Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Prijem(106) Peugeot 106 1.1i OPEN Www13GalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
WEB SHOP PKS


Auti Clanova Foruma


Similar topics
Peugeot Club BIH



 

 (106) Peugeot 106 1.1i OPEN

Ići dole 
AutorPoruka
Boki Vuk




Broj poruka : 4
Godina : 48
Lokacija : Jagodina
Vozilo : Peugeot 106
Datum upisa : 03.03.2013

(106) Peugeot 106 1.1i OPEN Empty
PočaljiNaslov: (106) Peugeot 106 1.1i OPEN   (106) Peugeot 106 1.1i OPEN I_icon_minitime7th Juli 2013, 12:39

Pozdrav forumasima! Od marta ove godine postao sam vlasnik Pezoa 106, sa oznakom OPEN, Euro 3, 1.1i (1124 ccm, 44 KW), godiste je 2000. Odlican auto, pravi gradski malisan, sa malom potrosnjom. Pre mesec dana auto je pomesao ulje i vodu, tako da sam morao da radim ravnanje glave i zamenu dihtunga glave motora. Ventili su bili dobri, zamenjene su gumice, dizne su OK, naliveno je ulje Total Quartz 7000 10W 40 - polusinteticko, zamenjen je filter ulja i filter vazduha. Rashladni sistem je ociscen od prljavstine koja je nastala zbog ovog mesanja tecnosti. Stavljen je Totalov G12 antifriz, u srazmeri sa demi vodom. Auto je dobio na snazi, mnogo bolje ubrzava. Medjutim, pojavio mi se problem posle ove intervencije na motoru da se auto gasi u voznji, kako pritisnem kvacilo i kocnicu da se zaustavim, obrtaji naglo padnu i ugasi se, a prisutan je i neravnomeran rad motora na leru, narocito kada je zagrejan. Desi se i na leru da se gasi kada ga turiram, nekad uspe da odrzi rad, ali uz podrhtavanje motora. Svecice su nove, stavljene su zamenske, kao i bobina, u servisu, i dalje pokazuje isti problem, ali sam eliminisao moguci problem u vezi svecica i bobine. Na dijagnostici pokazuje, kako su mi rekli, problem u vezi usisne grane, da negde vuce fals vazduh, da je podpritisak koji usisna grana stvara kod paljenja prevelik i da to gusi motor i gasi ga. Inace, check engine lampica se uredno gasi po startu motora. Pali ekstra, kao i pre, ali mi je ostao ovaj problem. Molio bih forumase, ukoliko imaju neku ideju, savet ili predlog, da podele sa mnom. Hvala unapred! Bice i koja slicka!!!
Da dodam jos da je ociscen motorcic ler gasa i sve u vezi toga, step motor i dr.
Nazad na vrh Ići dole
 
(106) Peugeot 106 1.1i OPEN
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» (206) Peugeot 206 S16
» Peugeot 408
» (406) PEUGEOT 406 2.0 HDI

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: AUTOMOBILI ČLANOVA :: AUTOMOBILI CLANOVA FORUMA :: Serija 1-
Skoči na: