Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPoliester i poliesterska smola.. Potrebna mi je pomoc Www13GalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
WEB SHOP PKS


Auti Clanova Foruma


Similar topics
Peugeot Club BIH



 

 Poliester i poliesterska smola.. Potrebna mi je pomoc

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
milos.984

milos.984


Broj poruka : 141
Godina : 30
Lokacija : Sabac
Vozilo : Peugeot 307 2.0 HDI
Datum upisa : 02.07.2011

Poliester i poliesterska smola.. Potrebna mi je pomoc Empty
PočaljiNaslov: Poliester i poliesterska smola.. Potrebna mi je pomoc   Poliester i poliesterska smola.. Potrebna mi je pomoc I_icon_minitime13th Maj 2013, 18:34

Planiram da u tapacire ubacim po 3 zvucnika, tako da mi treba pomoc oko poliestera... Isekao sam tapacire, ucvrstio drvenom konstrukcijom i sad mi treba da poliesterska smola... Imam ucvrscivac i poliester, ali kako se sta mesa? Treba da navucem platno preko celog tapacira i da premazem s tim... Ali ne mogu nikako da smislim kako da dobijem tu tecnost kojom cu mazati... Jel ima neko iskustva s tim? Smile hvala unapred! Smile
Nazad na vrh Ići dole
crni_jr

crni_jr


Broj poruka : 611
Godina : 37
Lokacija : BG
Vozilo : PEUGEOT 406
Datum upisa : 15.03.2009

Poliester i poliesterska smola.. Potrebna mi je pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Poliester i poliesterska smola.. Potrebna mi je pomoc   Poliester i poliesterska smola.. Potrebna mi je pomoc I_icon_minitime15th Maj 2013, 10:37

Citat :
Imam ucvrscivac i polijester

Treba ti i "smola". Vrlo jednostavno, napravis drvenu konstrukciju, nategnes neki poluelastican materijal preko konstrukcije. Zatim, napravis smesu: "smola" + ucvrscivac (na kutiji imas odnos koliko cega ide). Premazes smolu, cepkas poliester, natapas cetkom, cepkas poliester,natapas cetkom...i tako dok ne ostanes bez iste Smile

Kad se sve osusi smirglas i postane "plasticna" masa, gitujes, posle ili presvlacenje (tapacijranje), ili farbanje.

Nazad na vrh Ići dole
YUgisa

YUgisa


Broj poruka : 7
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Vozilo : Yugo 1.1EFI
Datum upisa : 12.05.2013

Poliester i poliesterska smola.. Potrebna mi je pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Poliester i poliesterska smola.. Potrebna mi je pomoc   Poliester i poliesterska smola.. Potrebna mi je pomoc I_icon_minitime15th Maj 2013, 10:45

Pa nema tu odnos, u paketu kad kupis dobijes tacan odnos smole i ucvrscivac, negde ide i katalizator jos koji je izdvojen. Ako mesas pola smole, onda sipas pola ostalih tecnosti i promesas... E sad posto se to brzo vezuje, onda je pozeljno manje kolicine mesati takodje ne preporucujem rad pri viskoim temepraturama jer se brzo susi mada neki se igraju onda sa manje ucvrscivaca da sporije vezuje, ali valjda je onda i slabiji materijal...
Nazad na vrh Ići dole
http://boyracermotorsport.forum315.com/
crni_jr

crni_jr


Broj poruka : 611
Godina : 37
Lokacija : BG
Vozilo : PEUGEOT 406
Datum upisa : 15.03.2009

Poliester i poliesterska smola.. Potrebna mi je pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Poliester i poliesterska smola.. Potrebna mi je pomoc   Poliester i poliesterska smola.. Potrebna mi je pomoc I_icon_minitime15th Maj 2013, 11:16

Citat :
E sad posto se to brzo vezuje, onda je pozeljno manje kolicine mesati

Pa nema tu odnos, kazes? Poliester i poliesterska smola.. Potrebna mi je pomoc 945906

Milose ja sam sa tim radio nesto malo i ako nadjem slike poslacu ti da vidis otprilike kako to izgleda a do tada pogledaj recimo ovo:

Nazad na vrh Ići dole
Jovica

Jovica


Broj poruka : 835
Godina : 39
Lokacija : Lazarevac
Vozilo : Peugeot 306 2.0HDI+remap,fmic,decat,egr delete206 1.4 hdi+chip,decat,egr delete
Datum upisa : 02.11.2011

Poliester i poliesterska smola.. Potrebna mi je pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Poliester i poliesterska smola.. Potrebna mi je pomoc   Poliester i poliesterska smola.. Potrebna mi je pomoc I_icon_minitime15th Maj 2013, 11:30

Ovo je odlicno za te stvari sadrzi staklena vlakna radio sam neke stvari sa ovim.
http://www.pulena.net/Kategorije/Mase-za-izravnavanje/body-fiber-kit.html
Nazad na vrh Ići dole
milos.984

milos.984


Broj poruka : 141
Godina : 30
Lokacija : Sabac
Vozilo : Peugeot 307 2.0 HDI
Datum upisa : 02.07.2011

Poliester i poliesterska smola.. Potrebna mi je pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Poliester i poliesterska smola.. Potrebna mi je pomoc   Poliester i poliesterska smola.. Potrebna mi je pomoc I_icon_minitime15th Maj 2013, 12:26

E, da.. Tako nesto treba da radim.. Evo ja sam gledao ovog lika
https://www.youtube.com/watch?v=-PpRMMok-5Y

na dvanaestom minutu pocinje da radi sa polijesterom... On koristi samo smolu i ne stavlja vlakna :/ To mi malo nije jasno? scratch

Gde ima da se kupi ta smola i koja je cena toga?
Ja imam kuci jednu ogromnu konzervu polijestera, i ucvrscivac, ali ne bih rekao da sa tim moze tek tako da se radi? :/ treba da bude tecno, a ovaj polijester bas nesto i nije tecan Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Poliester i poliesterska smola.. Potrebna mi je pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Poliester i poliesterska smola.. Potrebna mi je pomoc   Poliester i poliesterska smola.. Potrebna mi je pomoc I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Poliester i poliesterska smola.. Potrebna mi je pomoc
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Pomoc
» POMOC???
» pomoc za zamenu volana

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Styling-
Skoči na: