Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemKako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije Www13GalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
WEB SHOP PKS


Auti Clanova Foruma


Similar topics
Peugeot Club BIH



 

 Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Nenad81

Nenad81


Broj poruka : 9
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Vozilo : 206 SW
Datum upisa : 12.06.2011

Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije Empty
PočaljiNaslov: Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije   Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije I_icon_minitime1st Decembar 2013, 02:56

Imam Peugeot 206 sw (karavan) i problem da kada se optereti zadnji deo automobila se prilično spusti. Obicno svi spustaju auto, ja zelim da podignem, ali da automobil zadrzi odredjenu visinu pri normalnom opterecenju.

Molim da me uputite na neki auto servis ili na odredjenog majstora koji bi bio spreman da izvrsi modifikaciju (ugradnju opruga).

Unapred hvala.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.room25.biz
Gost
Gost




Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije   Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije I_icon_minitime1st Decembar 2013, 03:20

Ako ga digneš da bi ti stajao ravno kada je natovaren,ima da bude previše dignut kad je neopterećen...a koliko znam opruge ne idu na torziju,tu je i glravna razlika izmedju opruge i torzije...jedino da zameniš amortizere ili reparacija torzije,daj neku sliku da vidimo kako on stoji kada je prazan.

Pre jedno 15 i više godina,moj otac je ugradio nešto,ne znam sad kako se tačno zovu,vezano je za amortizere,na foru da kad je auto natovaren i čučne odeš na pumpu uzmeš crevo od kompresora,napumpaš i podigne ga,tj ti namestiš kako ti odgovara.Sećam se da je to uradio jer je na R18 stavio gume 14ice 185,a auto je nosio 13ice pa je grebao rub kada je natovaren.
Nazad na vrh Ići dole
Rasa 1
monah
Rasa 1


Broj poruka : 3636
Godina : 44
Lokacija : Beograd.Dobanovci
Vozilo : 205MIi16,306GTI6,205GTI6i 306XSI
Datum upisa : 02.06.2009

Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije   Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije I_icon_minitime1st Decembar 2013, 19:19

Jedino da se torzija podigne pozadi e sad pitanje kakva je torzija u kavom je stanju jel sipke torzione nece da izadju tako lako,ako je losa torzija onda mora da se uradi i da se ppodesi na odgovarajucu visinu.Pricam ti to jer sam ih uradio preko 300 komada
Nazad na vrh Ići dole
Aleksej

Aleksej


Broj poruka : 1687
Godina : 45
Lokacija : Sad Novi
Vozilo : Peugeot 106 Sport
Datum upisa : 28.07.2010

Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije   Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije I_icon_minitime2nd Decembar 2013, 14:08

Ej, kada smo kod toga, bas i ja da pitam, jel mogu da se "mesaju" torzije razlicitih modela.

Konkretno, ja imam 106, i ako ga samo spustim za 1 ili 2 zuba, bice super, ali na isto opterecenje (sedne 4 ljudi) auto ce se spustiti isti broj cm, i onda mislim da ce biti problem...

Jel moze da se u 106 stavi neka jaca torzija, tako da moze da se supsti, ali da bude i manji hod tocka gore-dole, pod opterecenjem? Voleo bih malo da ga spustim, ali da zadrzim funkcionalnost koliko toliko, a da ne bude samo auto za dvoje-dve-dva.

Raso, sta kazes?
Nazad na vrh Ići dole
Nenad81

Nenad81


Broj poruka : 9
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Vozilo : 206 SW
Datum upisa : 12.06.2011

Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije   Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije I_icon_minitime2nd Decembar 2013, 18:26

Rasa je odradio podizanje, mozda se i seca mene i moje supruge u kolicima. Pozdrav Rasi.

U medjuvremenu sam kupio 15ice a bile su 14ice, medjutim i bez obzira na podizanje torzije kada se optereti on prilicno legne. Kad kazem optereti podrazumevam tri osobe pozadi, nesto malo prtljaga u gepeku a uzmimo u obzir da imam i bocu za plin. U jednom servisu su mi rekli da postoje vazdusni jastuci, nasao sam firmu koja ih ugradjuje, ali to radi samo za teretna vozila a i procedura je skupa. U drugom servisu su mi rekli da su resenje opruge a u trecem da se mogu ugraditi stelujuci amortizeri, a u cetvrtom da postoje nekei granicnici od gume.

Svi su mi rekli da ja imam predvidjeno mesto za ugradnju opruga ili jastuka ali niko ne zna nekoga ko to radi.

Probao sam da se raspitam za duze amortizere ili stelujuce, ali mi u zvanicnim servisima kazu da ne vrse modifikacije.

Ne zelim da auto previse podignem vec da on zadrzi odredjenu visinu pri normalnom opterecenju. Podrazumeva se da ce pri opterecenju leci.

Evo nekih slika onoga sto zelim priblizno da postignem.

Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije <a href=Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije Qzse

Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije <a href=Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije Exr1
Nazad na vrh Ići dole
http://www.room25.biz
Gost
Gost




Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije   Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije I_icon_minitime2nd Decembar 2013, 18:35

E,za te vazdušne jastuke sam mislio...mnogo dobra stvar. A ti graničnici od gume su ti najjeftiniji (ako su mislili na ovo) Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije Optizeri-na-opruzi
Oni ti dodji oko 250din 6 komada.
Nazad na vrh Ići dole
Nenad81

Nenad81


Broj poruka : 9
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Vozilo : 206 SW
Datum upisa : 12.06.2011

Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije   Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije I_icon_minitime2nd Decembar 2013, 18:39

Nisu mislili na ovo, a i nemam opruge, zato mi i treba neko ko ce da ugradi opruge.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.room25.biz
Doka

Doka


Broj poruka : 754
Godina : 36
Lokacija : Loznica
Vozilo : Peugeot 407
Datum upisa : 05.06.2009

Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije   Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije I_icon_minitime2nd Decembar 2013, 21:17

stavi vazdusne armortizere, i duvaj po volji
Nazad na vrh Ići dole
LuckyPK

LuckyPK


Broj poruka : 520
Godina : 41
Lokacija : nis/prokuplje
Vozilo : 206 1.6 16v
Datum upisa : 17.11.2012

Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije   Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije I_icon_minitime2nd Decembar 2013, 22:13

amortizer ne drzi visinu autu
Nazad na vrh Ići dole
Doka

Doka


Broj poruka : 754
Godina : 36
Lokacija : Loznica
Vozilo : Peugeot 407
Datum upisa : 05.06.2009

Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije   Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije I_icon_minitime2nd Decembar 2013, 22:27

Kad se auto optereti, ako postoje armortizeri na naduvavanje onda je moguce da se steluje...Ne moze da se steluje kad je prazan, sto je i logicno. U astri G karavan su fabricki ugradjivani ti armortizeri bas zbog toga...unutar gepeka imaju ventili sa obe strane za duvanje...
Nazad na vrh Ići dole
Nenad81

Nenad81


Broj poruka : 9
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Vozilo : 206 SW
Datum upisa : 12.06.2011

Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije   Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije I_icon_minitime10th Decembar 2013, 00:41

Moje pitanje se odnosilo na ugradnju opruga kao ojacanja.

Pitanje nije bilo sta sve moze da se odradi, vec gde moze da se odradi.

Predlozite mi nekog majstora ili servis.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.room25.biz
Sponsored content





Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije   Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Kako ojačati oprugama zadnje vešanje i torzije
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» svi moji automobili zadnje 5 godina....
» kako zastititi haubu?????????
» Kako napraviti sam svoj branik??

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Tuning-
Skoči na: