Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPomoc Www13GalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
WEB SHOP PKS


Auti Clanova Foruma


Similar topics
Peugeot Club BIH



 

 Pomoc

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Skyline360




Broj poruka : 12
Godina : 32
Lokacija : Subotica
Vozilo : Peugeot 206
Datum upisa : 17.08.2013

Pomoc Empty
PočaljiNaslov: Pomoc   Pomoc I_icon_minitime17th Avgust 2013, 15:16

Pozdrav jos jednom ljudi ovako potrebna mi je pomoc oko felni naime pronasao sam konacno nesto sto mi se svidja i sto odgovara mom budzetu ali imam drugih problema
vozim 206 1.4i 2002 godiste e pa ovako felne okje sam nasao su 16 coli prednje 8 zadnje 9 jota et25 pa me interesuje da li neko ima iskustva kako bih mogao to da strpam i da li bi uopste mogao da stavim da mi ne kace rubovi i da li bi mogao da skrenem naravno pa ako neko ima iskustva da mi pomogne hvala
Nazad na vrh Ići dole
306Gti6

306Gti6


Broj poruka : 5470
Godina : 46
Lokacija : Valjevo
Vozilo : Nema vise Gti 6 :(, Vw lubenicar otisao, Skoda Octy My2014
Datum upisa : 11.02.2009

Pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc   Pomoc I_icon_minitime17th Avgust 2013, 19:48

Nemam konkretnog iskustva sa tim, al' ajde ovako da pokusamo...

Fabricka felna je nekih 6 coli, je l' tako? Ti si nasao da ti je prednja 8, znaci 2 cola, tj. malo vise od 5cm (50mm) sira. Da pretpostavimo da ti je ET25 ista vrednost kao fabricka felna... Tvoja nova felna je 50mm sira, 25mm sira ka motornom prostoru i 25mm sira ka rubu. Pratis me..? U startu si ponistio vrednost ET-a od 25 (udarace u amortizer) i jos si dobio 25mm ka rubu, a cisto sumnjam da sa fabrickim felnama i gumama imas razmak od 25mm izmedju tocka i ruba. Znaci, kaci i sa te strane.

To je ovako, laicki, posmatrajuci samo brojeve. Ova jednacina se pomalo menja i ako ti resis da umesto 225 gume (koja mislim da je odgovarajuca za 8J) stavis npr. 195 i razvuces je. Dobices tako luk koji ce kompenzovati malo za onaj nedostatak prostora ispod rubova.

Pomoc 5932470052_a853321d22_o

Primer da sve moze da se uradi... Ocigledno presiroka felna sa veoma uzom gumom nego sto treba da ide na tu felnu. Guma je ostala ispod lukova i verovatno je auto dosta ukrucen da ne bi gume kacile ispod.

Ali, opet kazem, posmatrajuci samo brojeve, mislim da to neces moci da izvedes bez ozbiljnijih prepravki rubova i ogibljenja.
Nazad na vrh Ići dole
Skyline360




Broj poruka : 12
Godina : 32
Lokacija : Subotica
Vozilo : Peugeot 206
Datum upisa : 17.08.2013

Pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc   Pomoc I_icon_minitime19th Avgust 2013, 03:58

hvala na savetu kapiram i ja da bez prepravki nista... a treba da seradi dosta tako da otpadaju felne ove trazim nesto normalno ove su tako lepe znaci perverzija da izvinete stvarno ali nista od toga :/
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc   Pomoc I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Pomoc
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Pomoc
» Peugeot 307, 2.0hdi, 66kw, trese kad ga upalim par sekundi!!!
» (307) Pomoc oko kupovine 307

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Styling-
Skoči na: