možda OOOO DA... Smile...to je bio najčešći uzvik koju sam čuo ovaj vikend. Nisam osoba od pera, pa ću vam probati natipkati kako je to sve izgledalo bez da vas previše bombardiram podacima...znate vi to pronaći  Wink http://www.peugeot.hr/otkrijte/rcz/coupe/

Nakon dogovora s Peugeotom Hrvatska preuzeo sam u petak Peugeot 308 RCZ 2.0 HDi (163ks) na korištenje preko vikenda s punim tankom dizelskog goriva...hvala vam svima koji su meni i mojim kolegama i prijateljima iz Kluba ljubitelja Peugeota Hrvatska omogućili da ga pogledamo malo bolje.

Nakon kratkog upoznavanja otišao sam ga malo provozati po Zagrebu i čuti najvažnije mišljenje...moje buduće gospođe punice  ;D bila je oduševljena kao i ja ovim luksuznim Peugeotom koji, usudio bi se reći, predstavlja novu stranicu Peugeotove povijesti.

Nakon toga sam se našao s prijateljima i kolegama iz kluba da čujem koje oni uzvike imaju na raspolaganju...neću ih navesti jer bi morao koristiti previše *****...ali to je donekle i njihov komentar.....5 zvjezdica  Smile o tome će oni malo više.

S obzirom da RCZ još nije u prodaji neću nagađati njegovu cijenu, ali mislim da će biti jako prihvatljiva s obzirom što sve nudi taj automobil lavljeg srca pokretan dizelom...ipak ima cijena... kaže kolega hoba  Very Happy http://www.peugeot.hr/media/deliacms/media//8/801-9f904b.pdf

Subota, 06.00h...moj prijatelj i kolega Looka i ja smo zapalili prema Rijeci da napravimo par stotina kilometara na STAROJ RIJEČKOJ magistrali...povratak do ZG je nažalost radi kiše i nedostatka vremena bio po autocesti. Kažem nažalost, jer je ovjes i ponašanje RCZ-a na zavojitim cestama Like i G. Kotara pokazao što je sve ovaj automobil spreman pružiti čak i meni koji nemam iskustva u vožnji malih sportskih kupea i gdje nije bilo spomena o gubitku kontrole, makar sam i ja nekad zaboravio pogledati na brzinomjer  Smile.

Razni elekro-pomagači i gume dimenzija 235/45 r18 su pokazali da i u kišnim uvjetima nećete imati nikakvih problema ako se odlučite na kupovinu RCZ-a. ESP se može isključiti, ali se automatski ponovo uključuje...mislim da ovakav automobil ni ne bi trebao biti bez takvih pomagača jer nakon malog navikavanja pruža uživanje i ne umara vozača čak niti nakon 1000km provedenih u njemu.

Potrošnja goriva ovog turbodizelskog motora nakon 1000 kilometara me oduševila, kretala se između 8-10 litara i to pretežno vožnje u kojoj se nisam opterećivao takvim sitnicama. Vožnja je strast Smile

Od opreme kojom je bio natovaren ovaj testni RCZ su me najviše oduševili zakretni ksenonski prednji farovi koji se uključuju iznad 20km/h i pokazuju zavoje u mrkloj noći, tu su se još našle stvari poput el. pomicanja kožnih sjedala, el. retrovizora, gumba za el. pokretanje stražnjeg spojlera, automatskog paljenja svijetla i brisača, parkirni senzori, JBL audio sustav s plavimzubom, mp3 aux ulazom i hrpom zvučnika, dvozonski klima uređaj, grijana sjedala, ambijentalno svijetlo i još neke sitnice koje vam omogućuju da uživate i na dužem putu.

Ostatak subote sam proveo u vožnji s nekim frendovima s kvarta i ljubaznim povicima nekih djevojaka s ulice da ih provozamo...ali ovaj 2+2 Coupe i ne nudi toliko prostora za odrasle ljude na zadnjim sjedalima pa smo ih morali odbiti jer smo imali pametnijeg posla. Ubrzanje odlično u svim stupnjevima nakon 1800 okr/min.

Nedjelja

S obzirom na opće oduševljenje ljudi s vanjskim izgledom ovog automobila nakon što su ga vidjeli uživo zamolio sam mog prijatelja i fotografa Kriglu da doprinese. Tako je njegovom zaslugom i prvim iskustvom s fotografiranjem automobila nastala serija fotografija od kojih su nastala ova dva video uradka...u PRVOM su HDR fotografije, drugi je da vidite kako RCZ izgleda na nekim ZG lokacijama u jednoj plavosivoj kombinaciji boja neba i zemlje. Prtljažnik dovoljno velik. Very Happy

Uslijedilo je penjanje na zagrebačku goru i SPUŠTANJE do zagorske strane Medvednice od Sljemena cestom do parkinga Pila. Ovjes i kočnice su pokazali da je Peugeot napravio vrhunski vozački automobil... nemojte me krivo shvatiti ... nije to automobil za divljanje već za uživanje u vožnji bez velikih briga i troškova kojem je jednostavno teško naći manu i koji vas oduševljava svakim prijeđenim kilometrom.

Nakon upoznavanja nekih zagorskih mjesta s novom generacijom automobila iz Peugetove tvornice došlo je na red da svoje mišljenje kaže i najiskusniji čovjek na ovom području kojeg ja znam. Mislim da je jako zadovoljan...mane koje je našao su preglednost radi fensi A i C nosača i unutrašnjeg retrovizora i onih điđamiđa koje su na vjetrobranu tj. senzora za automatsko ovoono...može i on to napisati  Wink. Servo upravljač i ovjes daju odličan povratni osjećaj. Kočnice ne posustaju niti nakon dužeg kočenja nizbrdo, zadnji kraj je malo lagan, ali svaku ljudsku pogrešku ESP ispravlja. Pravim vozačima on možda ne treba, ali nama koji vozimo poluautomatske aute to skroz dobro dođe Very Happy. Saznao da ona mala LED dioda što stalno svjetli se zove ambijentalno svjetlo...zanimljiva stvarčica, vidiš sve, a ne smeta po noći.

Djevojke koje sam zamolio da daju svoj komentar su bile stvarno oduševljene ovim autom. Hvala vam na komentarima. Opet preglednost sprijeda kao mali minus. Sve ostalo je dozvalo osmijeh i izazvalo oduševljenje na njihovim (ionako lijepim) licima.

eto nisam niti novinar, niti nešto pametan pa vas neću dalje gnjaviti, uživam u društvu peugeota godinama pa ne znam da li sam bio dovoljno objektivan (jel se tak kaže? uvijek mješam to dvoje Smile ), ali što sam ga više vozio više mi se svidio...kad se pojavio i ja sam ga malo čudno gledao na fotkama, ali ovaj vikend pun zabave i rokenrola mi je dokazao ono što znam i od prije...ne sudi dok ne probaš...fantastičan Peugeot.

ponedeljak ujutro nakon što me probudio (radio sam za hobu produkciju cijelu noć i nisam uključio budilicu  Very Happy) prijatelj kojem sam posudio 1007 i zamolio ga da me dođe pokupiti u Buzin, vratio sam ključ i prometnu s kašnjenjem od 1min, oprostio se s RCZ i vratio se crnjobi...baš mi je nedostajalo njegovo grgljanje 

Peugeot u Hrvatskoj Rzc-ltc-prodaksn

Hvala Peugeotu Hrvatska, kolegama i prijateljima s French Cars foruma, predsjedniku Kluba ljubitelja Peugeota i svim kolegama i prijateljima koje nisam spomenuo osobno  Very Happy

besplatan auto, gorivo, kočnice, gume preko vikenda...nadam se daljnjoj suradnji  Smile

Ivan
Nazad na vrh Ići dole
http://www.peugeotklub.hr
Petrucci
Ozbiljan Zajebant



Broj poruka : 7811
Godina : 58
Lokacija : Bečkerek
Vozilo : Peugeot 406 2.0 16v
Datum upisa : 27.01.2009

Peugeot u Hrvatskoj Empty
PočaljiNaslov: Re: Peugeot u Hrvatskoj   Peugeot u Hrvatskoj I_icon_minitime1st Septembar 2010, 16:18

Peugeot u Hrvatskoj 434976
Nazad na vrh Ići dole
miki bas

miki bas


Broj poruka : 1021
Godina : 45
Lokacija : Mali Zvornik
Vozilo : Nije Peugeot :-(
Datum upisa : 22.03.2010

Peugeot u Hrvatskoj Empty
PočaljiNaslov: Re: Peugeot u Hrvatskoj   Peugeot u Hrvatskoj I_icon_minitime1st Septembar 2010, 16:39

:happy:
Nazad na vrh Ići dole
bikk

bikk


Broj poruka : 641
Godina : 33
Lokacija : zemun
Vozilo : peugeot 307 1.6 hdi 110hp
Datum upisa : 07.06.2010

Peugeot u Hrvatskoj Empty
PočaljiNaslov: Re: Peugeot u Hrvatskoj   Peugeot u Hrvatskoj I_icon_minitime1st Septembar 2010, 16:45

Peugeot u Hrvatskoj 431408
Nazad na vrh Ići dole
NightHunter
No Name
NightHunter


Broj poruka : 6006
Godina : 67
Lokacija : Coola, Vojvodina
Vozilo : Peugeot 406 2.0HDi i bicigli...
Datum upisa : 14.01.2009

Peugeot u Hrvatskoj Empty
PočaljiNaslov: Re: Peugeot u Hrvatskoj   Peugeot u Hrvatskoj I_icon_minitime1st Septembar 2010, 18:42

Peugeot u Hrvatskoj 431408
Nazad na vrh Ići dole
http://amstaf.activebb.net
Sponsored content





Peugeot u Hrvatskoj Empty
PočaljiNaslov: Re: Peugeot u Hrvatskoj   Peugeot u Hrvatskoj I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Peugeot u Hrvatskoj
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» (106) peugeot 106
» (405)peugeot
» (307) Peugeot 3o7

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: PEUGEOT SERIJE KROZ VREME - ZANIMLJIVOSTI I TEHNIČKA PITANJA :: PEUGEOT NA WEB-u-
Skoči na: