Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Prijempomoc za zamenu volana Www13GalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
WEB SHOP PKS


Auti Clanova Foruma


Similar topics
Peugeot Club BIH



 

 pomoc za zamenu volana

Ići dole 
+2
dandzaman
milance32
6 posters
AutorPoruka
milance32

milance32


Broj poruka : 16
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Vozilo : Peugeot 106 rallye
Datum upisa : 09.04.2011

pomoc za zamenu volana Empty
PočaljiNaslov: pomoc za zamenu volana   pomoc za zamenu volana I_icon_minitime13th Decembar 2011, 00:08

imam sportski volan i hteo bih da ga zamenim sa drugim, ali imam problem da odvijem imbus srafove, posto su se izjeli i dobro su zapekli i nema sanse sa kljucem (ja sam da skinem)..

jel imate neku ideju kako bih mogao (uradi sam) da sredim to, ili da mi preporucite nekog majstora ko bi to mogao da mi odradi..
Nazad na vrh Ići dole
dandzaman
A REAL'ROCK'N'ROLLA
dandzaman


Broj poruka : 5685
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Vozilo : Peugeot 605
Datum upisa : 14.01.2009

pomoc za zamenu volana Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc za zamenu volana   pomoc za zamenu volana I_icon_minitime13th Decembar 2011, 09:16

uzmes lepo busilicu i burgiju za metal manju od srafa i razbusis srafove..
Nazad na vrh Ići dole
http://www.peugeotklubsrbija.com
Aleksej

Aleksej


Broj poruka : 1687
Godina : 45
Lokacija : Sad Novi
Vozilo : Peugeot 106 Sport
Datum upisa : 28.07.2010

pomoc za zamenu volana Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc za zamenu volana   pomoc za zamenu volana I_icon_minitime13th Decembar 2011, 15:30

milance32 ::
imam sportski volan i hteo bih da ga zamenim sa drugim, ali imam problem da odvijem imbus srafove, posto su se izjeli i dobro su zapekli i nema sanse sa kljucem (ja sam da skinem)..

jel imate neku ideju kako bih mogao (uradi sam) da sredim to, ili da mi preporucite nekog majstora ko bi to mogao da mi odradi..

Ja sam skoro kupio neki trkacki vulan u malo losijem stanju, i bili su neki srafovi malo razjedeni... Isto imbusi i to neki bas mali... I prvo sam krenuo da odvijam, i naravno kljuc samo proklizne.

E onda sam pokusao malo drugacije. Znam da nije dobro resenje, ali meni je uspelo. Zabijem imbus, i malo ga nakrivim, tako da dobijem jos malo cvrsci zahvat. Ne znam da li me razumes. Tako da sam ga nekako malo prenapregao, i lagano pokusao i tako sam odvio te srafove. Cim se zaokrene za par stepeni dalje lako ide...

Naravno ne znam koliko su ti tvoji osteceni ili razjedeni... A mozes da probas da malo naprskas WD (ili koka-kolu) pa sacekas da proradi pa probas da odvijes.
Nazad na vrh Ići dole
Bradonja

Bradonja


Broj poruka : 1200
Godina : 52
Lokacija : Sremska Mitrovica
Vozilo : PEUGEOT 605 2.1 TD
Datum upisa : 14.07.2010

pomoc za zamenu volana Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc za zamenu volana   pomoc za zamenu volana I_icon_minitime13th Decembar 2011, 21:00

Najbolje je da probaš nekako da ih odvrneš, ako imaš živaca uzmeš mali sekač, mali čekić i polako probaj daih kuckaš, ako neće baš ni malo da popuste onda poslušaj Dandzin savet pa ih razbuši.
Nazad na vrh Ići dole
krle1989Cacak

krle1989Cacak


Broj poruka : 46
Godina : 34
Lokacija : Cacak
Vozilo : Peugeot 605
Datum upisa : 03.12.2011

pomoc za zamenu volana Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc za zamenu volana   pomoc za zamenu volana I_icon_minitime14th Decembar 2011, 08:08

Probaj ako mozes da pridjes brusilicom da ga malo urezes da izgleda kao običan šlicasti šaraf jer ako je sitan i budes probao da ga razbusis treba ti mala burgija koja ce verovatno puci jer je tesko napraviti idealan ugao za busenje!!!!! imam iskustva sa tim jer mi je to profesija!!!!
Nazad na vrh Ići dole
krle1989Cacak

krle1989Cacak


Broj poruka : 46
Godina : 34
Lokacija : Cacak
Vozilo : Peugeot 605
Datum upisa : 03.12.2011

pomoc za zamenu volana Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc za zamenu volana   pomoc za zamenu volana I_icon_minitime14th Decembar 2011, 08:10

i imam jos jednu foru ali ne znam koliko je sitan tah šaraf i koliko je pristupačan ako mozes izbaci slike!!
Nazad na vrh Ići dole
milance32

milance32


Broj poruka : 16
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Vozilo : Peugeot 106 rallye
Datum upisa : 09.04.2011

pomoc za zamenu volana Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc za zamenu volana   pomoc za zamenu volana I_icon_minitime15th Decembar 2011, 00:08

e hvala puno, na savetima.. izbacicu sutra slike.. kupicu one leve burgije, koje su namenjene za odlomljene srafove, ako to ne pomogne, onda cu da busim srafove (dodatno) ili da probam to sa brusilicom.. morace da popusti kad tad.. pomoc za zamenu volana 577705
Nazad na vrh Ići dole
sasa-74

sasa-74


Broj poruka : 71
Godina : 49
Lokacija : Batocina
Vozilo : 206
Datum upisa : 28.02.2010

pomoc za zamenu volana Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc za zamenu volana   pomoc za zamenu volana I_icon_minitime15th Decembar 2011, 09:11

uzmes drugi sraf koji upadne u razjedeno mesto ako je imbus 6mm onda sraf 6 mm i zaletujes ga . Na navoj koji sad strci na gore navij dve matice i zavij ih kontra jednu u drugu ili jednu zaletuj isto . uzmes gedoru 10 ako je sraf bio 6 mm ili 13 ako je sraf bio 8mm i odvijes celu tu budzevinu . Ili letuj imbus kljuc ( neki losiji koji ces da bacis) pa kad odvijes jedan sraf tu skrati imbus pa ponovi letuj na drugi i tako u krug. Malo komplikovano ali efikasno resenje.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





pomoc za zamenu volana Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc za zamenu volana   pomoc za zamenu volana I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
pomoc za zamenu volana
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Oblaganje volana kozom.
» Pomoc
» pomoc oko felni peugeot 206

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Styling-
Skoči na: